TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Братот на Венгер откри во каква ситуација се наоѓа тренерот на Арсенал

Дерби - 17.02.2017

Иднината на Арсен Венгер во Арсенал ќе биде решена наскоро и неговиот брат Гај е загрижен. Гај Венгер (71) го гледал убедливиот пораз на Арсенал од Баерн во Лигата на шампиони на телевизија во својот дом во североисточна Франција и не е убеден дека ...

Венгер им одговори на критичарите: И да заминам Арсенал ќе продолжи да губи

24Фудбал - 17.02.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер одговори на се пожестоките критики од фановите, вели дека клубот сигурно нема да бележи победи на секој натпревар доколку тој си замине „Топчиите“ во средата претрпеа дебакал на гостувањето кај Баерн Минхен од 5-1, ...

Во Чиле се оранизира марш за заминување на Санчез од Арсенал!

24Фудбал - 17.02.2017

Чиле се мобилизира, сонародниците на Алексис Санчез сакаат фудбалерот да се пресели во клуб во кој ќе може да се бори за најголемите трофеи. Необична вест доаѓа од Чиле, жителите на оваа земја организираат марш за Алексис Санчез да замине од ...

Венгер: Алексис замина во Барселона поради проблемите кои ги има

Дерби - 17.02.2017

Арсен Венгер ова утро ја одржа прес-конференцијата во пресрет на ФА куп пресметката со нисколигашот Сатон, па како што можеше да се очекува, најпоставувано прашање на искусниот француски стручњак беше она поврзано за неговата иднина по дебаклот кој ...

Венгер не се откажува: Ќе бидам на клупата и идната сезона

Спортклуб - 17.02.2017

И покрај дебаклот од Баерн во Лигата на шампионите, менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер не се откажува од својата работа. Додуша, тој не ја исклучува можноста да добие отказ на крајот на сезоната, но е категоричен дека тоа нема да значи крај на ...

Венгер: И да си заминам Арсенал нема да победува!

Спортски - 17.02.2017

Англиските медиуми пренесуваат дека Арсен Венгер донел конечна одлука за својата иднина и истата ќе ја соопшти на крајот на март или почетокот на април. Венгер на маса има понуда од „топџиите“ за продолжување на договорот, но Французинот донел ...

„Озил е жртвено јагне во Арсенал“

СуперСпорт - 17.02.2017

Германскиот фудбалер Озил се најде во немилост кај навивачите. Најскапиот фудбалер во историјата на Арсенал игра многу слабо оваа сезона. Се погласни се шпекулациите дека тој ќе замине од Арсенал.

Чилеанецот се разделува со Арсенал – Санчез си најде нов клуб?

СуперСпорт - 17.02.2017

Алексис Санчез сака да го напушти тимот на Арсенал во лето. Алексис е незадоволен од статусот во Лондон и има намера да замине наредното лето и наводно веќе ја одбрал новата дестинација. Неговата желба е преминување во Серија А, од каде што има 2 ...

„Не е важно каде, но ќе ја продолжам кариерата!“

СуперСпорт - 17.02.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер најави дека наскоро ќе биде позната неговата судбина во Арсенал. Французинот веќе 20 години го води Арсенал. Тој сака да го продолжи договорот со Арсенал, но по се изгледа дека е поблиску до заминување од тимот.

Санчез веќе пронашол нов клуб?

Точка - 17.02.2017

Според англиските медиуми, голема е веројатноста Алексис Санчез да ја напушти екипата на Арсенал во летниот преоден рок. Алексис Санчез не бил задоволен од Арсенал и имал намера да ги напушти „Топчиите“.

Нож во грб за Гвардиола – Чави го откри новото засилување на Сити?

СуперСпорт - 17.02.2017

Легендата на Барселона, Чави најверојатно го откри првото засилување на Сити за наредната сезона. Чави откри дека Пеп го сака Вилшер, па најверојатно ќе го донесе во тимот. „Знам дека Пеп го почитува Вилшер.

Венгер: Знам што ќе правам и каде ќе бидам наредната сезона

Дерби - 17.02.2017

Арсен Венгер се наоѓа под огромен притисок во последно време поради лошите резултати кои ги нанижа Арсенал, но последниот катастфорален пораз кој го претрпе тимот од Северен Лондон на гостувањето кај Баерн Минхен во Лигата на шампионите едноставно ...

Венгер по катастрофата во Минхен: Ќе бидам тренер и идната сезона, или во Арсенал или на друго место

Спортклуб - 17.02.2017

Арсен Венгер, тренерот на Арсенал кој остана посрамотен по дебаклот со 5:1 кај Баерн во првиот натпревар од осминафиналето, одржа прес-конференција по еден од најголемите неуспеси во богатата тренерска кариера.

Венгер: Што и да се случи, не одам во пензија

Екипа - 17.02.2017

Катастрофалниот пораз од Баерн Минхен предизвика нова бура од критики на адреса на Арсен Венгер. Навивачите уште погласно бараат Французинот да си замине од клубот, Венгер се уште нема почнато разговори за продолжување на договорот што истекува на ...

Сколс: Сакавме да му се одмаздиме на Роналдињо, но...

24Фудбал - 17.02.2017

Полс Сколс разкажува приказна за тоа како тој и неговите соиграчи кроеле план да му се одмаздат на Роналдињо откако Бразилецот го извиси Манчестер јунајтед „Црвените Ѓаволи“ во 2003 беа на добар пат да го ангажираат Роналдињо но во последен момент ...

Алексис Санчез решил да го напушти Арсенал

Макфакс - 17.02.2017

Најдобриот фудбалер и стрелец на Арсенал, Алексис Санчез, решил да го напушти клубот по завршувањето на сезоната. Чилеанецот бил револтиран по тешкиот пораз од Баерн во Минхен (5:1), во првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите.

Венгер: И да заминам Арсенал нема да победува на секој меч

Макфакс - 17.02.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, во првото појавување пред англиските медиуми по дебаклот против Баерн во Лигата на шампионите, рекола дека најдоцна за два месеци ќе реши што ќе прави со својата кариера.

Е*ениот Венгер е диносаурус, изумрен вид

Вечер - 17.02.2017

Најверните фанови на Арсенал се сложни дека дојде вистинскиот момент за да стави крај на соработката со францускиот стручњак Арсен Венгер во последните десет години со Арсенал освои само два трофеја во англискиот ФА Куп и седум години по ред е ...

Сатон ги предупредува ѕвездите на Арсенал: Ќе се туширате со ладна вода

24Фудбал - 17.02.2017

„Топчиите“ нема да добијат никаков посебен третман на гостувањето кај Сатон, ѕвездите на Арсенал ќе треба да се тушираат со ладна или млака вода Во понеделник, Арсенал гостува во јужен Лондон кај Сатон во ФА Купот.

Ѓаволска серија на Манчестер јунајтед

SportMedia - 17.02.2017

Манчестер јунајтед има импресивна серија без пораз на „Олд Трафорд", а по триумфот против Сент Етјен од 3:0, по дваесетти пат сезонава непоразени го нашуштија храмот на англискиот фудбал. Златан Ибрахимовиќ со хет-трик се погрижи „ѓаволската серија“ ...

Алексис Санчез бесен, сака да го напушти Арсенал

Стандард - 17.02.2017

Алексис Санчез планира да го напушти Арсенал по скандалот кој избувнал во соблекувалната на тимот по поразот со 1:5 од Баерн Минхен во првиот 1/8-финален натпревар од Лигата на Шампионите.

Започнува нова ера во Арсенал – Без Алексис Санчез и Венгер, а веројатно и Озил

Спортклуб - 17.02.2017

Катастрофата во Минхен послужи како одлучувачки момент по кој повеќе ништо нема да биде исто. Уште еден дебакл во Лигата на шампионите, уште едно прелесно испаѓање во осминафиналето. Уште една сезона далеку од борбата за титулата.

Венгер: Што и да се случи со Арсенал ке продолжам со менаџерската работа

Телевизија Нова - 17.02.2017

Арсен Венгер изјави дека што и да се случи, не заминува во пензија.Венгер е под силен притисок по поразот од Баерн во Лигата на шампионите. „Што и да се случи, не одам во пензија. Продолжувам со тренерската кариера, единствената дилема е дали тоа ќе ...

Почеток на крајот на ерата на Венгер во Арсенал

Вест - 17.02.2017

На Арсенал му се заканува седмата едноподруго елиминација во осминафиналето на Лигата на шампионите откако беше посрамотен од Баерн на "Алијанц арена" (5:1) и многумина сметаат дека ова е почеток на крајот на ерата на Арсен Венгер на "Емирати".

Чави го откри новото засилување на Гвардиола во Сити?

Спортклуб - 17.02.2017

Легендата на Барселона Чави Ернандез можеби го откри првото засилување на Манчестер Сити за следната сезона. Чави откри дека Пеп Гвардиола е голем љубител на Џек Вилшир, па тој смета дека е можно фудбалерот на Арсенал на позајмица во Борнмаут да се ...

Агентот застана во одбрана на Озил: Месут е жртва на лошите резултати на Арсенал

24Фудбал - 17.02.2017

Агентот на Месут Озил, смета дека неговиот клиент станал жртва на лошите резултати на Арсенал, прстот неправедно се вперува кон него. Озил беше еден од најкритикуваните фудбалери во поразот на Арсенал од Баерн Минхен од 5-1.

Импресивна серија на Манчестер Јунајтед: Мурињо ги разбуди сеќавањата на Фергусон

Спортклуб - 17.02.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед синоќа остварија нов триумф на домашен терен. Овојпат на „Олд Трафорд“ поразен беше Сент Етјен во рамките на 1/16-финалето од Лигата на Европа. Овој дуел воедно беше и 20-тиот во низа во кој „Црвените Ѓаволи“ не ...

Импресивна серија на Јунајтед на домашен терен!

СуперСпорт - 17.02.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед остварија нов триумф на својот стадион. Овој пат на Олд Трафорд е поразен Сент Ејтен, во рамките на 1/16 финалето на Лига Европа. Овој дуел воедно и 20-ти во серија каде што Ѓаволите не доживееја пораз на свој терен ...

Арсенал стравува дека Санчез веќе одлучил да замине

МКД - 16.02.2017

Според пишувањата на Мирор, управата на Арсенал стравува дека Алексис Санчез веќе донел одлука да го напушти клубот по крајот на сезоната Чилеанецот е обврзан кон „Топчиите“ до 2018, преговорите тапкаат во место па често се говори за негово ...

Ќе успее ли Венгер да го сруши неверојатниот рекорд на Ферги?

Позитив.мк - 16.02.2017

Алекс Фергусон е менаџер кој најдолго останал на клупата во еден клуб од Премиер лигата. Ќе успее ли Венгер да го надмине? Фергусон е најверојатно најдобриот тренер на сите времиња во Премиер лигата, со Манчестер Јунајтед освои се што можеше да се ...

Озил лут поради прозивките на фановите на Арсенал на негова сметка

Дерби - 16.02.2017

Арсенал загуби со убедливи 5:1 од Баерн Минхен во Лигата на шампионите, а меѓу најкритикуваните фудбалери за катастрофалниот пораз повторно беше Месут Озил. Ваквата реакција на медиумите и навивачите очигледно го налутија Германецот, а реагираше ...

„На Јунајтед тренинзи и не требаат, а поради овој луд ритам на натпревари и трошеа пари!“

СуперСпорт - 16.02.2017

Манчестер денеска изгледа како екипа која може да победи секого, поготово во Европската лига. Каде што се главни конкуренти Рома и Шпанците. Пол Сколс верува дека Манчестер Јунајтед може да ја освои Европскаталига и да заврши во топ четири во ...

Во Чиле се подготвува „Национален марш за заминување на Санчез од Арсенал“

МКД - 17.02.2017

Необична вест доаѓа од Чиле, жителите на оваа земја организираат марш за Алексис Санчез да замине од Арсенал! Веќе се пријавиле 4.000 луѓе кои ќе учествуваат на маршот кој се вика „Национален марш за Алексис Санчез да го напушти Арсенал“.

Венгер: Алексис замина во Барселона поради проблемите кои ги има

Точка - 17.02.2017

Арсен Венгер ова утро ја одржа прес-конференцијата во пресрет на ФА куп пресметката со нисколигашот Сатон, па како што можеше да се очекува, најпоставувано прашање на искусниот француски стручњак беше она поврзано за неговата иднина по дебаклот кој ...

Венгер донесе конечна одлука!?

Таратур - 17.02.2017

Англиските медиуми пренесуваат дека Арсен Венгер донел конечна одлука за својата иднина и истата ќе ја соопшти на крајот на март или почетокот на април. Венгер на маса има понуда од „топџиите“ за продолжување на договорот, но Французинот донел ...

Венгер: Што и да се случи, продолжувам со тренерската работа

Република - 17.02.2017

Катастрофалниот пораз од Баерн Минхен предизвика нова бура од критики на адреса на Арсен Венгер. Навивачите уште погласно бараат Французинот да си замине од клубот, Венгер се уште нема почнато разговори за продолжување на договорот што истекува на ...

Чашата е прелеана: Санчез донесе конечна одлука!

Спортски - 17.02.2017

Иднината на Алексис Санчез е главна тема на Острвот веќе подолго време, а сега медиумите тврдат дека Чилеанецот донел конечна одлука. Имено, Санчез после разочарувањето во Минхен донел конечна одлука и решил да го напушти клубот по завршувањето на ...

Венгер: И да заминам Арсенал нема да победува на секој меч

Точка - 17.02.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, во првото појавување пред англиските медиуми по дебаклот против Баерн во Лигата на шампионите, рекола дека најдоцна за два месеци ќе реши што ќе прави со својата кариера.

Сатон без специјален третман за Арсенал, ѕвездите на „Топчиите“ ќе се тушираат со ладна вода

МКД - 17.02.2017

Петолигашот Сатон размислувал набрзина да „подзакрпи“ некоја дупка за ѕвездите на Арсенал да се чуствуваат малку покомотно, но одлучиле да нема специјален третман за „Топчиите" Во понеделник Арсенал гостува во јужен Лондон кај малиот Сатон во ФА ...

Алексис Санчез бесен! Сака да го напушти Арсенал

БркајРабота - 17.02.2017

Алексис Санчез планира да го напушти Арсенал по скандалот кој избувнал во соблекувалната на тимот по поразот со 1:5 од Баерн Минхен во првиот 1/8-финален натпревар од Лигата на Шампионите.

Капка што ја прелеа чашата – исповед на Алексис , веќе се знае наредната дестинација!

СуперСпорт - 16.02.2017

Чилеанецот нема намера да губи време во Арсенал. Алексис Санчез нема да го продолжи договорот со Арсенал, што значи дека во наредното лето ќе го напушти Лондон. Поразот од Баерн од Минхен со резултат од 5:1 беше капка која ја прелеа чашата, Санчез ...

„Руни ќе го напушти Јунајтед“

СуперСпорт - 16.02.2017

Легендарниот Пол Сколс смета дека Вејн Руни најверојатно ќе го напушти Манчестер Јунајтед на лето. Руни е далеку од „главна улога“ кај Жозе Мурињо и стартуваше само осум мечеви во Премиер лигата во оваа сезона што, нормално, му е загрозен и ...

Дали Венгер ќе го сруши рекордот на Фергусон?

СуперСпорт - 16.02.2017

Алекс Фергусон е можеби најдобриот тренер кој некогаш бил во ПЛ, со Јунајтед освои се што можеше да се освои иако на почетокот не му одеше баш најдобро. Во Манчестер пристигна во 1986, а во 2013 ја заврши кариерата и тоа пак во Јунајтед и помина ...

Последиците од трагичната сезона: Санчез нема повеќе да губи време,позната е следната дестинација

Спортклуб - 16.02.2017

Алексис Санчез нема да го продолжи договор со Арсенал, што значи дека следното лоето ќе го напушти Лондон. Поразот од Баерн Минхен со 5:1 беше капката која ја истече од чашата, Санчез не му верува на овој тим и сака да замине некаде каде ќе освојува ...

По тешкиот пораз во Минхен, фановите на Арсенал експресно ги препродаваат билетите (ФОТО)

24Фудбал - 16.02.2017

Дебакалот на „Топчиите“ на гостувањето кај Баерн Минхен придонесе илјадници фанови на Арсенал да ги стават билетите на продажба Пред почетокот на првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на Шампионите, реваншот во Лондон се водеше како ...

Венгер ќе го руши рекордот на Фергусон?!

Спортклуб - 16.02.2017

Алекс Фергусон е веројатно најдобриот тренер за сите времиња во Премиер лигата, успеа со Манчестер Јунајтед освои се што можеше да се освои, иако не му одеше баш на стартот. Тој во Манчестер Јунајтед стигна на 15. август 1992.

Доказ за пропаста на Арсенал: Дури 30.000 фанови ги вратија билетите за реваншот!

Спортски - 16.02.2017

Стадионот на Арсенал „Емирати“ беше комлетно распродаден пред реваншот од осминафиналето во Лигата на шампиони против Баерн, но после дебаклот во Минхен ситуацијата е поинаква. Дури 30.000 навивачи на Арсенал ги вратија влезниците откако нивиот клуб ...

Сколкс го советуваше Мурињо кој фудбалери да ги доведе!

СуперСпорт - 16.02.2017

Некогашниот англиски репрезентативец Пол Сколс му предложи двајца фудбалери на Мурињо. Сколс во своето време со златни букви си испиша историја во Јунајтед, тој е легенда на клубот и сега му предложи двајца играчи на Жосе Мурињо.

Комедијантот Милер во акција: Како напаѓачот го исмеа очајниот Арсенал (Видео)

Дерби - 16.02.2017

Баерн Минхен повторно „испука петарда“ во мрежата на Арсенал (5-1) и со тоа речиси го визираше својот тикет за четвртфиналето во Лигата на шампионите. Баварците комплетно го понижија својот противник во вториот дел во кој дадоа четири гола од кои ...

Сколс му дели совети на Мурињо: Какви трансфери се пожелни во иднина?!

Спортклуб - 16.02.2017

Легендата на англискиот фудбал и Манчестер Јунајтед, Пол Сколс се вклучи во поправниот процес на Јунајтед, па започна да го советува Жозе Мурињо за тоа што понатаму. Тој му предложи на Португалецот да донесе двајца играчи во редовите на „Црвените ...