TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кличко кандидат за претседател на АИБА

Алсат-М - 09.11.2017

Поранешниот светски шампион во бокс во тешки категории Владимир Кличко, ја објави својата кандидатура за претседател на Аматерската федерација на светскиот бокс, известува руската новинска агенција „Тас“.

Кличко влегува во нови предизвици: Дали ќе биде новиот претседател на меѓународната боксерска асоцијација (АИБА)

Дерби - 09.11.2017

Владимир Кличко, легендарниот боксер деновиве излезе со официјална кандидатура за претседател на Интернационалната боксерска аматерска асоцијација (АИБА), јавува руската државна агенција „ТАСС“.

Боксреските работници се против Кличко

IPON - 09.11.2017

Челниците на олимпискиот бокс не се согласуваат промовирањето на Владимир Кличко за шеф на Меѓународната боксерска асоцијација (АИБА). Пред неколку дена престижното издание „Aroundtherings“ откри тајна шема по која Украинецот требало да влезе во ...

Владимир Кличко кандидат за претседател на АИБА

Курир - 08.11.2017

Според „ТАСС“ оваа информација е презентирана на членовите на Извршниот комитет на АИБА на состанокот што се одржал во Дубаи, на кој Извршниот комитет на едногласно гласаше да го суспендира актуелниот претседател Чинг-Куо Ву, кој беше обвинет за ...

Кличко влегува во нови предизвици: Дали ќе биде новиот претседател на меѓународната боксерска асоцијација

Точка - 09.11.2017

Владимир Кличко, легендарниот боксер деновиве излезе со официјална кандидатура за претседател на Интернационалната боксерска аматерска асоцијација (АИБА), јавува руската државна агенција „ТАСС“.

Кличко се кандидира за претседател на АИБА

IPON - 07.11.2017

Поранешниот светски боксерски шампион, Владимир Кличко, е кандидат за претседател на Меѓународната боксерска асоцијација (АИБА), објави ТАСС. Оваа информација е презентирана на членовите на Извршниот комитет на состанокот што се одржа минатата ...

Кличко кандидат за претседател на АИБА

А1 On - 08.11.2017

Владимир Кличко е главен кандидат за претседател на Меѓународната боксерска аматерска асоцијација (АИБА), пренесува руската „ТАСС“. Според „ТАСС“ оваа информација е презентирана на членовите на Извршниот комитет на АИБА на состанокот што се одржал ...

Кличко кандидат за претседател на АИБА

Орбис - 08.11.2017

Владимир Кличко е главен кандидат за претседател на Меѓународната боксерска аматерска асоцијација (АИБА), пренесува руската „ТАСС“. Според „ТАСС“ оваа информација е презентирана на членовите на Извршниот комитет на АИБА на состанокот што се одржал ...

Кличко кандидат за претседател на АИБА

Локално - 08.11.2017

Владимир Кличко е главен кандидат за претседател на Меѓународната боксерска аматерска асоцијација (АИБА), пренесува руската „ТАСС“. Според „ТАСС“ оваа информација е презентирана на членовите на Извршниот комитет на АИБА на состанокот што се одржал ...