TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Телохранителот на Мараја Кери ја обвини дека сексуално го малтретирала

Репортер - 09.11.2017

Мајкл Ањело тврди дека Мараја Кери го навредувала на расна основа и сексуално го вознемирувала. Низата холивудски приказни за сексуалното вознемирување продолжува и со случајот на Мајкл Ањело, поранешниот телохранител на пејачката Мараја Кери, кој ...

И Мараја Кери обвинета за сексуално вознемирување

МКД - 09.11.2017

Во тужбата суперѕвездата е обвинета дека го нарекувала својот поранешен шеф на обезбедувањето бел расист и сексуално го малтретирала. Мараја Кери, наводно, го нарекувала својот поранешен шеф на обезбедувањето нацист, скинхед, член на Кју клакс клен ...

Мараја Кери обвинета за злоставување на своето обезбедувањето!?

Канал5 - 09.11.2017

Светската музичка ѕвезда Мараја Кери е цел на сериозни обвинувања. Мегапопуларната пејачка е осомничена од поранешен член на обезбедувањето, кое тврди дека Кери константно вербално го злоставувала.

Поранешниот телохранител ја тужи Мараја Кери за сексуално вознемирување

Кајгана - 08.11.2017

Поранешниот личен телохранител на Мараја Кери ја обвини пејачката дека сексуално го вознемирувала, а покрај тоа му се обраќала со скинхед, нацист и други погрдни зборови. Мајкл Анело, кој порано работел како лично обезбедување на Мараја Кери, се ...

Пејачката наспроти вишокот на килограми: Сега и конечно знаеме како успеа да ослабе оваа дива!

Точка - 08.11.2017

Мараја Кери во текот на последниве неколку месеци доби прилично голем одвишок на килограми, па медиумите се чини дека секојдневно известуваа токму за тоа. Пејачката пак се обидуваше сето тоа да го игнорира, но се чини дека малтретирањата на ...

Пејачката толку многу ја малтретираа поради дебелината, што за еден месец буквално се стопи

Press24 - 08.11.2017

Мараја Кери во последните неколку месеци прилично се здебели, по што сите светски медиуми секојдневно пишуваа за тоа. Пејачката се обидувала тоа да го игнорира, но сепак одлучила да преземе нешто во врска со тоа.

Телохранителот на Мараја Кери ја обвини дека сексуално го малтретирала

Република - 09.11.2017

Мајкл Ањело тврди дека Мараја Кери го навредувала на расна основа и сексуално го вознемирувала. Низата холивудски приказни за сексуалното вознемирување продолжува и со случајот на Мајкл Ањело, поранешниот телохранител на пејачката Мараја Кери, кој ...

И Мараја Кери обвинета за сексуално вознемирување

Локално - 09.11.2017

Во тужбата суперѕвездата е обвинета дека го нарекувала својот поранешен шеф на обезбедувањето бел расист и сексуално го малтретирала. Мараја Кери, наводно, го нарекувала својот поранешен шеф на обезбедувањето нацист, скинхед, член на Кју клакс клан ...

Поранешниот телохранител ја тужи Мараја Кери за сексуално вознемирување

Попара - 09.11.2017

Поранешниот личен телохранител на Мараја Кери ја обвини пејачката дека сексуално го вознемирувала, а покрај тоа му се обраќала со скинхед, нацист и други погрдни зборови. Мајкл Анело, кој порано работел како лично обезбедување на Мараја Кери, се ...

(Фото) Имиџ ПР одбележа 15 години од работењето

еМагазин - 06.12.2017

Со промоција на првата македонска современа бајка „Мистериозното јајце“, Агенцијата за односи со јавност и комуникациски менаџмент Имиџ ПР одбележа 15 години делување на македонскиот пазар.