TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Димитар Ѓоргиев: Задоволен сум со бронзата, занев дека нема да ми дозволат по 4-ти пат да бидам светски шампион! (ФОТО)

IPON - 10.11.2017

Димитар Ѓоргиев кој го единствениот медал за македонската кик бокс репрезентација, бронзениот , на Светското првенство во кик бокс за сениори во Будимпешта, Унгарија , вели дека е задоволен од успехот што го постигна, бидејќи тоа е Светско првенство ...

Димитар Ѓоргиев со бронза од Светското првенство во Будимпешта

Екипа - 10.11.2017

Најдобриот македонски кикбоксер Димитар Ѓоргиев го освои бронзениот медал на Светското првенство во кик-бокс кое се одржува во Будимпешта, Унгарија. Ѓорѓиев во категоријата до 74 килограми во полуфиналето во дисциплината кик-лајт загуби од Словакот, ...

Ѓорѓиев ја освои бронзата на Светското првенство во кик-бокс

24 Вести - 09.11.2017

Македонскиот борец Димитар Ѓоргиев го освои бронзениот медал на Светското првенство во кик-бокс што се одржува во Будимпешта, Унгарија. Ѓоргиев во категоријата до 74 килограми во полуфиналето на дисциплината кик-лајт беше поразен од Словакот, Марек ...

Бронза за Димитар Ѓоргиев на Светското кик бокс првенство, прв пат остана без злато (ФОТО)

IPON - 09.11.2017

Димитар Ѓоргиев го освои бронзениот медал на Светското првенство во кик бокс за сениори во Будимпешта, Унгарија. Ѓоргиев во категоријата до 74 килограми во полуфиналето на кик лајт дисциплината е поразен од Словакот Марек Карлик со 1-2, така што е ...

Ѓорѓиев ја освои бронзата на Светското првенство во кик-бокс

Сител - 09.11.2017

Македонскиот борец Димитар Ѓоргиев го освои бронзениот медал на Светското првенство во кик-бокс што се одржува во Будимпешта, Унгарија. Ѓоргиев во категоријата до 74 килограми во полуфиналето на дисциплината кик-лајт беше поразен од Словакот, Марек ...