TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Герет Бејл се врати на тренинг, ќе игра на „Ел Класико“

Екипа - 21.04.2017

Суперѕвездата на Реал Мадрид, Герет Бејл ги израдува фановите на актуелниот европски првак со неговото присуство на тренинг пред дуелот со Барселона во шпанското првентсво. Бејл се повреди против Баерн во првиот дуел на „Алијанц арената“, по што ...

НЕГАТИВЕН ОДГОВОР ЗА БАРСА: Нејмар не може да игра против Реал

Телеграф - 21.04.2017

Каталонците вложија жалба за казната на Бразилецот, но нема да има намалување Фудбалерот од Бразил, кој игра за Барселона, Нејмар, нема да може да игра на средбата против Реал Мадрид в недела од 20:45 часот.

Фото: Меси и Роналдо со страсен бакнеж го најавија Ел Класико!

Спортски - 21.04.2017

Реал и Барселона во недела во 20:45 ќе го одиграат клучниот „Ел Класико“ оваа сезона, а припремите веќе почнаа како на терен, така и надвор од него. „Ел Класико“ ќе биде од исклучително значење за разврската на сезоната во Примера.

Меси и Роналдо се бакнаа како најава за „Ел Класико“ (ФОТО)

SportMedia - 21.04.2017

Реал Мадрид и Барселона, в недела ќе испишат нова страница во историјата на „Ел Класико“. Реал е домаќин, а „кралскиот клуб“ со победа ќе биде многу блиску до титулата во Примера. Како најава за дербито во центарот на Барселона се појави необичен ...

Барселона ја загуби жалбата, Нејмар го пропушта „Ел Класико“

Стандард - 21.04.2017

Шпанскиот фудбалски клуб Барселона ја загуби жалбата против изречената казна на бразилската ѕвезда Нејмар и така играчот го пропушта „Ел Класико“ викендов. Одлуката беше донесена од страна на шпанската федерација доцна синоќа.

Одбиена жалбата на Барса, Нејмар го пропушта „Ел Класико“

Шеталиште - 21.04.2017

Барселона ќе биде без Нејмар на големото дерби со Реал Мадрид, откако Шпанската фудбалска федерација ја отфрли жалбата на каталонците. Бразилскиот репрезентативец доби суспензија од три натпревари поради аплауз кон помошникот судијата за време на ...

Нејмар најверојатно нема да игра в недела на „Ел класико“

Слободен Печат - 21.04.2017

Комисијата за жалби на Шпанската фудбалска федерација ја одби жалбата на Барселона во обид да Бразилецот Нејмар да може да игра на „Ел класико“ против Реал Мадрид в недела, во шпанската Примера.

Одбиена е жалбата, Барселона со голем хендикеп во „Ел Класико“!

СуперСпорт - 20.04.2017

Жалбата на Барселона беше одбиена за суспензијата на Нејмар и тој ќе го пропушти „Ел Класико“. Нејмар е суспендиран на 3 натпревари откако аплаудираше на 4-от судија по исклучувањето во поразот од Малага.

Одбиена жалбата на Барса, Нејмар го пропушта „Ел Класико“

Екипа - 20.04.2017

Нејмар дефинитивно ќе го пропушти неделното „Ел Класико“ откако Шпанската Фудбалска Федерација ја одби жалбата на Барселона по суспензијата на бразилскиот голгетер. Нејмар беше казнет со три меча неиграње по црвениот картон заработен на гостувањето ...

Одбиена жалбата на Барселона, Нејмар го пропушта Ел Класико

Макфакс - 20.04.2017

Фудбалскиот сојуз на Шпанија ја одби жалбата на Барселона и ја потврди суспензијата на Нејмар ќе трае три натпревари. Бразилскиот репрезентативец поради суспензијата ќе го пропушти најголемото дерби на шпанскиот фудбал, дуелот помеѓу Реал и ...

Одбиена жалбата на Нејмар: Барселона дефицитарна во „Ел Класико“

Спортклуб - 20.04.2017

Желбата на Барселона за суспензијата на Нејмар е одбиена и Бразилецот ќе го пропушти „Ел Класико“ овој викенд. Нејмар е суспендиран на три натпревари откако му аплаудираше на четвртиот судија по исклучувањето во поразот од Малага претходно овој ...

Одбиена жалбата на Барселона за Нејмар, но се уште има шанси да настапи на „Ел Класико“

Дерби - 20.04.2017

Комисијата за жалби на Шпанската фудбалска федерација ја одби жалбата на Барселона за суспензијата на Нејмар поради која Бразилецот ќе го пропушти „Ел Класико“. Нејмар доби еден меч суспензија за исклучувањето и уште два за ироничниот аплауз за ...

Реал нема да има проблеми: Бејл е подготвен за „Ел Класико“

Спортклуб - 20.04.2017

Герет Бејл повторно тренира. Фантастичниот Велшанин се повреди во текот на второто полувреме во првиот меч од четвртфиналето против Баерн Минхен. Поради повреда го пропушти гостувањето во Хихон, како и реваншот со Баварците.

„Можеме да победиме против Реал и без Нејмар“

СуперСпорт - 20.04.2017

Нејмар е суспендиран па каталонскиот клуб нема да може да смета на него во големото Ел Класико. Сепак Ракитиќ вели дека и без Нејмар, Барселона може да го победи Реал Мадрид. „Нема потреба да се повторува колку нам ни е тоа важен натпревар.

Бејл се врати на тренинзи!

СуперСпорт - 20.04.2017

Герет Бејл се врати на тренинзите на Реал Мадрид. Бејл се повреди во второто полувреме во првиот меч против Баерн па не играше на реваншот и против Хихон во лигата. Тој денеска повторно почна да тренира и ќе биде на располагање за Ел Класико во ...

Добри вести за навивачите на Реал пред „Ел класико“, Герет Бејл ќе биде подготвен за дербито

Република - 21.04.2017

Суперѕвездата на Реал Мадрид, Герет Бејл ги израдува фановите на актуелниот европски првак со неговото присуство на тренинг пред дуелот со Барселона во шпанското првентсво. Бејл се повреди против Баерн во првиот дуел на „Алијанц арената“, по што ...

Ракитиќ: Поради него мораме да победиме на „Ел Класико“

Дерби - 20.04.2017

Четвртфиналните возбудувања во Лигата на шампионите завршија, па најдобрите екипи сега можат да се посветат на лигашките обврски. Секако овој викенд најголем фудбалски настан е пресметката на лутите шпански ривали Реал Мадрид и Барселона на ...

Жалбата на Барса одбиена, Нејмар дефинитивно го пропушта „Ел класико“

Република - 20.04.2017

Нејмар дефинитивно ќе го пропушти неделното „Ел Класико“ откако Шпанската Фудбалска Федерација ја одби жалбата на Барселона по суспензијата на бразилскиот голгетер. Нејмар беше казнет со три меча неиграње по црвениот картон заработен на гостувањето ...

Жалбата на Барса одбиена – Нејмар ќе го пропушти грандиозното „Ел Класико“

Спортски - 21.04.2017

Фудбалскиот сојуз на Шпанија ја одби жалбата на Барселона и ја потврди суспензијата на Нејмар ќе трае три натпревари. Бразилскиот репрезентативец поради суспензијата ќе го пропушти најголемото дерби на шпанскиот фудбал, дуелот помеѓу Реал и ...

Чави прогнозираше точен резултат за големото „Ел Класико“ дерби и додаде: Овој меч ќе ја одлучи титулата во Примера

Дерби - 19.04.2017

Барселона оваа вечер ќе се обиде да изрежира втора епизода од незаборавната ноќ против ПСЖ и да анулира голема негатива во реванш дуелот со Јувентус во четвртфиналето на Лигата на шампионите, но ако овој дуел веќе е топ тема во светската спортска ...

Ракитиќ: Мора за него да победиме на „Ел класико“

Република - 20.04.2017

Четвртфиналните возбудувања во Лигата на шампионите завршија, па најдобрите екипи сега можат да се посветат на лигашките обврски. Секако овој викенд најголем фудбалски настан е пресметката на лутите шпански ривали Реал Мадрид и Барселона на ...

Жалбата на Барса одбиена: Нејмар дефинитивно го пропушта Ел класико

Курир - 21.04.2017

Нејмар дефинитивно ќе го пропушти неделното „Ел Класико“ откако Шпанската Фудбалска Федерација ја одби жалбата на Барселона по суспензијата на бразилскиот голгетер. Нејмар беше казнет со три меча неиграње по црвениот картон заработен на гостувањето ...

Одбиена жалбата на Барселона – Нејмар од трибини ќе го гледа „Ел Класико“

Таратур - 21.04.2017

Фудбалскиот сојуз на Шпанија ја одби жалбата на Барселона и ја потврди суспензијата на Нејмар ќе трае три натпревари. Бразилскиот репрезентативец поради суспензијата ќе го пропушти најголемото дерби на шпанскиот фудбал, дуелот помеѓу Реал и ...

Ракитиќ: Поради него мораме да победиме на „Ел Класико“

Точка - 20.04.2017

Четвртфиналните возбудувања во Лигата на шампионите завршија, па најдобрите екипи сега можат да се посветат на лигашките обврски. Секако овој викенд најголем фудбалски настан е пресметката на лутите шпански ривали Реал Мадрид и Барселона на ...

Одбиена жалбата на Барселона, Нејмар го пропушта Ел Класико

Кајгана - 21.04.2017

Фудбалскиот сојуз на Шпанија ја одби жалбата на Барселона и ја потврди суспензијата на Нејмар ќе трае три натпревари. Бразилскиот репрезентативец поради суспензијата ќе го пропушти најголемото дерби на шпанскиот фудбал, дуелот помеѓу Реал и ...