TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Uber“ нема да оствари профит во САД уште најмалку 6 месеци

Стандард - 10.11.2017

Американската компанија за споделено патување „Uber Technologies“ ќе продолжи да генерира загуба на внатрешниот пазар уште најмалку шест месеци, бидејќи нејзиниот конкурент „Lift“ се покажува огромен предизвик за неа, најави главниот извршен ...

Uber и NASA ќе тестираат летачко такси во 2020г.

Телефони.мк - 09.11.2017

Uber во соработка со NASA развиваат софтвер за јавниот и приватниот сектор, со кој компанијата ќе ги управува летачките таксија. Со договорот на Uber и NASA се предвидени ниски летови, без такви надвор од атмосферата.

Uber се здружи со Nasa за да направи летечко такси

Бизнис Инфо - 09.11.2017

Фото: Pexels Американската компанија за превоз на патници Uber, направи чекор напред во својот план да направи летечко такси возило, потпишувајќи договор со Nasa за развој на софтвер за управување со возилата, пишува The Guardian .

Uber и NASA ќе направат софтвер за летачки такси возила

Среќа.mk - 09.11.2017

Плановите за летачко такси се искачија на повисоко ниво, откако компанијата Uber најави тест-летови во Лос Анџелес за 2020 година. Uber направи чекор напред во својата намера да започне со услугата за всленески такси возила и потпиша договор со ...

Дали би користеле летачко такси? Доаѓа во 2020-тата година, а вака изгледа еден лет во него

Точка - 09.11.2017

Летачките автомобили се сè поблиску до реалноста, а “Uber” во средата открил како планира својата футуристичка визија за летачкото такси да ја доведе на небото на Лос Анџелес веќе за три години.

„Убер“ најави соработка со НАСА за производство на летачки автомобили

Либертас - 08.11.2017

Такси компанијата „Убер“ денеска најави дека работи со американската вселенска агенција НАСА за што е можно поскоро да ги воведе своите летачки автомобили во масовна употреба. – Работиме на системот УТМ, кратенка која означува беспилотен авионски ...

Убер потпиша договор со НАСА за „летечко такси“

Орбис - 08.11.2017

Убер направи чекор напред во својот план да произведе автономни „летечки такси“ потпишувајќи договор со НАСА. Џеф Холден од Убер најави дека планираат да започнат со тестирање на летечките возила за 4 патници до 2020 година.

Летечките такси возила на UBER ќе бидат готови до Олимписките игри во 2020 година

Иновативност - 09.11.2017

Uber најави тест-летови во Лос Анџелес за 2020 година Uber направи чекор напред во својата намера да започне со услугата за всленески такси возила и потпиша договор со американскатa вселенска агенција за истражување (НАСА), со која заеднички ќе ...

„Убер“ најави соработка со НАСА за производство на летачки автомобили

Популарно - 09.11.2017

Такси компанијата „Убер“ денеска најави дека работи со американската вселенска агенција НАСА за што е можно поскоро да ги воведе своите летачки автомобили во масовна употреба. – Работиме на системот УТМ, кратенка која означува беспилотен авионски ...

Uber потпиша договор со NASA за производство на „летечко такси“

КадеВечер - 09.11.2017

Убер направи чекор напред во својот план да произведе автономни „летечки такси“ потпишувајќи договор со НАСА, со која заеднички ќе развива софтвер за управување на ова такси. Еден од функционерите на оваа компанија, Џеф Холден, официјално го објави ...