TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рома задржа уште еден клучен играч: Пероти во Рим до 2021 година

Gol.mk - 07.12.2017

Шпекулациите околу останувањето на Диего Пероти во редовите на Рома денес го добија својот крај, откако одличниот офанзивец се обврза на нов договор со римскиот клуб. 29-годишниот Аргентинец стави потпис на нов договор со „вилчицата“ кој ќе има ...

Потрес во ПСЖ, газдата подготвува радикални промени

Екипа - 07.12.2017

По од Баерн во Минхен, втор за ПСЖ во серија, изразено е незадоволството кај газдите на парискиот клуб. Францускиот весник „Л’екип“ тврди дека по двата порази во серија прв на удар ќе биде тренерот Унаи Емери.

Фантастични вести за „бјанконерите“ – „Моторот“ на тимот спремен за дербито!

Спортски - 07.12.2017

Jувентус во вторникот славеше над Олимпијакос и така го обезбеди пласманот во нокаут фазата од Лигата на шампионите, во овој натпревар Миралем Пјаниќ во игра влезе дури во второто продолжение.

Одлични вести за навивачите на Јувентус

СуперСпорт - 07.12.2017

Јувентус во вторникот славеше против Олимпијакос и се пласираше во следното коло од Лигата на шампионите. Во тој важен натпревар Пјаниќ влезе од клупата иако се жалеше на повреда во мускулот.

Емери пред отказ во ПСЖ, „Лекип“ го објави и првиот кандидат за негов наследник на „жешкото столче“

Дерби - 07.12.2017

ПСЖ до пред само една недела важеше за тимот кој предизвикува посебен страв во Европа со оглед на формата која ја демонстрираше во домашното првенство и Лигата на шампионите, но првиот посериозен пад во формата експресно донесе безброј шпекулации во ...

Пероти останува во Рома до 2021 година

Sport 1 - 07.12.2017

Долго време се шпекулираше за нов договор помеѓу Рома и Диего Пероти и денеска официјално, двете страни ја продолжија соработката до 2021 година. Пероти дојде во Рома во јануари лани и досега одигра 78 меча и постигна 17 голови, со што се покажа ...

Пероти останува во Рома до 2021 година

Екипа - 07.12.2017

Рома ја обнови соработката со аргентинскиот интернационалец Диего Пероти до 2021 година. Крилото на „волчицата“ потпиша двегодишно продолжување на својот договор, објави калчолигашот на својата официјална веб страница.

Деновите на Унаи Емери во ПСЖ се изброени, еве кои се фаворити за негова замена

Gol.mk - 07.12.2017

Поразот на ПСЖ на гостувањето кај Баерн Минхен воопшто не му се допадна на сопственикот на клубот, Насер Ал Келаифи. Тој порача дека неговиот тим има добри фудбалери кои не смеат да си дозволат игра како онаа на „Алијанц арена“.

Пероти го продолжи договорот со Рома

Точка - 07.12.2017

Иако се шпекулираше дека би можел да ја напушти Рома, сепак Диего Пероти денес стави потпис на нов договор со Рома. Римскиот клуб денес потврди дека напаѓачот Диего Пероти ставил потпис на нов договор со Рома кој што сега ќе му важи до летото ...

Рома го награди Пероти со нов договор!

Спортски - 07.12.2017

Еден од клучните играчи на Рома оваа сезона, Диего Пероти стави потпис на нов договор и се обврза на верност кој „волчицата“ до 2021 година. Ова е награда од клубот за добрите партии на Аргентинецот, кој сега доби подобри финансиски услови и подолг ...

„Екип“ откри кој ќе биде нов тренер на ПСЖ – повторно Италијанец

Спортски - 07.12.2017

Италијанските и француските медиуми откриваат дека Масимилиано Алегри најверојатно на крајот на сезоната ќе го напушти Јувентус и ќе се пресели во Пари Сент Жермен. Супербогатиот ПСЖ ова лето ги направи двата најскапи трансфери во историјата на ...

„Лекип“ тврди: Се подготвуваaт големи промени во ПСЖ

Спортклуб - 07.12.2017

Угледниот француски весник „Лекип“ кој има меѓународно реноме во денешниот број донесува информација која вели дека во ПСЖ на големо се подготуваат промени. Сопственикот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи незадоволен од случувањата во клубот кои почнаа со ...

Кој против кого во осминафиналето: Челси со најмал избор, фаворитите го посакуваат Базел

Дерби - 06.12.2017

Крајот на групната фаза во Лигата на шампионите е и најава за возбудувањата кои ќе ги донесе осминафиналето. За тие натпревари ќе треба да почекаме до следната година, но во понеделник ќе бидат познати двојките, што е доволен повод да ви ги ...

Реал уште еднаш подобар од Борусија, Тотенхем без проблем против Апоел

СуперСпорт - 06.12.2017

Немаше многу возбудувања на вечерашните натпревари во Лондон и Мадрид затоа што и Тотенхем и Реал од претходно обезбедија пласман во елиминациите. Тотенхем на домашен терен очекувано славеше против АПОЕЛ со 3:0 и со 16 бодови го обезбеди првото ...

ЛШ: Ливерпул постигна 7 гола против Спартак, Реал се врати на победите

Стандард - 06.12.2017

Ливерпул постигна победа од 7:0 против рускиот шампион Спартак (Москва) во меч од групата Е од Лигата на шампионите. По успехот, „црвените“ завршија како лидери во групата со 12 поени. Кутињо беше над сите во овој натпревар и постигна „хет-трик“ по ...

Јувентус ја претера, па му се извини на Интер пред дербито!

Спортски - 06.12.2017

Викендов на програмата е „Дербито на Италија“ помеѓу Јувентус и Интер, а ситуацијата станува зе пожешка од ден на ден. Сиатуацијата додатно ја запали ТВ каналот на Јувентус, односно шефот за комуникација Сандро Пелјо кој даде во најмала рака ...

Ал Келаифи испрати предупредување до Емери и своите ѕвезди

Дерби - 06.12.2017

ПСЖ го претрпе вториот пораз во низа на вчерашното гостување во Минхен кај Баерн Минхен, а без разлика на тоа што „светците“ го освоија првото место во групата, ова беше повеќе од јасно предупедување за Унаи Емери и неговите играчи дека едноставно ...

Стоперот на Рома го истрола Гризман по испаѓањето на Атлетико од ЛШ (Фото)

Дерби - 06.12.2017

Рома вчера на домашен терен го победи Карабах и со самото тоа го потврди својот пласман во осминафиналето во Лигата на шампионите, но во прилог на „волчицата“ и дојде и тоа што Челси одигра 1:1 со Атлетико Мадрид што во превод значеше дека ...

Дефанзивецот на Рома ја „тролаше“ ѕвездата на Атлетико: Не ми се допаѓа повеќе!

Спортски - 06.12.2017

Aтлетико Мадрид кој играше во финалето во Лигата на шампионите во 2014 и 2016 година оваа сезона натпреварувањето го заврши уште во групната фаза. „Јорганџиите“ ја платија казната поради двете нерешени средби против Карабах (0:0, 1:1).

Јувентус се помири со голема загуба

СуперСпорт - 06.12.2017

Јуве нема обичај да ги држи фудбалерите во клубот против нивната волја, па веројатно уште еден првотимец ќе си замине од тимот. Бразилскиот дефанзивец Алекс Сандро донел одлука да го напушти клубот.

Емери со респект кон Баерн

Идивиди - 06.12.2017

Тренерот на Пари Сен Жермен, Унаи Емери ги сподели своите очекувања за натпреварот против Баерн Минхен закажан за вечер од 20:45 часот на „Алијанц Арена“. Парижаните победија на почетокот на групната фаза со 3:0 и се многу блиску до првото место во ...

Дали овој резултат зборува дека Јунајтед ќе ја освои ЛШ?

Спортски - 06.12.2017

Манчестер Јунајтед одамна не изгледал вака добро, дури од ерата на Алекс Фергусон. Тимот на Жозе Мурињо без посебни проблеми се прошета во групата А во која беа Бенфика, ЦСКА и Базел. Со скор од пет победи и еден пораз беше доволен за првото место.

Пероти: Никој не ни веруваше

Точка - 06.12.2017

Рома оствари голем успех со оглед на тоа што римскиот клуб во „групата на смртта“ заврши на првото место и се пласираше во осмина-финалето од Лигата на шампионите. Рома со 1:0 славеше против Карабах во последното коло од групната фаза во Лигата на ...

Баерн ја прекина успешната серија на ПСЖ

Канал5 - 06.12.2017

Баерн Минхен му го нанесе првиот пораз на Пари Сен Жермен во последното (шесто) коло од Лигата на шампионите, откако синоќа славеше на домашен терен со 3:1. Сепак, победата за Баварците не беше доволна да завршат на првото место во Б-групата со ...

Баерн Минхен победи, ПСЖ го задржа првото место (ВИДЕО)

МКД - 05.12.2017

Баерн Минхен со 3-1 го победи ПСЖ кој го задржа првото место, Челси и Атлетико Мадрид одиграа нерешено, Манчестер јунајтед со пресврт славеше над ЦСКА, Јувентус со победа се враќа од Атина.

Рома го потисна Челси, Баерн недоволно го победи ПСЖ

24 Вести - 05.12.2017

Познати се сите осминафиналисти од групите А, Б, Ц и Д во фудбалската Лига на шампионите. Четири екипи си го разубавија февруари уште вечерва, во последното коло: Манчестер, Базел, Јувентус и Рома.

ЛШ: Рома извлече најголема корист од ремито помеѓу Челси и Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

24Фудбал - 05.12.2017

Комплетирана е групната фаза во дел од конкуренциите од Лигата на шампионите. Челси и Атлетико Мадрид ремизираа со резултат 1-1, а од ова реми на дербито на вечерта најголема придобивка извлече Рома која како првопласирана од групата „Ц“ патува во ...

Баерн го најде лекот за ПСЖ

Екипа - 05.12.2017

На серијата од пет победи по ред на ПСЖ во Лигата на шампионите и дојде крај откако „светците“ вечерва загубија со 3-1 на гостувањето против Баерн. Емери не тактизираше со составот и тргна максимално офанзивно на „Алијанц арена“, но германскиот ...

„Екип“ откри кој ќе биде нов тренер на ПСЖ – повторно Италијанец

Таратур - 07.12.2017

Италијанските и француските медиуми откриваат дека Масимилиано Алегри најверојатно на крајот на сезоната ќе го напушти Јувентус и ќе се пресели во Пари Сент Жермен. Супербогатиот ПСЖ ова лето ги направи двата најскапи трансфери во историјата на ...

ЛШ, полувреме: Баерн Минхен на два гола до чудо, ПСЖ немоќно го брани првото место во групата (ВИДЕО)

24Фудбал - 05.12.2017

Заврши првиот дел од вечерашните натпревари во шестото, последно коло во дел од групите во Лигата на шампионите. Само пет гола бележиме по првото полувреме на осумте вечерашни средби, од кои два се на дербито во Минхен, каде Баерн на домашен терен ...

Баерн покажа дека има лек и за ПСЖ

SportMedia - 05.12.2017

Баерн Минхен уште еднаш потврди зошто со децении е меѓу најдобрите екипи во Европа. Баварскиот гигант на свој терен со 3:1 славеше против Пари Сен Жермен, кој до овој натпревар беше со пет победи во пет меча.

Баерн му се реваншираше на ПСЖ, Атлетико остана без осминафинале во ЛШ (Видео)

Дерби - 05.12.2017

Баерн Минхен одигра за својата чест и успеа да му се реваншира на ПСЖ за тешкиот пораз кој го претрпе во Париз од 3:0, со тоа што Баварците вечерва постигнаа три гола, но сепак примија еден кој им ги отежна работите за првото место во групата.

ВИДЕО: Баерн го сруши ПСЖ, но „светците“ се победници на групата

Gol.mk - 05.12.2017

Баерн Минхен му го нанесе првиот пораз на ПСЖ во Лигата на шампионите, но не успеа да извојува доволно убедлива победа за да го освои првото место во групата. Момците на Хејнкес славеа со 3-1 (2-0), но заради полош меѓусебен скор ПСЖ е прв, а Баерн ...

Баерн славеше, но не го симна ПСЖ од првото место (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.12.2017

Баерн Минхен доби мала одмазда за првиот пораз сезонава во Лигата на шампиони од ПСЖ со 3-0, па на „Алијанц арената“ славеше со 3-1. На „баварците“ им требаше победа од четири голови разлика за да бидат подобри во меѓусебниот дуел и да го освојат ...

Видео: Левандовски и Толисо ги срушија богатите „светци“, реми на „Стенфорд Бриџ“!

Спортски - 05.12.2017

Вечерва се одиграа и последните натпревари во групната фаза во дел од групите. Ситуацијата пред денешните натпревари беше таква што поголемиот дел од работите беа познати и пред почетокот на средбите, во врска со пласманот во следната фаза.

ЛШ: Атлетико Мадрид во невозможна мисија на „Стемфорд Бриџ“, Торес и Гризман ќе го напаѓаат Челси

24Фудбал - 05.12.2017

Вечерва ќе се комплетира групната фаза во четири конкуренции. Дербито на вечерта се игра во Лондон каде Челси на домашен терен го пречекува Атлетико Мадрид. Челси не смее да загуби ако сака да го сочува првото место во групата, а од друга страна ...

ЛШ: Левандовски му донесе предност на Баерн против ПСЖ, Јувентус поведе во Атина, Базел во Лисабон (ВИДЕО)

24Фудбал - 05.12.2017

Три гола во почетните неколку минути од вечерашните средби во шестото, последно коло од групната фаза од Лигата на шампионите. Баерн Минхен има тешка задача да го освои првото место во групата „Б“ но тргна со водство од 1-0 против ПСЖ, а двете екипи ...

Марота се надева на комплетен Јуве: Се надевам дека Буфон ќе биде спремен за натпреварот со Интер

Спортски - 05.12.2017

Генералниот директор на Јувентус, Бепе Марота денес зборуваше за медиумите и истакна надеж дека Буфон ќе биде спремен за дербито против Интер наредниот викенд. Буфон има проблем со листот поради што го пропушти вечерашниот натпревар на Јувентус ...

Пероти: Никој не веруваше, но еве ја Рома во осминафинале

Екипа - 05.12.2017

Рома си ја заврши „домашната задача“, па со денешната победа над Карабах си го обезбеди пласманот во осминафиналето од ЛШ. Згора на тоа, ремито во Лондон меѓу Челси и Атлетико Мадрид значеше и скок на „волчицата“ на првото место во групата, што би ...

Челси и Атлетико ги поделија бодовите, Карабах ја намачи Рома

СуперСпорт - 05.12.2017

Рома ждрепката за осминафиналето ќе ја чека од подобра позиција затоа што заврши на првото место во групата Ц. Во последното коло „волчицата“ беше домаќин на Карабак и навистина се намачи да дојде до победата која на крајот значеше дека Рома ќе биде ...

Топка со очи: Родригез со перфектно додавање ја „измести“ цела одбрана на ПСЖ (Видео)

Дерби - 05.12.2017

Баерн Минхен игра исклучително организирано и мотивирано во првото полувреме од вечерашниот меч со ПСЖ, а дефинитивно еден од најдобрите играчи на теренот е Хамес Родригез од кого тргнува речиси секоја акција на Баварците.

ЛШ: Атлетико поведе против Челси, но и Рома против Карабах (ВИДЕО)

24Фудбал - 05.12.2017

Во само три минути отворени се двата меча од групата „Ц“. Рома со водството над Карабах моментално го презеде лидерското место во групата, а голот го постигна Пероти во 53. Минута. Само три минути подоцна Атлетико Мадрид го „тресна“ Челси на негов ...

Втор гол на Толисо: Баерн води со 3-1 против ПСЖ (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.12.2017

Корентан Толисо го игра најдобриот натпревар во дресот на Баерн Минхен откако летово се пресели од таборот на Лион. Французинот го постигна својот втор гол против ПСЖ вечерва за водство од 3-1 во рамки на Лигата на шампиони.

Одличен старт на Баерн: Левандовски го начна ПСЖ (ВИДЕО)

Sport 1 - 05.12.2017

Роберт Левандовски уште во осмата минута го донесе Баерн Минхен во водство од 1-0 против ПСЖ во дербито во групата Б. Полјакот погоди во осмата минута и „баварците“ полека ја почнуваат одмаздата за високиот пораз во Париз од 3-0 во првата нивна ...

За Баерн победата за ПСЖ првото место, минаа и Јувентус и Јунајтед

Нетпрес - 05.12.2017

Во дербито на вечерта од фудбалската Лига на шампионите, Баерн во Минхен со 3:1 го совлада Пари Сен Жермен, но францускиот претставник го освои првото место во Групата Б, бидејќи во Париз славеше со 3:0.

ЛШ: Баерн ја покажа силата против ПСЖ, Јунајтед со пресврт до прво место

Стандард - 05.12.2017

Баерн Минхен го победи Пари Сен Жермен за престиж со 3:1 во последниот дуел од групата Б на Лигата на Шампионите, одигран на стадионот „Алијанц Арена“. Екипата на Јуп Хајнкес го открија резултатот релативно рано преку Роберт Левандовски, а голот со ...

Баерн ја прекина успешната серија на ПСЖ

+инфо - 06.12.2017

Баерн Минхен му го нанесе првиот пораз на Пари Сен Жермен во последното (шесто) коло од Лигата на шампионите. Баерн Минхен му го нанесе првиот пораз на Пари Сен Жермен во последното (шесто) коло од Лигата на шампионите, откако синоќа славеше на ...

Баварците пронајдоа противигра за ПСЖ

Слободен Печат - 06.12.2017

Во последното коло од групната фаза на Лигата на шампионите, Баварците го совладаа ПСЖ со 3-1. Екипата на Баерн Минхен успеа да ја прекине серијата од пет победи по ред на францускиот шампион Пари Сен Жермен.

Баерн му се реваншираше на ПСЖ, Атлетико остана без осминафинале во ЛШ

Точка - 05.12.2017

Баерн Минхен одигра за својата чест и успеа да му се реваншира на ПСЖ за тешкиот пораз кој го претрпе во Париз од 3:0, со тоа што Баварците вечерва постигнаа три гола, но сепак примија еден кој им ги отежна работите за првото место во групата.

Баерн ја прекина успешната серија на ПСЖ

А1 On - 06.12.2017

Баерн Минхен му го нанесе првиот пораз на Пари Сен Жермен во последното (шесто) коло од Лигата на шампионите, откако синоќа славеше на домашен терен со 3:1. Сепак, победата за Баварците не беше доволна да завршат на првото место во Б-групата со ...