TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: 7 поени во еден напад, невозможно? Прашајте го Лука Дончиќ…

Спортклуб - 10.11.2017

Реал Мадрид запиша уште еден пораз во низа, вчера од Макаби Тел Авив, но во редовите на „кралевите“, Лука Дончиќ продолжува со фантастични игри. Младиот Словенец на мечот против израелската гордост даде 19 поени и го заврши со 30 индексни поени.

Капитулација на „кралевите“ во Тел Авив

Екипа - 09.11.2017

Реал Мадрид по фуриозниот старт и четирите победи во низа влегува во криза во Евролигата откако „кралевите“ го претрпеа вториот пораз во серија, овојпат на гостувањето против Макаби со 90-83.

ВИДЕО: Макаби слави голема победа, во Израел совладан Реал Мадрид

Gol.mk - 09.11.2017

Во вториот денешен натпревар од 6. коло во Евролигата, кошаркарите на Макаби на домашен терен славеа голема победа против Реал Мадрид од 90-83 (47-42). Почетокот на натпреварот им припадна на гостинските кошаркари, кои доминираа во текот на првите ...