TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Биле играчишта во НБА, ама на крајот останале без титула: Топ 10 играчи кои не освоиле шампионски прстен (Видео)

Дерби - 09.11.2017

Во НБА лигата има кошаркари што имаат освоено се, ама не и НБА титулата.Сите тие биле носители на играта на своите тимови, дури биле и прогласувани за МВП на сезоната, но не успеале и да се закитат со шампионски прстен.

МАГИЈАТА НА БРОЈОТ „23": Леброн се израмни со Џордан

SportMedia - 08.11.2017

Иако Мајкл Џордан е недостижен за конкуренцијата на вечната листа во многу рубрики, од ноќеска, во онаа на број на одиграни натпревари во НБА лигата, веќе не е. Сега „Неговото височество" и „кралот" Леброн Џејмс, имаат по 1072 меча в НБА лаирерата.

Леброн или Џордан, 1072 натпревари! – Кој е подобар?

Спортски - 08.11.2017

Изминатата ноќ Леброн Џејмс ја одигра својата 1.072 натпревар во регуларниот дел од сезоната, исто колку што одигра и најдобриот на сите времиња, Мајкл Џордан. „Кралот“ уште во тинејџерските денови истакнуваше дека му се воодушевува на Џордан и сето ...

Биле играчишта во НБА, ама на крајот останале без титула: Топ 10 играчи кои не освоиле шампионски прстен

Точка - 09.11.2017

Во НБА лигата има кошаркари што имаат освоено сè, ама не и НБА титулата. Сите тие биле носители на играта на своите тимови, дури биле и прогласувани за МВП на сезоната, но не успеале и да се закитат со шампионски прстен.

КОБИ И КОБИ: Два броја, два различни играчи

SportMedia - 08.11.2017

Коби Брајант ќе почека се таму некаде до 2021 година за да дојде до место во „Куќата на славните" во Спрингфилд. Но тоа не му смета на еден од најдобрите кошаркари на сите времиња во НБА и светската кошарка да проговори за тоа како му било во ...

,,Кралот” Џејмс со своите постигнувањa му се доближува на Џордан (Видео)

Дерби - 08.11.2017

Леброн Џејмс има импресивни достигнувања во својата кариера. Од ден во ден руши по некој рекорд во НБА. Тој со своите достигнувања многу пати го споредуваат со Мајкл Џордан, дури некои се обидуваат да му ставата титула дека е подобар.

Дебитантскиот настап на Меџик Џонсон во дресот на Лејкерс: Магија на теренот во далечната 1979 година (Видео)

Дерби - 08.11.2017

Во 1979 година Националната кошаркарска асоцијација (НБА) на предлог од Лос Анџелес Лејкерс, му нуди на Меџик Џонсон да се приклучи на тимот и со тоа станува првиот „аутсајдер“ кој игра во НБА.

Коби најискрен до сега: Не сакам да се потпирам на кошарката, ако морам тогаш животот ми е…(Видео)

Дерби - 08.11.2017

Коби Брајант, една од кошаркарските легенди на ЛА Лејкерс и човекот кој беше заслужен за новата ера на Лејкерси, во која ера донесе 5 НБА шампионски прстени, со последната изјава ја зачуди јавноста.

ЛеБрон се израмни со Џордан по бројот на натпревари во НБА

Стандард - 08.11.2017

Леброн Џејмс се израмни со својот идол, Мајкл Џордан по бројот на натпревари во НБА и овој пат Кливленд имаше прилики за радост, бидејќи го совлада Милвоки со 124:119 дома. Суперѕвездата го запиша својот дуел бр.1072 во регуларната сезона, со колку ...

Коби Брајант не сака да биде запаметен само по кошарката

Кајгана - 07.11.2017

Коби Брајант е петкратен НБА шампион, МВП на лигата, 18 пати беше Ол Стар играч, но сето тоа не му е доволно затоа што тој, и по крајот на кариерата, продолжува да е претерано амбициозен. Легендарниот играч на Лос Анџелес Лејкерс не е задоволен од ...

Коби: Животот ми е промашен доколку не се смета кошарката, која е најдоброто нешто што сум го направил

Sky - 07.11.2017

Коби Брајант, легендата на светската кошарка, не сака да живее од старата слава, туку се надева дека ќе започне нешто ново во што ќе биде еднакво успешен како во кошарката. „Доколку кошарката е најдоброто што сум го направил, тогаш мојот живот е ...

,,Кралот” Џејмс со своите постигнувањa му се доближува на Џордан

Точка - 08.11.2017

Леброн Џејмс има импресивни достигнувања во својата кариера. Од ден во ден руши по некој рекорд во НБА. Тој со своите достигнувања многу пати го споредуваат со Мајкл Џордан, дури некои се обидуваат да му ставата титула дека е подобар.

Дебитантскиот настап на Меџик Џонсон во дресот на Лејкерс: Магија на теренот во далечната 1979 година

Точка - 08.11.2017

Во 1979 година Националната кошаркарска асоцијација (НБА) на предлог од Лос Анџелес Лејкерс, му нуди на Меџик Џонсон да се приклучи на тимот и со тоа станува првиот „аутсајдер“ кој игра во НБА.

Брајант: Без кошарката, животот ми е промашен

Шеталиште - 07.11.2017

Коби Брајант, легендата на светската кошарка, не сака да живее од старата слава, туку се надева дека ќе започне нешто ново во што ќе биде еднакво успешен како во кошарката. „Доколку кошарката е најдоброто што сум го направил, тогаш мојот живот е ...

Брајант: Време е за нов почеток

Сител - 07.11.2017

Коби Брајант, легендата на светската кошарка, не сака да живее од старата слава, туку се надева дека ќе започне нешто ново во што ќе биде еднакво успешен како во кошарката. „Доколку кошарката е најдоброто што сум го направил, тогаш мојот живот е ...

Брајант: Време е за нов почеток

Орбис - 07.11.2017

Коби Брајант, легендата на светската кошарка, не сака да живее од старата слава, туку се надева дека ќе започне нешто ново во што ќе биде еднакво успешен како во кошарката. „Доколку кошарката е најдоброто што сум го направил, тогаш мојот живот е ...

Брајант:„Доколку кошарката е најдоброто што сум го направил, тогаш мојот живот е целосно промашување, време е за нов ...

Sport M - 08.11.2017

Коби Брајант започнува нова кариера каде верува дека ќе биде еднакво добар а можеби и подобар во новата област. „Доколку кошарката е најдоброто што сум го направил, тогаш мојот живот е целосно промашување“, рекол Брајант.