TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо во свој стил одговори на шпекулациите за негово заминување од Јунајтед

МКД - 17.10.2017

Жозе Мурињо ги негира гласините за негово заминување од Манчестер јунајтед одговарајќи им во свој стил на англиските новинари. Жозе Мурињо даде едно интервју за француска телевизија од кое излезе шпекулација дека тој би можел да замине од Манчестер ...

Карагер прогнозира каде Јунајтед би можел да ја загуби титулата сезонава

Спортклуб - 17.10.2017

Поранешниот легендарен играч на Ливерпул, Џејми Карагер, смета дека доколку составот на Мурињо не ја поправи својата гостинска форма против големите екипи во Англија, тоа ќе биде факторот поради кој тие ќе ја загубат титулата сезонава.

Катастрофа за Јунајтед – Играат добро, НО како против НАЈДОБРИТЕ на гости?

Спортски - 17.10.2017

Манчестер Јунајтед се наоѓа на второто место на табелата веднаш зад градскиот ривал Сити со заостанување од два бода. Меѓутоа, навивачите на Јунајутед и Мурињо би требало да ги загрижуваат други работи.

Мурињо објасни што се случува со него

Стандард - 17.10.2017

Мурињо одлучи да ги разјасни гласините за неговата иднина. Медиумите во Англија шпекулираат во две спротивни насоки: 1. Ќе потпише нов 5-годишен договор 2. Ќе замине за да го земе Пари Сен Жермен.

Медиумите на Островот го налутија Мурињо: Дали ќе потпишам нов договор? Тоа вие најдобро го знаете!

24Фудбал - 17.10.2017

Португалецот во негов препознатлив стил одговори на шпекулациите кои го поврзуваат изминатиов период. Манчестер јунајтед утревечер гостува кај Бенфика во Лисабон во третото коло од групата „А“ од Лигата на шампионите, по двата триумфа над Базел и ...

Мурињо „удри“ по новинарите: Денес пишувате за нов договор, а другиот ден дека заминувам во ПСЖ!

Gol.mk - 17.10.2017

Англискиот фудбалски великан, Манчестер Јунајтед, вчера отпатува за Лисабон, каде утре ќе го одигра својот трет натпревар во најелитното клупско натпреварување на УЕФА, Лигата на шампионите.

Челси има одличен напаѓач кој НЕ може да го врати па е приморан на друго место да бара голгетер, желба на Конте се две ...

24Фудбал - 17.10.2017

Медиумите од „Островото“ пишуваат дека ангажман на нов напаѓач е приоритет за зимскиот преоден рок, Антонио Конте на ум има двајца играчи, Џејми Варди и Кристијан Бентеке „Сините“ во последните денови од летниот преоденрок се обидоа да ангажираат ...

Мурињо разјасни – не се пакува за Париз

Макфакс - 17.10.2017

Жозе Мурињо вели дека не планира да потпише нов договор со Манчестер јунајтед набргу, но дека тоа не значи оти размислува за преселба во Пари Сен-Жермен. Португалскиот тренер минатиот викенд во интервју за француска телевизија изјави дека не планира ...

Мурињо даде јасен одговор за двете сензационални вести во рок од само 48 часа

Дерби - 17.10.2017

Името на Жозе Мурињо во изминативе неколку дена се најде во центарот на вниманието во различен контекст, пред се поради натписите на англиските медиуми кои во рок од неполни 48 часа излегоа со две комплетно различни вести за менаџерот на Манчестер ...

Мурињо: Погба не е среќен кога игра со него

СуперСпорт - 17.10.2017

Најскапиот играч на Манчестер Јунајтед, Пол Погба полека заздравува од повредата и наскоро се очекува да се врати на фудбалските терени. Жозе Мурињо истакна дека Погба може да создаде историја зад неговото име, но и нагласи дека има еден играч со ...

Голем плус за Челси: Конте посочи која ѕвезда се враќа за пресметката со Рома

Дерби - 17.10.2017

Тимот на Челси во претходниов период нанижа два порази во Премиер лигата и тоа од Манчестер Сити и Кристал Палас, па дуелот со Рома во Лигата на шампионите е доста важен за „сините“ за враќање на самодовербата и на позитивните резултати.

Легенда на Јунајтед направи разлика меѓу Фергусон и Мурињо и посочи каде греши Португалецот

Дерби - 17.10.2017

Легендата на Манчестер Јунајтед, Двајт Јорк кој беше дел од тимот кој ја освои тројната круна во 1999 година направи разлика меѓу Сер Алекс Фергусон и Жозе Мурињо кој сега ги води „ѓаволите“ од „Олд Трафорд“.

Мурињо во потрага по лев бек – ова е најголемата желба!

Спортски - 17.10.2017

Манчестер Јунајтед е во потрага по квалитетен лев бек и тоа ќе биде приоритет за „црвените ѓаволи“ во зимскиот преоден рок. Мурињо сака на таа позиција да донесе фудбалер кој ќе биде решение за наредните неколку сезони, а медиумите тврдат дека ...

„Специјалниот“ им прави раздор на Французите: Мурињо откри дека Погба не сака да игра со еден соиграч

Спортклуб - 17.10.2017

Пол Погба полека се враќа на тренинзите по повредата, а менаџерот на Манчестер Јунајтед откри еден интересен факт, кој досега беше непознат. Најскапиот фудбалер во историјата на Манчестер Јунајтед во моментов е повреден и сите го исчекуваат неговото ...

Конте му ги соопшти лошите вести на Рома, Мората е 100% подготвен

Sport M - 17.10.2017

Антонио Конте потврди дека Мората ќе биде достапен за натпреварот во Лигата на шампионите. Италијанецот рече: “Алваро е во тимот за утрешниот натпревар. Тој тренира со нас и е целосно подготвен”.

Неверојатни 18 минути на ветеранот Туре против Стоук

Sport 1 - 17.10.2017

Манчестер сити викендов одигра одличен натпревар против Стоук и славеше со убедливи 7-2 во рамките на 8-то коло од англиската Премиерлига. Избраниците на Пеп Гвардиола ја продолжија одличната серија во новата сезона и покажаа дека се наоѓаат во ...

Клоп доби провокација од новинарите, па одговори во свој стил: Јас сум харизматичен, забавен губитник…

Дерби - 17.10.2017

Составот на Ливерпул игра добро во првиот дел од сезоната, но таа напаѓачка формација и грешките во одбраната им однесоа многу бодови на „црвените“ како во Премиер лигата така и во Лигата на шампионите.

Мурињо ја „руши“ атмосферата во репрезентацијата на Франција

Спортклуб - 17.10.2017

Жозе Мурињо повторно се најде во центарот на вниманието откако неповикан се најде да искоментира нешто што не е во негова надлежност. Португалецот проба малку да ја наруши атмосферата во репрезентацијата на Франција.

Неславниот рекорд на Мурињо: 5 бода од 10 меча против „големата шестка“

Екипа - 17.10.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо постави неславен рекорд против шесте екипи кои се борат за титулата во Премиер-лигата. По ремито од 0-0 со Ливерпул, потругалскиот стратег успеа да освои само пет бода од последните 10 гостувања против ...

Мурињо најави дека ќе си оди од Јунајтед, раководството веднаш реагираше!

Спортклуб - 17.10.2017

Жозе Мурињо во свој стил ги вознемири навивачите и челниците на Манчестер Јунајтед откако во неделата изјави дека овој клуб нема да биде последен во кариерата и дека му се восхитува на ПСЖ. Пораката ја добија оние кои требаше.

Нови проблеми за Челси: Се повреди уште еден фудбалер

Точка - 17.10.2017

Челси во последно време се соочува со сериозни проблеми со повредите - после Алваро Мората и Н'Голо Канте, се повреди и Виктор Мозес. Еден од најстандардните фудбалери во првиот тим на Челси го истегнал мускулот на дуелот против Кристал Палас ...

Карагер детално објасни каде Мурињо и Јунајтед можат да ја загубат титулата во Премиер лигата (Фото+Видео)

Дерби - 17.10.2017

Манчестер Јунајтед не импресионираше со својот настап на саботното дерби со Ливерпул на кое успеа да дојде до реми (0-0) пред се благодарение на голманот Давид Де Хеа кој беше на висината на задачата.

Депај: Знам дека еден ден ќе завршам во Реал Мадрид!

Gol.mk - 17.10.2017

Фудблерот на Лион и холандскиот репрезентативец, Мемфис Депај верува дека еден ден ќе игра во Реал Мадрид и јавно порача дека тоа е неговата голема мисија во кариерата. Тој пристигна во Манчестер Јунаутед како големо засилување од ПСВ Ајндховен, но ...

Гвардиола го користи хаосот и подготвува трансфер БОМБА: Парижаните ќе изгубат еден од клучните играчи?!

Спортски - 16.10.2017

Новата сезона во Англија му донесе одлична игра на Манчестер Сити во која се гледа „раката“ на Пеп Гвардиола. Шпанскиот стратег на „Итхад“ пристигна изминатата сезона, но не успеа преку ноќ да направи чудо.

Мурињо разјасни – не се пакува за Париз

Точка - 17.10.2017

Жозе Мурињо вели дека не планира да потпише нов договор со Манчестер јунајтед набргу, но дека тоа не значи оти размислува за преселба во Пари Сен-Жермен. Португалскиот тренер минатиот викенд во интервју за француска телевизија изјави дека не планира ...

Клоп: Јас сум харизматичен и забавен лузер?!

Спортски - 16.10.2017

Фудбалерите на Ливерпул мораат да победат во Марибор на гости по два реми резултати на стартот од ЛШ, а Јирген Клоп верува дека неговиот тим е во добра форма. Иако во ПЛ заостанува веќе сега девет бодови зад водечкиот Манчестер Сити, Клоп тврди дека ...

Мурињо во потрага по лев бек – ова е најголемата желба!

Таратур - 17.10.2017

Манчестер Јунајтед е во потрага по квалитетен лев бек и тоа ќе биде приоритет за „црвените ѓаволи“ во зимскиот преоден рок. Мурињо сака на таа позиција да донесе фудбалер кој ќе биде решение за наредните неколку сезони, а медиумите тврдат дека ...

Клоп полн со самоувереност: Забавен губитник? Па имаме само два порази во сезонава

Екипа - 16.10.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека самоувереноста во тимот е на високо ниво, и дека не планира да го ротира составот во пресрет на мечот со Марибор во Лигата на шампиони. На денешната прес конференција, германскиот стратег беше прашан да ...

Нов удар за актуелниот англиски шампион: Уште еден голем дефицит за екипата на Конте

Спортски - 16.10.2017

Челзи во последно време се наоѓа во сериозни проблеми со повредите на своите фудбалери. По Алваро Мората и Н’Голо Канте , на листата играчи сега им се придружи и Виктор Мозес. Стандардниот првотимец, Челзи го истегна мускулот на натпреварот против ...

Работите се менуваат – Дали Челзи и Јувентус веќе ја губат борбата за титулата?

Спортски - 16.10.2017

Во Англија и Италија веќе започнаа да ги отпишуваат, иако е прерано за такви проценки. Еве како во овој момент стојат работите…. Минатата сезона се „прошетаа“ во своите првенства, иако кога е Јувентус во прашање тоа не е чудно, а таа низа започна со ...

Бартон без влакна на јазикот: Гвардиола е можеби најдобриот на светот, но дајте му го буџетот на Барнли...

24Фудбал - 16.10.2017

Контроверзниот фудбалер не се штедеше во коментарот за стратегот од клупата на Манчестер Сити. Манчестер Сити гази се пред себе, на добар пат е до крај да се бори за титулата во англиската Премиерлига, а можеби и им се насмевнува големиот успех.

Мурињо: Сигурен сум дека нема да ја завршам кариерата во Манчестер Јунајтед

Gol.mk - 16.10.2017

За првпат од неговото доаѓање на „Олд Трафорд“, Жозе Мурињо ги изненади фановите на Манчестер Јунајтед и изјави дека не планира да ја заврши кариерата во својот сегашен клуб. Португалецот посочи дека е тренер со амбиции и дека е заинтересиран за ...

Проблеми за Конте - по Мората и Канте уште еден првотимец во аут

Sport 1 - 16.10.2017

Антонио Конте во моментов се соочува со сериозни проблеми со повредите на своите фудбалери. По Алваро Мората и Нголо Канте, листата на повредени играчи сега е подолга и за Виктор Мозес. Стандардниот првотимец на Челси го истегна мускулот на ...

Мурињо ќе го продолжи договорот со Јунајтед, но под еден услов

24Фудбал - 16.10.2017

Жозе Мурињо е подготвен да стави потпис на нов договор со „Црвените ѓаволи“ но само доколку добие значајно зголемување на платата кое ќе го рефлектира прогресот кој клубот го забележа под негово водство „Специјалниот“ ја одработува втората сезона од ...

Шок на „Олд Трафорд“: Мурињо јавно призна дека заминува, позната следната дестинација

Спортски - 16.10.2017

Жозе Мурињо е секогаш „гладен“ за нови искуства и еден ден ќе го напушти Манчестер Јунајтед за да може да ја збогати својата биографија, призна „Специјалниот“ во интервју за француските медиуми.

Мурињо НЕ бира зборови – Ќе направи ли оваа негова изјава проблем во селекцијата на Франција?!

Спортски - 16.10.2017

Изјавите на Жозе Мурињо секогаш интересни, но и опасни, овој пат тој би можел да направи сериозен проблем во репрезентацијата на Франција. Овој пат на „удар“ на Мурињо се најде фудбалерот кој ова лето премина од редовите на ПСЖ во Јувентус.

Мурињо: Нема да ја завршам кариерата во Манчестер Јунајтед

СуперСпорт - 16.10.2017

Жозе Мурињо истакна дека нема да ја заврши менаџерската кариера во Манчестер Јунајтед затоа што има желба за нови работи во иднина. Мурињо во моментов ја одработува втората сезона од тригодишниот договор со клубот од „Олд Трафорд“.

Депај не се шегува: Ќе играм за Реал Мадрид

Спортски - 16.10.2017

Иако беше големо промашување на Манчестер Јунајтед и не се покажа најдобро на „Олд Трафорд“, Мемфис Депај верува дека еден ден ќе игра во Реал Мадрид. Депај пристигна на „Олд Трафорд“ како големо засилување од ПСВ, но испадна големо разочарување, па ...

Нов проблем за Конте: Мозес паузира еден месец

Екипа - 16.10.2017

Челси се повеќе го губи чекорот во трката за титулата во Премиер-лигата, а згора на тоа се зголемуваат и проблемите на Антонио Конте со повредите на дел од стандардните фудбалери. Нголо Канте ќе паузира уште речиси еден месец од терените, а на ...

Клоп: И еден век да чекаме титула, никогаш нема да играме како овој Манчестер на Мурињо

Sport 1 - 16.10.2017

Ливепрул со ремито против Манчестер јунајтед пред своите гледачи дополнително заостана во трката за шампионската титула. И покрај лошата атмосфера која настана околу клубот, Јирген Клоп беше приморан да го брани својот тим, а ја критикуваше и ...

Конте за проблемите на Челси оваа сезона

Спортклуб - 16.10.2017

Челси е во сериозни проблеми по поразот од Кристал Палас минатото коло во Премиерлигата, тоа го призна и самиот тренер на „сините“, Антонио Конте. Резултатот е сигурно изненадување од ова соочување на двете екипи, бидејки јасно е на чија страна е ...

Мурињо би можел да замине во ПСЖ

Кајгана - 16.10.2017

Жозе Мурињо изјави дека нема да ја заврши кариерата во Манчестер Јунајтед и дека тоа е само попатна станица до крајот на неговата кариера. Моменталниот тренер на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, ја искажа својата фасцинација од составот на ПСЖ, ...

Клоп доби провокација од новинарите, па одговори во свој стил: Јас сум харизматичен, забавен губитник…

Точка - 17.10.2017

Составот на Ливерпул игра добро во првиот дел од сезоната, но таа напаѓачка формација и грешките во одбраната им однесоа многу бодови на „црвените“ како во Премиер лигата така и во Лигата на шампионите.

Лион за него плати 16 милиони евра, а тој изјави: Реал е мојата цел

SportMedia - 16.10.2017

Иако Мемфис Депај во моментов го носи дресот на Лион, открива дека во иднина планира трансфер во Реал Мадрид. Холанѓанецот во редовите на францускиот тим дојде јануари оваа година за 16 милиони фунти.

Клоп: Не би играл како Мурињо, па макар и 125 години да чекаме на титула

Спортклуб - 16.10.2017

Ливерпул лошо тргна во сезоната и веќе во почетната фаза заостанува зад водечките. По лошата атмосфера која настана во клубот, Јирген Клоп беше приморан да ја брани својата екипа, а да го критикува Мурињо.

Болница на Стемфорд Бриџ, нови лоши вести за Челзи

Кајгана - 16.10.2017

После поразот од Кристал Палас, нови лоши вести пристигнуваат за „Сините“ од Лондон. Според последните информации кои ни пристигнуваат од Лондон, повредата на Виктор Мозес е многу посериозна од она што првично се сметаше.

Гвардиола со нов јубилеј, стигна до 300 натпревари во својата тренерска кариера

Gol.mk - 16.10.2017

Еден од најдобрите фудбалски тренери на денешицата, Пеп Гвардиола одлично ја започна новата сезона во Премиер лигата и го однесе Манчестер Сити на врвот на табелата по осум одиграни кола. За викендот, „граѓаните“ го декласираа секогаш цврстиот Стоук ...

Скандалот во Англија се шири: Фан на Ливерпул со брутална расна провокација за Марсијал (Видео)

Спортклуб - 16.10.2017

Ривалството помеѓу Ливерпул и Манчестер Јунајтед познато е дека владее со децении наназад, уште кога клубот од „Енфилд“ беше најтрофеен во Англија. Но со доаѓањето на Алекс Фергусон на кормилото на Јунајтед пред точно 3 децении, ситуацијата ...

Мурињо за ПСЖ: Тим кој има магија, младост и квалитет

Макфакс - 16.10.2017

Жозе Мурињо, еден од најдобрите фудбалски тренери во светот, е познат по принципот дека во еден клуб не се задржува повеќе од три-четири сезони. Португалецот ја одработува своја втора година од договорот со Манчестер Јунајтед, а како што изјавил за ...

Далглиш во „клубот“ на Алекс Фергусон, Боби Чарлтон, Елтон Џон......

Н.Македонија - 16.10.2017

Една од трибините на стадионот „Енфилд“ ќе го носи името „Кени Далглиш“, еден од најдобрите и најтрофејни фудбалери во историјата на Ливерпул, а ваква чест во минатото во други клубови добиле и Алекс Фергусон, Боби Чарлтон, Грем Тејлор, Елтон Џон, ...