TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тејлор Свифт води со шест номинации на Ем-ти-ви Европа, „Деспасито“ номинирана за хит

+инфо - 05.10.2017

Церемонијата за наградите Ем-ти-ви Европа 2017 ќе се одржи на 12 ноември во „Д’си арена“ во Лондон, а програмата ќе ја води Рита Ора. Ем-ти-ви ги објави номинациите за претстојните Ем-ти-ви европски музички награди, а музичката поп-ѕвезда Тејлор ...

Тејлор Свифт со најмногу номинации за MTV европските музички награди

Кајгана - 05.10.2017

MTV вчера ги објави номинациите за европските музички награди 2017 MTV EMA, а Тејлор Свифт е номинирана за дури шест награди, вклучувајќи ја категоријата Најдобар видеоспот за песната „Look What You Made Me Do“, како и за Најдобар изведувач.