TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кривична пријава за Арсенчо Алексовски, поранешниот градоначалник на Крива Паланка

ТВ21 - 10.11.2017

СВР Куманово поднесе кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување против поранешниот градоначалник на Крива Паланка, Арсенчо Алексовски, како и против директор на средно училиште во Крива Паланка и вработени во ученички дом.

МВР кривично го гони Арсенчо Алексовски, поранешниот градоначалник на Кр.Паланка

Фокус - 10.11.2017

Арсенчо Алексовски , поранешниот градоначалник на Кр.Паланка заработи кривична пријава од СВР Куманово, поради сомнеж дека ја злоупотребил службената положба и овластување, односно незаконски дал согласност за вработување на две лица во ученички дом.

Вработувале во училиште без согласност на Министерството за образование - летаат пријави во Куманово и Крива Паланка

Сител - 10.11.2017

Секторот за Внатрешни Работи во Куманово, поради постоење основи за сторено кривично дело, до Основно јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против лицата А.А. (56), В.Ј. (50), М.Д. (37), Д.Ѓ. (30), Б.Т. (57) и М.М.

Кривична пријава за Арсенчо Алексовски, поранешниот градоначалник на Крива Паланка

Мета - 10.11.2017

СВР Куманово поднел кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување против поранешниот градоначалник на општина Крива Паланка, Арсенчо Алексовски, како и против директор на средно училиште во Крива Паланка и вработени во ученички ...

Фрчат кривични од МВР за градоначалникот и неговите соработници во оваа општина

Sky - 10.11.2017

СВР Куманово, поради постоење основи за сторено кривично дело, до Основно јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против лицата А.А. (56), В.Ј. (50), М.Д. (37), Д.Ѓ. (30), Б.Т. (57) и М.М. (67) сите од Крива Паланка.

Арсенчо Алексовски „заработи“ кривична пријава

Фактор - 10.11.2017

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на општина Крива Паланка, Арсенчо Алексовски за злоупотреба на службена положба и овластување, како и против директор на средно училиште во Крива Паланка и вработени во ...

Објавени детали од тестаментот на синот на сопственикот на Џамбо, кој загина во сообраќајка

еМагазин - 07.12.2017

Грчките медиуми деновиве објавија детали од тестаментот на Џорџ Вакакис, синот на сопственикот на Џамбо, Апостолос Вакакис, пренесува дописникот на еМагазин од Солун. Интересен детал е дека тестаментот е напишан рачно и бил составен три месеци пред ...

Кривична пријава за Арсенчо Алексовски, поранешниот градоначалник на Крива Паланка

Либертас - 10.11.2017

СВР Куманово поднел кривична пријава за злоупотреба на службена положба и овластување против поранешниот градоначалник на општина Крива Паланка, Арсенчо Алексовски, како и против директор на средно училиште во Крива Паланка и вработени во ученички ...

Кривична пријава против поранешен градоначалник на Крива Паланка ...

Н.Македонија - 10.11.2017

Кривична пријава против поранешен градоначалник на Крива Паланка Поранешниот градоначалник на Крива Паланка Арсенчо Алексовски (56) заработи кривична пријава од СВР Куманово, поради сомнвање дека ја злоупотребил службената положба и овластување, ...

Кривична против поранешен градоначалник на Крива Паланка за незаконско вработување

+инфо - 10.11.2017

Екс градонаќалникот незаконски дал согласност за вработување на две лица во ученички дом. Поранешниот градоначалник на Крива Паланка А.А (56) заработи кривична пријава поради сомневање дека ја злоупотребил службената положба и овластување, односно ...

Кривична пријава против поранешен градоначалник на Крива Паланка за незаконско вработување

А1 On - 10.11.2017

Поранешниот градоначалник на Крива Паланка А.А (56) заработи кривична пријава од СВР Куманово, поради сомнвање дека ја злоупотребил службената положба и овластување, односно незаконски дал согласност за вработување на две лица во ученички дом. А.А.

Кривична пријава против поранешен градоначалник на Крива Паланка за незаконско вработување

Канал5 - 10.11.2017

Поранешниот градоначалник на Крива Паланка А.А (56) заработи кривична пријава од СВР Куманово, поради сомнвање дека ја злоупотребил службената положба и овластување, односно незаконски дал согласност за вработување на две лица во ученички дом. А.А.

24 ученици сместени во дом, но биле и на список за превоз. Каде завршиле парите?!

iPortal - 10.11.2017

М.М. во својство на директор во СОУ“ Ѓорче Петров“ Крива Паланка (разрешен со Решение од 12.05.2017 година) во период од септември до крајот на декември во учебната 2014/2015 година во континуитет ја злоупотребувал службената положба и овластување ...

Кривична пријава против поранешен градоначалник на Крива Паланка за незаконско вработување

Орбис - 10.11.2017

Поранешниот градоначалник на Крива Паланка А.А (56) заработи кривична пријава од СВР Куманово, поради сомнвање дека ја злоупотребил службената положба и овластување, односно незаконски дал согласност за вработување на две лица во ученички дом. А.А.

Пријави за градоначалникот на Крива Паланка и вработени во ученичкиот дом

МКД - 10.11.2017

Кумановската полиција поради постоење основи за сторено кривично дело, до Основно јавно обвинителство Куманово, поднесе кривична пријава против лицата А.А. (56), В.Ј. (50), М.Д. (37), Д.Ѓ. (30), Б.Т. (57) и М.М. (67) сите од Крива Паланка.

Ексградоначалникот на Крива Паланка доби кривична пријава за незаконска работа

Слободен Печат - 10.11.2017

Поранешниот градоначалник на Крива Паланка А.А (56) заработи кривична пријава од СВР Куманово, поради сомнвање дека ја злоупотребил службената положба и овластување, односно незаконски дал согласност за вработување на две лица во ученички дом. А.А.

Ексградоначалникот на Крива Паланка доби кривична пријава за незаконска работа

10без10 - 10.11.2017

Поранешниот градоначалник на Крива Паланка А.А (56) заработи кривична пријава од СВР Куманово, поради сомнвање дека ја злоупотребил службената положба и овластување, односно незаконски дал согласност за вработување на две лица во ученички дом. А.А.