TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лесна крем-пита со банана

Кајгана - 10.11.2017

Не размислувајте повеќе за вашиот викенд десерт. Оваа крем-пита со банана е лесна за приготвување, а притоа е и многу вкусна за јадење. Овој лесен десерт е подеднакво лесен за подготвување како што е за јадење.

Како да направите совршени американски палачинки?

Кајгана - 09.11.2017

Во секое семејство и секое друштво има по еден исклучителен член кој е мајстор за правење палачинки. А палачинките се најдобра закуска кога се собирате да гледате филм или да играте некоја друштвена игра.

Американски палачинки

Мои рецепти - 09.11.2017

Едноставни, брзи, вкусни, а секогаш успешни американски палачинки. Составот им е толку погоден што можи да се стави во чашката од блендерот или мерицата и директно од неа да се тура за печење.

Таен руски рецепт за домашни палачинки кои се топат во уста

Пулс24 - 09.11.2017

Палачинки – најслаткото задоволство кое секој го прави на свој начин. Но, секогаш постои рецепт кој ќе ве направи главни кога се работи подготовката на тестото за палачинки. Палачинките со дупчиња не се „грешка“ или неуспешен краен резултат, ...

Пуслици од три состојки – децата ќе ги обожаваат

Gotvi.mk - 09.11.2017

Направете брзи и едноставни пуслици, кои најважно од се, се и многу евтини. Состојки: 1 белка 7 декаграми шеќер малку сол пола лажица крем павлака Подготовка: Во белката се додава шеќерот и се друго и се миксира. Се прават пуслици со шприц на плех.