TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Баерн мораше да ја исполни желбата на Хејнкес и затоа плати два милиони евра!

Спортски - 06.10.2017

Јуп Хејнкес денес и официјално беше пртставен како тренер на Баерн, по четврти пат во неговата голема кариера, а тој со себе си донесе и негов стручен штаб. Хејнкес се враќа во Минхен после сезоната 2012/2013 во која освои тројна круна.

Тухел навести дека не е завршено меѓу него и Баерн (Фото)

Дерби - 06.10.2017

Баерн Минхен го ангажираше Јуп Хајнкес до крајот на сезоната, но нивните долгорочни планови остануваат мистерија. Искусниот Хајнкес дојде на местото на отпуштениот Карло Анчелоти со задача да го стабилизира тимот во остатокот од сезоната.

Анчелоти го прокоментира отказот во Баерн Минхен

Спортклуб - 06.10.2017

Италијанскиот тренер Карло Анчелоти го прокоментира својот отказ кој неодамна го заработи во Баерн Минхен. Настапите на Баерн на почеток од сезоната не беа во склад со она што го бараше управа, па мораше да дојде до разделба, но никој не очекуваше ...

Хејнкес: Баерн ми е во срцето!

СуперСпорт - 06.10.2017

Хејнкенс е именуван за нов тренер на Баерн Минхен. Хејнкес се одлучи да ја прифати понудата на Баерн и да им помогне да излезат од резултатската криза. „Не би се вратил во било кој друг клуб на светот, но Баерн е нешто посебно и ми се наоѓа во ...

Хејнкес за враќањето: Не би се вратил секаде, Баерн има посебно место во моето срце

Спортски - 06.10.2017

Јуп Хејнкес денес беше именуван за старо-нов тренер на минхенски Баерн Хенјкес одлучи да го прифати повикот на својот поранешен клуб и да се обиде да го извлече клубот од резултатската криза, а тој ја доби довербата да го води Баерн до крајот на ...

Анчелоти проговори за епизодата во Минхен: Не се срамам од отказот од Баерн, ќе бидам на одмор…

Дерби - 06.10.2017

Италијанскиот фудбалски стручњак, Карло Анчелоти ја заврши својата приказна со Баерн Минхен кој се одлучи да направи промени во екипата по убедливиот пораз од ПСЖ во Лигата на шампионите. Меѓутоа и покрај отказот популарниот дон Карло не му се лути ...

Хејнкес се врати назад во Баерн, договор до крајот на сезонава

Екипа - 06.10.2017

Веќе нема никакви дилеми, Јуп Хејнкес е стратегот што ќе го наследи Карло Анчелоти и ќе се обиде да освои нови трофеи со Баерн Минхен, откако пред четири години си замина од „Алијанц арена“ по освојувањето на тројната круна.

Хејнкес: Баерн ми е во срцето, секогаш ќе бидам тука да му помогнам!

Gol.mk - 06.10.2017

Човекот кој е главниот „виновник“ за доминацијата на Баерн Минхен во Германија во последните години, Јуп Хејнкес, од денес и официјално ќе биде новиот предводник на шампионот на Бундеслигата.

Официјално: Хејнкес нов предводник на Баерн

СуперСпорт - 06.10.2017

Баерн Минхен го назначи Јуп Хејнкес за нов предводник на тимот. 72 годишниот стратег ќе го наследи Анчелоти, а на клупата на „Баварците“ претходно седел во три наврати. Најголемите успеси ги постигна во 2013 година со клубот ја освои Лигата на ...

Официјално: Јуп Хејнкес е нов тренер на Баерн Минхен

Спортклуб - 06.10.2017

Нема повеќе дилеми, Јуп Хејнкес е нов тренер на Баерн Минхен, а ќе го предводи германскиот гигант до 30. јуни идната година, објави баварската гордост на својот официјален сајт. Тој на тренерската функција доаѓа на местото на Карло Анчелоти кој доби ...

ГОТОВО: Јуп Хејнкес кажа „ДА“!

Спортски - 06.10.2017

Во Баерн се враќа човекот под чие водство гигантот од Минхен го играше најдобриот фудбал во по новата фудбалска историја. Германскиот магазин „Кикер“ пренесува дека Јуп Хејнкес кажал „ДА“.

Хејнкес и официјално нов тренер на Баерн

А1 On - 06.10.2017

Јуп Хејнкес денеска и официјално е назначен за нов тренер на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен. Искусниот 72-годишен фудбалски стручњак потпиша договор со Баварците со важност до крајот на сезоната, а тимот ќе го преземе в понеделник.

Анчелоти: Баерн е минато, се враќам во јуни!

Спортски - 06.10.2017

Карло Анчелоти за прв пат јавно проговори пред медиумите после отказот кој го доби во Баерн Минхен. Анчелоти за италијанските медиуми потвди дека нема намера да се врати на терените додека трае сезоната, па следната работа ќе ја започне дури во јуни.

Хејнкес донесе конечна одлука за повикот кој го доби од Баерн (Фото)

Дерби - 06.10.2017

Јуп Хејнкес посочи дека ќе мора добро да ги анализира работите за да одлучи дали да ја прифати понудата од Баерн Минхен, а ова попладне и дефинитивно прстигна официјален повратен одговор од страна на искусниот стручњак кој на крајот се согласи за ...

Јуп Хајнкес се враќа во Минхен: Баерн е дел од моето срце затоа се вратив!

Sport 1 - 06.10.2017

Баерн Минхен потврди дека Јуп Хајнкес се враќа на тренерската клупа, како наследник на Карло Анчелоти. Тренерот кој досега трипати веќе беше на чело на Баварците, доаѓа само до крајот на сезоната, за да му помогне на тимот во овие тешки моменти, а ...

Карло Анчелоти си нашол друга работа! (ФОТО)

Sport 1 - 06.10.2017

Откако доби отказ од Баерн, Карло Анчелоти уште долго време се задржа низ европските медиуми низ разни шпекулации за неговиот следен ангажман. Кандидати има многу, се пишуваше и дека ќе одмора до крајот на сезоната, но дефинитивно од сите шпекулации ...

ОФИЦИЈАЛНО: Јуп Хајнкес по четврти пат седна на клупата на Баерн Минхен

Спортклуб - 06.10.2017

Искусниот германски стратегн Јуп Хајнкес ја прекина пензијата и по четири години, на возраст од 72 години се враќа на чело на Баерн Минхен. Оваа информација веќе извесен период се вртеше низ медиумите, но денес доби и официјална потврда од самиот ...

Баерн го потврди Хајнкес

Макфакс - 06.10.2017

Баерн Минхен и официјално потврди дека Јуп Хајнкес по четврти пат ќе стане нивни тренер откако бундеслигашот го отпушти Карло Анчелоти по слабиот старт на шампионатот. 72-годишниот Хајнкес веќе трипати беше на клупата на „Баварците“, а во 2013 ...

ОФИЦИЈАЛНО: Јуп Хејнкес до крајот на сезона тренер на Баерн Минхен

Gol.mk - 06.10.2017

Тоа што неколку дена се шпекулираше, денес ја доби својата официјализација – легендарниот стратег, Јуп Хејнкес, дефинитивно ќе биде новиот предводник на Баерн Минхен, потврди германскиот шампион.

Официјално: Хајнкес се враќа на чело во Баерн

Стандард - 06.10.2017

Јуп Хајнкес е новиот тренер на Баерн, објавија баварците на нивниот веб-сајт. Договорот на 72-годишниот специјалист е до крајот на сезоната, откако влегува во сила од понеделник. Хајнкес го замени Карло Анчелоти, кој беше отпуштен пред една недела ...

Официјално потврдено: Јуп Хејнкес повторно тренер на Баерн

Newsroom - 06.10.2017

Фудбалскиот клуб Баерн од Минхен потврди денеска дека Јуп Хејнкес е изменуван за нов тренер на клубот. Како што е објавено на интернет страницата на шампионот на Германија, Хејнкес потпишал договор до 30 јуни 2018 година, а тимот ќе го преземе во ...

Хит на интернет: Карло Анчелоти екпресно го преболи отказот од Баерн и си пронајде нова работа (Фото)

Дерби - 06.10.2017

Карло Анчелоти е една од топ темите на светските медиуми со оглед на тоа што заработи неочекуван отказ од Баерн Минхен минатата недела, но во последните неколку часа неговото име стана вирално на социјалните мрежи, но поради една сцена со која тој ...

Анчелоти проговори за епизодата во Минхен: Не се срамам од отказот од Баерн, ќе бидам на одмор…

Точка - 06.10.2017

Италијанскиот фудбалски стручњак, Карло Анчелоти ја заврши својата приказна со Баерн Минхен кој се одлучи да направи промени во екипата по убедливиот пораз од ПСЖ во Лигата на шампионите. Меѓутоа и покрај отказот популарниот дон Карло не му се лути ...

Jуп Хејнкес и официјално нов тренер на Баерн

Локално - 06.10.2017

Јуп Хејнкес денеска и официјално е назначен за нов тренер на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен. Искусниот 72-годишен фудбалски стручњак потпиша договор со Баварците со важност до крајот на сезоната, а тимот ќе го преземе в понеделник.

Јуп Хејнкес до крајот на сезоната ќе биде тренер на Баерн Минхен

БркајРабота - 06.10.2017

Легендарниот стратег, Јуп Хејнкес, од денеска е новиот предводник на Баерн Минхен, потврди германскиот шампион. 72-годишниот тренер на клупата на баварците ќе седне како замена за Карло Анчелоти, кој поради слабите партии во новата сезона доби ...

„Бомба“ на Бајерн: Се враќа Јуп Хајнкес

Deutsche Welle - 05.10.2017

Сензационалниот камбек на Јуп Хајнкес на клупата на Бајерн Минхен би можел да се случи веќе викендов. Според агенцијата ДПА, во моментов се работи на договарање на деталите. Она што никој не го претпоставуваше, одекна како „бомба“ во германскиот, но ...

Хејкенс го наследува Анчелоти на клупата на Баерн Минхен

Телма - 05.10.2017

Искусниот 72-годишен стратег се враќа во таборот на „баварците“ по четврти пат во својата кариера. Под негово водство Баерн Минхен во 2013 година ја освои Лигата на шампиони, по што замина во пензија.

Хејнкес проговори за понудата од Баерн

Спортски - 05.10.2017

Откако беше променет Карло Анчелоти во германските медиуми тема број еден е тренерското место на клупата на Баерн. Со кормилото на Баерн се поврзуваат многу звучни тренерски имиња, а ако може да им се верува на германските медиуми најблиску до ...

Изненадување во Минхен, Јуп Хајнкес се враќа на клупата на Баерн!

МКД - 05.10.2017

Германскиот весник „Билд“ пишува за голем камбек на легендарниот Јуп Хајнкес на клупата на Баерн Минхен, наскоро оваа информација треба да биде и официјално потврдена од клубот. Баерн Минхен остана без тренер откако клубот одлучи да се раздели со ...

Ниту Тухел, ниту Нагелсман, Хајнкес се враќа од пензија за да го превземе кормилото на Баерн

МКД - 05.10.2017

Баерн Минхен донел одлука за насленикот на Карло Анчелоти, Билд пренесува дека Јуп Хајнкес се враќа од пензија за одново да го превзеде комилото на „Баварците" Откако „Баварците“ му врачија отказ на Карло Анчелоти по поразот од ПСЖ, неколку имиња се ...

Готово е: Баерн го знае наследникот на Анчелоти

СуперСпорт - 05.10.2017

Како што објавува најеминентниот спортски медиум, „Скај Спортс“ Јуп Хејнкес ќе биде новиот предводник на Баерн Минхен. Искусниот стратег кој е во пензија ќе ја преземе клупата на „Баварците“ до следното лето кога од клубот ќе назначат нов предводник.

Хејнкес: Ништо не сум потпишал со Баерн, морам добро да размислам

Екипа - 05.10.2017

Јуп Хејнкес е изборот на раководството на Баерн за нов шеф на стручниот штаб на баварскиот гигант, но искусниот стратег се уште ја нема прифатено понудата добиена од страна на раководството на минхенскиот клуб.

Хејнкес: Баерн ме контактираше, но нема никаков договор!

Gol.mk - 05.10.2017

Синоќа како лавина одекна веста дека легендарниот германски стратег, Јуп Хејнкес, го презеде кормилото на Баерн Минхен и по пауза од четири години ќе се врати во тимот каде освои сè што може со еден клуб.

Хејнкес го потврди контактот со Баерн, но има една дилема

Дерби - 05.10.2017

Угледниот германски таблоид „Билд“ ексклузивно пренесе дека Јуп Хејнкес во наредните неколку дена ќе биде промовиран како нов тренер на Баерн Минхен, а бидејќи ваквата информација ја пренесоа сите влијателни медиуми во Германија, ова попладне со ...

Уште не е готово: Хејнкес демантира дека потпишал со Баерн!

Спортклуб - 05.10.2017

Трофејниот германски стручњак Јуп Хејнкес денеска е главна тема во светот откако медиумите во неговата татковина објавија дека станал нов тренер на Баерн. Иако навистина постоел контакт, 72-годишниот ветеран експресно ја демантираше информацијата.

Баерн го врати од пензија 72-годишниот Јуп Хејнкес на тренерската клупа

Сакам да кажам - 05.10.2017

Јуп Хејнкес по четврти пат во кариерата беше именуван за тренер на Баерн Минхен и ќе ја предводи екипата како привремено решение до крајот на сезоната. Седумдесет и двегодишниот Хејнкес доаѓа на местото на Карло Анчелоти, кој беше отпуштен минатата ...

Хајнкес се враќа од пензија за Баерн

Алфа - 05.10.2017

Како што пренесуваат германските медиуми легендарниот тренер Јуп Хајнкес ќе го предводи Баерн Минхен до крајот на сезоната. Имено 72 годишникот одговорил позитивно на понудата од Баварците со што ќе ја прекине пензијата за да седне на клупата на ...

Тренерското столче за Јуп Хајкенс

Вечер - 05.10.2017

Сепак, како што пренесува "Билд", Хајкенс повторно ќе седне во тренерското столче на "Алианс арена" иако во 2013 година стави крај на тренерската кариера и замина во пензија Ако му се верува на најпознатиот германски весник "Билд", тогаш прашање е ...

Хајнкес призна за Баерн, но е во дилема

Стандард - 05.10.2017

Легендарниот тренер Јуп Хајнкес призна дека добил понуда од германски Баерн Минхен по четврти пат. Баварците бараат нов ментор по разрешувањето на Карло Анчелоти, а 72-годишниот е прв на листата.

Хејкенс ќе биде новиот тренер на Баерн

Sport M - 05.10.2017

Германскиот шампион Баерн Минхен ќе го активира веќе четири години пензионираниот Јуп Хејкенс кој ќе го предводи тимот до крајот на сезоната, објавија германските медиуми. Сензационалната вест доаѓа по многуте шпекулации кој ќе биде наследникот на ...

Јуп Хејнкес повторно на клупата на Баерн

Newsroom - 05.10.2017

Јуп Хејнкес, поранешен тренер на Баерн од Минхен, кој кон крајот на септември ја прекина соработката со Италијанецот Карло Анчелоти, ќе се врати на клупата на баварскиот тим. Магазинот „Спорт Билд“ во денешното издание пишува дека 72 годишниот ...

Јуп Хајнкес нов тренер на Баерн

Sky - 05.10.2017

Јуп Хајнкес ќе ја прекине пензијата и до крајот на сезоната ќе биде тренер на Баерн Минхен. Хајнкес се пензионираше како тренер на Баерн во 2013 година кога на клубот му ја донесе титулата во Лигата на шампионите.

Хејнкес и официјално нов тренер на Баерн Минхен

ТВ21 - 06.10.2017

Јуп Хејнкес денеска и официјално е назначен за нов тренер на германскиот фудбалски шампион Баерн Минхен. Искусниот 72-годишен фудбалски стручњак потпиша договор со Баварците со важност до крајот на сезоната, а тимот ќе го преземе в понеделник.

Јуп Хајнкес се враќа во Баерн Минхен!

24Фудбал - 05.10.2017

Германскиот весник „Билд“ пишува за голем камбек на легендарниот Јуп Хајнкес на клупата на Баерн Минхен, наскоро оваа информација треба да биде и официјално потврдена од клубот. Баерн Минхен остана без тренер откако клубот одлучи да се раздели со ...

Хејнкес го потврди контактот со Баерн, но има една дилема

Точка - 05.10.2017

Угледниот германски таблоид „Билд“ ексклузивно пренесе дека Јуп Хејнкес во наредните неколку дена ќе биде промовиран како нов тренер на Баерн Минхен, а бидејќи ваквата информација ја пренесоа сите влијателни медиуми во Германија, ова попладне со ...

Јуп Хајнкес нов тренер на Баерн

Актуелно24 - 05.10.2017

Јуп Хајнкес ќе ја прекине пензијата и до крајот на сезоната ќе биде тренер на Баерн Минхен. Хајнкес се пензионираше како тренер на Баерн во 2013 година кога на клубот му ја донесе титулата во Лигата на шампионите.