TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фудбалските надежи ја прегазија конкуренцијата

Алфа - 14.11.2017

Фудбалската репрезентација до 19 години го забележа третиот триумф во квалификациите за пласман на Европското првенство. Во последното коло декласиран е Лихтенштајн со 6:0. Генерацијата на фудбалери предводена од Вујадин Станојковиќ триумфално го ...

Репрезентацијата до 19 години го декласираше Лихтенштајн со 6-0

Телма - 14.11.2017

Во сосема поинакво светло од селекцијата до 21 година во тековните Евро-квалификации,се прикажува националниот фудбалски тим на Македонија до 19 години.Во 3.коло од квалификацискиот турнир што се одржуваше на тренинг центарот Петар Милошевски во ...

Историски исчекор - Сефте квалификации со максимален ефект

SportMedia - 14.11.2017

Македонија има екстраталентирани млади играчи на возраст до 19 години, а со денешната победа од 6:0 против Лихтенштајн се првата наша фудбалска генерација што завршила еден квалификациски циклус со максимален ефект.

Македонија во голем стил го потврди пласманот во елитата, Лихтенштајн лесен залак за надежите

МКД - 14.11.2017

Македонските надежи до 19 години со победа од 6-0 над Лихтенштајн го завршија претквалификациониот турнир кој се играше во Скопје, максимален учинок на нашите момчиња кои ветуваат убава иднина.

Репрезентацијата на Македонија до 19 години го растури Лихтенштајн

СуперСпорт - 14.11.2017

Македонската репрезентација до 19 години славеше убедлива победа со 6:0 против соодветната селекција на Лихтенштајн. Со оваа победа нашите надежи завршија први во групата со максимални девет бодови, нешто што за прв пат се случува во нашата историја.

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

Макфакс - 14.11.2017

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги завршија натпреварите во квалификациската група, преку која изборија пласман во елитните квалификации за пласман на Европското ...

„Турбо Македонија“: Убедлива победа за потврда на првото место, хет-трик на Митровски

Спортклуб - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години со победа ги заврши претквалификациите кои се играа во Скопје, откако денеска во последното коло го совладаа Лихтенштајн со убедливи 6:0.

Македонијо не се грижи за фудбалот, тука се момците до 19 години!

Sport 1 - 14.11.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години за прв пат ќе игра во елитните квалификации за пласман на Европското првенство во Финска во 2018 година. Селекцијата предводена од селекторот Вујадин Станојковиќ го оправда епитетот ...

Репрезентацијата до 19 години поуспешна и од Лихтенштајн

А1 On - 14.11.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години денеска забележа убедлива победа од 6-0 против селекцијата на Лихтенштајн на гостински терен. Оваа селекција веќе има обезбеден пласман во елитната квалификациска рунда за Европското првенство, а ...

У19: Македонија го прегази Лихтенштајн, избраниците на Станојковиќ броеа до шест!

24Фудбал - 14.11.2017

Првата фаза од квалификациите нашите надежи ја завршија со максимален број победи. Македонскиот фудбал има иднина, ако ја земеме во предвид селекцијата до 19 години, која предводена од клупата од Вујадин Станојковиќ бележи фантастични резултати.

Фудбал У-19: Македонските јунори го „торпедира“ Лихтенштајн со 6:0

Сител - 14.11.2017

Јуниорската репрезентација на Македонија (фудбалери до 19 години) ја оствари и третата победа во квалификациите за ЕП. Избраниците на селекторот Вујадин Станојковиќ попладнево ја совладаа соодветната репрезентација на Лихтенштајн убедливо со 6-0.

ВИДЕО: Македонија У19 „везеше“ и против Лихтенштајн и со убедлив триумф заминува за елитните квалификации

Gol.mk - 14.11.2017

Македонскиот фудбал дефинитивно доби свои нови херои, кои уште еднаш ни докажаа дека оваа земја има светла фудбалска иднина. Иако без првата ѕвезда, Ељиф Елмас (кој беше отстапен во составот на Милевски), македонската фудбалска селекција до 19 ...

„Златната генерација“ на Македонија со 6:0 го прегази Лихтенштајн

SportMedia - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 19 години со убедлива победа од 6:0 против Лихтенштајн ги заокружи мечевите од групата, за пласман на ЕП. Надежите кои се дел од „златната генерација“ приредија гол-шоу на тренинг центарот „Петар ...

Нов натпревар, нова победа – Лихтенштајн испратен со „ШЕСТКА“!

Спортски - 14.11.2017

Македонската репрезентација до 19 години денес забележа нова победа. По двете победи против Швајцарија и Белгија, Македонија денес го одигра натпреварот во кој беше апсолустен фаворит против селекцијата на Лихтенштајн и ја оправда фаворитската улога.

Ново блескаво издание: Надежите на Станојковиќ ја наполнија мрежата на Лихтенштајн

Дерби - 14.11.2017

Репрезентацијата на Македонија до 19 година со нова блескава партија го потврди пласманот во Елитната фаза квалификации на УЕФА за пласман на Европско првенство. По триумфите над Швајцарија (2-1) и Белгија (2-1) денеска избраниците на Вујадин ...

Избраниците на Станојковиќ го прегазија Лихтенштајн со 6-0

Екипа - 14.11.2017

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 19 години во голем стил го потврди пласманот во елитните квалификации за пласман на ЕП, совладувајќи ја селекцијата на Лихтенштајн со 6-0 во третиот меч од турнирот што се одржа во Скопје.

Додека постарите таленти губат, помладите - газат!

Sport 1 - 14.11.2017

Македонските фудбалски репрезентации до 21 година и до 19 години играат натпревари во ист термин од 13 часот, но со различен успех. По само 45 минути фудбалерите до 21 година губат на на „Филип Втори“ од Австрија со убедливи 3-0 во рамки на ...

У-19: Надежите на Станојковиќ го „мелат“ Лихтенштајн…

Екипа - 14.11.2017

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години која веќе обезбеди пласман во елитната квалификациска рунда на УЕФА за пласман на ЕП, во последниот натпревар од квалификациите убедливо води со 3-0 против Лихтенштајн по првото ...

ВИДЕО: Македонија танцува како по ноти, Чурлинов, Колевски и Митровски го прегазија Лихтенштајн!

Gol.mk - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години обезбеди пласман во елитните квалификации за ЕП, но и тоа не е пречка за фудбалерите на Станојковиќ за само едно полувреме да го прегазат Лихтенштајн (0-3).

СОСТАВИ: Станојковиќ го изротира составот, Митровски и Тодороски сепак во У19

Спортклуб - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години денеска го игра последниот натпревар од претквалификациите против репрезентацијата на Лихтенштајн која нема никаков резултатски значај за нас, бидејќи со победите против фаворитите Швајцарија и ...

Да се стави победнички печат за влез во елитата

SportMedia - 14.11.2017

Репрезентативците на возраст до 19 години ја завршија работата за пат во Елитната рунда, ги победија двете фаворизирани селекции, Швајцарија и Белгија, а денеска со триумф против аутсајдерот Лихтенштајн можеме до максимален учинок и победнички печат ...

Младите македонски фудбалери убедливи со 6:0 против Лихтенштајн

Курир - 14.11.2017

Димитар Митровски постигна хет-трик, по еднаш во листата на стрелците се запишаа Дарко Чурлинов, Бојан Колевски и Бојан Миовски. Ова беше последниот натпревар за „црвено-жолтите“ во квалификациската група каде беа и селекциите на Белгија и ...

Надежите и без Елмас да победат за максимален ефект во квалификациите

Sport 1 - 14.11.2017

Елитната фаза е обезбедена, па растеретено и без својата прва ѕвезда Елиф Елмас, македонските фудбалски надежи до 19 години денеска (13 часот) на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ ќе го одиграат последниот меч во квалификациската група, против ...

Младите на доминантен начин тргнаа кон ЕП 2018...

Н.Македонија - 13.11.2017

Младите на доминантен начин тргнаа кон ЕП 2018 Mакедонската репрезентација за фудбалери до 19 години ја совлада и Белгија со 2-1 (стрелци Елмас 24, Атанасов 87 од пенал за Македонија, а Фулон 10 за Белгија), во 2-то коло во групата 5 во ...

Прекоманда во У-21 само за Елмас

SportMedia - 13.11.2017

Само Елиф Елмас доби прекоманда и е приклучен на младата селекција на Македонија до 21 година, а две години помладите репрезентативци ќе мораат без фудбалерот на Фенербахче да го победат Лихтенштајн.

Лихтенштајн за крај на успешниот прв дел од квалификациите

Алфа - 13.11.2017

Фудбалската репрезентација до 19 годину утре го игра последниот натпревар во правта фаза од квалификациите зза Европското првенство. По победата над Белгија и обезбедениот настап во елитната рунда од циклусот, нашата селекција до 19 години утре се ...

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

Вечер - 14.11.2017

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги завршија натпреварите во квалификациската група, преку која изборија пласман во елитните квалификации за пласман на Европското ...

Репрезентацијата до 19 години поуспешна и од Лихтенштајн

Орбис - 14.11.2017

Фудбалската репрезентација на Македонија до 19 години денеска забележа убедлива победа од 6-0 против селекцијата на Лихтенштајн на гостински терен. Оваа селекција веќе има обезбеден пласман во елитната квалификациска рунда за Европското првенство, а ...

У19 репрезентативците со победа од 6-0 ги завршија квалификациите

Шеталиште - 14.11.2017

Македонската репрезентација до 19 години со убедлива победа од 6-0 против Лихтенштајн и максимални девет бодови фи заврши натпреварите од групата за пласман во Елитната УЕФА фаза за ЕП. Младите фудбалери од нашата „златна генерација“ приредија ...

Фудбалерите до 19 години убедливи против Лихтенштајн

Стандард - 14.11.2017

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години која веќе обезбеди пласман во елитната квалификациска рунда на УЕФА за пласман на ЕП, попладнево го победи Лихтенштајн на гостински терен со 6:0.

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

Точка - 14.11.2017

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги завршија натпреварите во квалификациската група, преку која изборија пласман во елитните квалификации за пласман на Европското ...

Македонската фудбалска репрезентација со победа над Лихтенштајн

ЗаЗабава - 14.11.2017

Македонската фудбалска репрезентација до 19 години денеска забележа убедлива победа од 6-0 против селекцијата на Лихтенштајн. Оваа селекција веќе има обезбеден пласман во елитната квалификациска рунда за Европското првенство, а ова беше последниот ...

Македонија до 19 години го декласира Лихтенштајн

Слободен Печат - 14.11.2017

Македонската репрезентација до 19 години со убедлива победа од 6:0 против Лихтенштајн и максимални девет бодови ги заврши натпреварите од групата за пласман во Елитната УЕФА фаза за ЕП. Младите фудбалери од нашата „златна генерација“ приредија ...

Младите македонски фудбалери убедливи против Лихтенштајн

Алсат-М - 14.11.2017

Младата репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години која веќе обезбеди пласман во елитната квалификациска рунда на УЕФА за пласман на ЕП, попладнево го победи Лихтенштајн на гостински терен со 6:0.

У-19 репрезентацијата го торпедира Лихтенштајн

Sport M - 14.11.2017

Репрезентацијата на Македонија, играчи до 19 години, кои од клупата ги предводи Вујадин Станојковиќ, на убедлив начин ги завршија натпреварите во квалификациската група, преку која изборија пласман во елитните квалификации за пласман на Европското ...