TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Робен: Навивачите заслужуваат многу повеќе, мораме да се запрашаме што ни се случува!

Gol.mk - 13.09.2017

Еден од најдобрите фудбалери на Баерн Минхен, Арјен Робен, воопшто не беше задоволен од играта на својот тим во вчерашната победа од 3-0 против Андерлехт, во рамки од првото коло на Лигата на шампионите.

Тренерот на Хофенхајм не негираше дека ќе го наследи Анчелоти во Баерн и посочи дека има посебна мотивација да го ...

Дерби - 13.09.2017

Тренерот на Хофенхајм Јулиан Нагелсман се поврзува со тренерската позиција во Баерн Минхен по гласините дека актуелниот тренер на Баварците Карло Анчелоти може наскоро да си замине од „Алијанц Арена“.

Рибери ја објасни својата реакција на промената против Андерлехт (ВИДЕО)

Стандард - 13.09.2017

Поранешниот француски репрезентативец Франк Рибери разјасни зошто го фрлил дресот кон резервната клупа при промената за време на домашната победа на Баерн против Андерлехт (3:0) во натпреварот од првото коло на групата „Б“ во Лигата на шампионите.

Нови проблеми за Анчелоти, бесниот Рибери го фрли дресот (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.09.2017

Ниту победата од 3-0 над Андерлехт не му дава многу причини за радост на Карло Анчелоти, Италијанецот го навлече бесот на искусниот Франк Рибери „Баварците“ поминуваат низ тешки моменти, а во соблекувалната се појави нов бундовник.

Примирјето кратко траеше: Нови проблеми помеѓу Гвардиола и Јаја Туре

Спортклуб - 13.09.2017

Минатата сезона фудбалерот од Брегот на Слоновата Коска успеа да се „спаси“ кај Гвардиола и да се издигне над сите проблеми, но сега повторно има мака со шпанскиот стратег. Јаја Туре минатото лето беше пред заминување од Сити, неговиот агент ...

Не се смируваат тензиите во Баерн, Рибери бесен на Анчелоти

СуперСпорт - 13.09.2017

Френк Рибери не можеше да го сокрие својот бес откако беше повлечен од игра во 78. минута на натпреварот против Андерлехт во рамките од Лигата на Шампионите. Додека излегуваше од терен видлива беше нервозата на францускиот интернационалец кој бурно ...

Видео: Рибери збесна после замената!

Спортски - 13.09.2017

Ветеранот на Баерн Минхен, Франк Риберти збесна синоќа откако беше заменет од страна на Анчелоти за време на дуелот со Андерлехт во ЛШ. Анчелоти го повлече од игра Французнот во 78-та минута, па тоа очигледно не му се допадна и имаше фуриозна ...

ВИДЕО: Нервозниот Рибери го фрли дресот, од Баерн најавуваат соодветна казна!

Gol.mk - 13.09.2017

Дефинитивно секој фудбалер на еден меч за својата екипа сака да мине 90 минути на терен, но понекогаш некои бурно реагираат кога ќе бидат заменети. Токму тоа синоќа го направи ѕвездата на Баерн Минхен, Франк Рибери, кој одлучи да го фрли дресот, ...

Гвардиола: Знае Туре зошто не е во тимот...

Точка - 13.09.2017

Јаја Туре не се најде на списокот со играчи на Пеп Гвардиола за вечерашниот натпревар против Фејенорд во Лигата на шампионите. На конференцијата за медиумите во пресрет на натпреварот, Пеп Гвардиола изјави дека не постои никаков проблем, а одлуката ...

Рибери збесна откако беше повлечен од игра, па доби јасни опомени од Анчелоти и Салихамиџиќ (Видео)

Дерби - 13.09.2017

Франк Рибери е познат по своите шеги со кои често ги засмејува своите соиграчи, но во изминативе неколку години научивме да го гледаме и во нервозни изданија, особено кога ќе биде повлечен од игра.

Во Минхен врие: Рибери го фрли на земја дресот на Баерн

Спортклуб - 13.09.2017

Францускиот интернационалец Франк Рибери, синоќа беше повлечен од игра во 78. минута од мечот против Андерлехт, за на негово место да биде вметнат Милер. Потегот на Анчелоти, воопшто не му се допадна на Рибери, кој нервозен поради замената, го фрли ...

Ново незадоволство во Баерн: Рибери го фрли дресот откако беше заменет

Екипа - 13.09.2017

Атмосферата во германскиот првак Баерн Минхен очигледно не е на највисоко ниво. По препирката што ја имаа Роберт Левандовски и една од водечките клупски фигури Карл – Хајнц Румениге, синоќа на „Алијанц арена“ се случи нов инцидент, иако баварскиот ...

Кога „Билд“ ќе објави, значи нешто навистина не чини: Анчелоти ја загубил довербата кај играчите!?

Gol.mk - 13.09.2017

Елитниот германски медиум „Билд“, кој ретко објавува лажни или неверодостојни информации, утрово соопшти дека хаос владее во соблекувалната на шампионот на Бундслигата, Баерн Минхен, Баварците на стартот на новата сезона не играат како што се ...

Нов бунтовник во Баерн, Рибери збесна по одлуката на Анчелоти и го фрли дресот! (ВИДЕО)

МКД - 13.09.2017

Фудбалерот со најдолг стаж на Алианц Арена, Франк Рибери е последното име кое влезе во конфликт со Карло Анчелоти, Французинот реагираше бесно на одлуката да биде повлечен од игра против Андерлехт „Баварците“ поминуваат низ тешки моменти, а во ...

Рибери збесна откако беше повлечен од игра, па доби јасни опомени од Анчелоти и Салихамиџиќ

Точка - 13.09.2017

Франк Рибери е познат по своите шеги со кои често ги засмејува своите соиграчи, но во изминативе неколку години научивме да го гледаме и во нервозни изданија, особено кога ќе биде повлечен од игра.

Која е причината што Пеп го остави Туре?!

Спортски - 12.09.2017

Пеп Гвардиола пред дуелот со Фејнорд истакна дека го оставил дома Јаја Туре. Јаја Туре утре нема да игра на дуелот против Фејнорд. Причината не е нова расправа со Пеп Гвардиола која и не постои, барем по зборовите на тренерот на Сити.

Еуроспорт го објави името на наследникот на Анчелоти!

СуперСпорт - 12.09.2017

Карло Анчелоти наводно во јануари ќе го напушти Баерн од Минхен. Легендарниот Марио Баслер тврди дека Анчелоти во јануари ќе замине за Кина каде што го чека богата понуда и ќе го напушти Баерн Минхен.

Анчелоти пред заминување – Кандидатот за нов тренер на Баерн НЕМА да ве изененади!

Спортски - 12.09.2017

Германскиот гигант Баерн Минхен изгледа дека е сериозен во намерата да пронајде наследник на Карло Анчелоти. Баерн Минхен не поминува низ добар период и изгледа дека ќе се покажа како точна познатата изрека „каде што има чад, има и оган“.

Билд открива како настанал хаосот во Минхен, Анчелоти ја „изгубил“ соблекувалната со низа потези

24Фудбал - 12.09.2017

Германски Билд го обвинува Карло Анчелоти за хаосот кој владее во Баерн Минхен во моментов, весникот вели дека неколку одлуки на Италијанецот се покажале како лоши „Баварците“ поминуваат низ тешки моменти откако неколку играчи јавно се пожалија за ...

Хаосот во Баерн со Левандовски, Анчелоти и Милер има едно решение – Конечна разделба?

Спортклуб - 12.09.2017

Вчерашните вести поврзани со Баерн Минхен, по се изгледа дека се точни. Во баварскиот гигант владее лоша атмосефера, но не е само поради резултатите. Иако Баерн е шести на табелата, што е разочарувачки, сепак, незадоволството на дел од играчите тлее ...

Нагелсман го нокаутира Баерн и си се најави како нов тренер на Баварците (Видео)

SportMedia - 12.09.2017

Јулијан Нагелсман со Хофенхајм го нокаутира Баерн викендов, а од денеска е главен кандидат за тренер на Баварците, нешто што е најавено како речиси сигурна работа во наредниот период. Карло Анчелоти има многу проблеми и е пред смена во Баерн.

Анчелоти се поблизу до отказ, Нагелсман фаворит за тренер на Баерн

Екипа - 12.09.2017

Карло Анчелоти е се поблизу до отказ откако дел од фудбалерите се погласно го искажуваат своето незадоволство од италијанскиот стратег. Поразот од Хофенхајм придонесе Роберт Левандовски гласно да го искаже своето незадоволство, па иако Полјакот беше ...

Баерн веќе има нов тренер - човекот што им одржа лекција во саботата!

Sport 1 - 12.09.2017

Германскиот шампион Баерн минува низ тежок период, а кога е таква ситуацијата кај „баварците“, управата веднаш менува од корен. По поразот од Хофенхајм во саботата, во јавноста веќе излезе „валканиот веш“ - прво почна Роберт Левандовски, кој доби ...

Кој го мести Анчелоти?!

Вечер - 12.09.2017

Но, по дуелот во Бремен, Милен јавно го критикуваше Анчелоти и изјави дека не знае какви квалитети посакува италијанскиот стручњак После три одиграни кола во Бундеслигата, Баерн (М) е на шестата позиција, а пред неколку дена доживеа незгоден пораз ...

Томас Милер бега од Анчелоти… кај Жозе Мурињо

Екипа - 12.09.2017

Томас Милер е отворен за преселба во Манчестер јунајтед доколку англискиот гигант повторно испрати сериозна понуда за неговите услуги. Луј ван Гал во 2015 година се обидуваше да го доведе Милер на „Олд трафорд“, испрати и богата понуда што беше ...

Билд го обвинува Анчелоти за хаосот во Баерн: Неколку потези на стратегот се лоши

МКД - 12.09.2017

Карло Анчелоти се посочува како главен виновник за проблемите во кои влезе Баерн Минхен, според пишувањата на Билд, Италијанецот направил неколку лоши потези „Баварците“ поминуваат низ тешки моменти откако неколку играчи јавно се пожалија за ...