TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судот го прифати обвинението за Мијалков, Мендух Тачи и членови на ДИК, ама не и за управните судии за изборни местенки

Сакам да кажам - 07.12.2017

Советот за оценка за обвинителен акт при Основниот суд Скопје 1 го одобрил обвинението на СЈО за предметот „Титаник 2“ во врска со изборни нерегуларности, но само за обвинетите политичари и поранешни и актуелни членови на Државната изборна комисија, ...

„Tитаник 2“, Kривичниот суд ги амнестира колегите од Управниот суд

Алсат-М - 06.12.2017

Дали Кривичниот суд ги штити од кривична одговорност петте судии од Управниот суд обвинети во случајот „Титаник 2“ за изборни нерегуларности? Алсат М од извори во скопска единица дознава дека Советот на судии го оценувал обвинението за Билјана ...

Апелација одлучува дали 1.000 „бомби“ ќе бидат доказ за „Титаник“

Телма - 05.12.2017

По вчерашната јавна седница на која се расправаше дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник" на Специјалното јавно обвинителство, Апелацискиот суд одлуката ќе ја соопшти денеска.

Апелациониот суд одлучи „бомбите“ да бидат докази во „Титаник“

Р.С.Европа - 05.12.2017

Апелациониот суд денеска одлучи прислушуваните разговори, таканаречените „бомби“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на Специјалното јавно обвинителство „Титаник“ за изборни нерегуларности.

Преку 1000 разговори ќе докажуваат дека Груевски формирал злосторничко здружување за изборни измами

Фокус - 05.12.2017

Апелациониот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази и во предметот „Титаник“ каде се обвинети првите луѓе на ВМРО-ДПМНЕ за изборни измами. Станува збор за над 1000 разговори кои докажуваат учество на обвинетите во местење на ...

Апелација треба да одлучи дали „бомбите“ ќе бидат доказ за „Титаник“

24 Вести - 05.12.2017

Апелацискиот суд треба да соопшти дали „бомбите“ ќе бидат доказ за случајот „Титаник“. На вчерашната јавна седница се расправаше дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за овој предмет на Специјалното јавно обвинителство.

„Бомбите“ ќе се користат како докази и во „Титаник“

24 Вести - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“ да се користат како докази во судската постапка во случајот за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија поранешните ...

Бомбите за „Титаник“ доказ против Груевски и соработниците

Алсат-М - 05.12.2017

Над 1000 разговори за случајот „Титаник“, за изборни нерегуларности ќе може да се слушаат во судница. По вчерашната јавна седница Апелацискиот суд одлучи овие разговори да бидат дел од доказниот материјал против 21 лице обвинети дека местеле избори.

Апелација треба да одлучи дали „бомбите“ ќе бидат доказ за „Титаник“

МРТ - 05.12.2017

На вчерашната јавна седница, обвинетите побараа да се отфрли обвинението и таканаречените „бомби“ да не бидат доказ во постапката за изборни нерегуларности. СЈО, пак, и натаму останува на жалбата дека прислушуваните разговори не се незаконски ...

Апелација одлучи „бомбите“ да бидат докази и за „Титаник“...

Н.Македонија - 05.12.2017

Апелација одлучи „бомбите“ да бидат докази и за „Титаник“ Прислушуваните разговори, односно т.н. „бомби“ ќе можат да се користат како докази во судската постапка во случајот на Специјалното јавно обвинителство „Титаник“, според одлуката на ...

Прифатено барање на СЈО за „бомбите“ како доказ во случајот „Титаник“

Нетпрес - 05.12.2017

Апелациониот суд во Скопје одлучи во вторникот дека повеќе од илјада прислушувани телефонски раговори, во кошто споре Специјалното јавно обвинителство (СЈО) формирано за нелегално стекнатите прислушувани телефонски разговори кои од пред две години ...

Бомбите доказ за „Титаник“ !? Денеска одлуката ќе ја соопшти Апелацискиот суд !

Локално - 05.12.2017

По вчерашната јавна седница на која се расправаше дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за предметот „Титаник” на Специјалното јавно обвинителство, Апелацискиот суд одлуката ќе ја соопшти денеска.

„Бомбите“ ќе бидат доказ и во случајот „Титаник“ на СЈО, одлучи Апелација

Мета - 05.12.2017

Повеќе од 1.000 прислушувани разговори ќе се користат како доказ на судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, одлучи Апелацискиот суд во Скопје. Одлуката на Апелацискиот суд слeди по вчерашната јавна седница во судот, на ...

Апелација: „Бомбите“ ќе се користат како докази во „Титаник“

Стандард - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи „бомбите“ да се користат како докази во судската постапка во случајот за изборни нерегуларности на СЈО -„Титаник“. Станува збор за над 1.000 прислушувани разговори кои докажуваат учество на обвинетите во местење на избори и ...

Над 1000 разговори од „бомбите“ ќе бидат доказ во предметот за изборни измами

Фактор - 05.12.2017

Апелациониот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази и во предметот „Титаник“. Се работи за повеќе од 1000 разговори кои укажуваат на местење на изборите. Во овој предмет челниците на ВМРО-ДПМНЕ се гонат за изборни измами.

Се чека одлуката на Апелација за „бомбите“ како доказ во случајот „Титаник“

Newsroom - 05.12.2017

Апелацискиот суд треба да соопшти дали „бомбите“ ќе бидат доказ за случајот „Титаник“. Во овој случај за изборни измами обвинети се Никола Груевски, Гордана Јанкулоска, Миле Јанакиески, Мартин Протоѓер… На вчерашната јавна седница се расправаше дали ...

„Бомбите“ ќе бидат доказ и во процесот за „Титаник“

А1 On - 05.12.2017

Апелацискиот суд донесе одлука прислушуваните разговори, односно „бомбите“ да се користат како доказ во судската постапка и во случајот за изборни нерегуларности „Титаник“. Тоа е спротивно од вчерашното барање поранешните министри Миле Јанакиески и ...

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Макфакс - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот кој го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд на која се појавија ексминистрите ...

Апелација треба да одлучи дали „бомбите“ ќе бидат доказ за „Титаник“

Нетпрес - 05.12.2017

Скопска Апелација треба да одлучи по барањето на Специјалното јавно обвинителство над илјада прислушувани разговори да бидат докази во постапката за случајот „Титаник“. На вчерашната јавна седница, обвинетите побараа да се отфрли обвинението и ...

Апелација реши „бомбите“ да бидат докази и во случајот „Титаник“

Newsroom - 05.12.2017

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија ...

„Бомбите“ ќе бидат доказ и во „Титаник“

+инфо - 05.12.2017

Случајот „Титаник“ се однесува на изборни нерегуларности. Повеќе од 1.000 прислушувани разговори ќе се користат како доказ на судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, одлучи Апелацискиот суд во Скопје.

Преку 1000 разговори ќе докажуваат дека Груевски формирал злосторничко здружување за изборни измами

Либертас - 05.12.2017

Апелациониот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази и во предметот „Титаник“ каде се обвинети првите луѓе на ВМРО-ДПМНЕ за изборни измами. Станува збор за над 1000 разговори кои докажуваат учество на обвинетите во местење на ...

Апелација треба да се изјасни дали „бомбите“ ќе се слушаат во Титаник

Нова ТВ - 05.12.2017

Апелацискиот суд денеска треба да соопшти дали „бомбите“ ќе бидат доказ за случајот „Титаник“. На вчерашната јавна седница се расправаше дали прислушуваните разговори ќе бидат докази во судската постапка за овој предмет на Специјалното јавно ...

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Вечер - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот кој го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд на која се појавија ексминистрите ...

Над илјада прислушувани разговори ќе бидат доказ во „Титаник“

МРТ - 05.12.2017

Во „Титаник“ за изборни нерегуларности се обвинети 20 лица, меѓу кои и експремиерот Груевски и поранешните министри Јанкулоска и Јанакиески. Над илјада прислушувани разговори ќе бидат доказ во постапката за случајот „Титаник“, одлучи скопска ...

Апелацискиот суд реши „бомбите“ да бидат докази за „Титаник“

Канал5 - 05.12.2017

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија ...

Прислушувани разговори ќе се користат како доказ во случајот „Титаник“

Телма - 05.12.2017

Повеќе од 1.000 прислушувани разговори ќе се користат како доказ на судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, одлучи Апелацискиот суд во Скопје. Случајот „Титаник“ се однесува на изборни нерегуларности и во него, покрај ...

Над 1.000 „бомби“ ќе бидат доказ и во случајот „Титаник“ на СЈО

еМагазин - 05.12.2017

Апелацискиот суд во Скопје одлучи повеќе од 1.000 прислушувани разговори да се користат како доказ на судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Одлуката доаѓа по вчерашната јавна седница во судот, на која се ...

„Бомбите“ ќе се користат како докази и во „Титаник“

Нова ТВ - 05.12.2017

Апелациониот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази и во предметот „Титаник“ каде се обвинети првите луѓе на ВМРО-ДПМНЕ за изборни измами. Станува збор за над 1000 разговори кои докажуваат учество на обвинетите во местење на ...

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Кајгана - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот кој го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд на која се појавија ексминистрите ...

Апелацискиот суд реши „бомбите“ да бидат докази за „Титаник“

Локално - 05.12.2017

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија ...

Апелацискиот суд одлучи: Над 1.000 разговори ќе бидат доказ во случајот „Титаник“ на СЈО

МКД - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази и во предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство во кој што се обвинети првите луѓе на ВМРО-ДПМНЕ за изборни измами.

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Орбис - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот кој го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд на која се појавија ексминистрите ...

Апелацискиот суд реши „бомбите” да бидат докази за „Титаник”

Слободен Печат - 05.12.2017

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија ...

„Бомбите“ ќе бидат доказ и за „Титаник“, одлучи Апелација

Позитив.мк - 05.12.2017

Повеќе од 1.000 прислушувани разговори ќе се користат како доказ на судењето за случајот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство, одлучи Апелацискиот суд во Скопје. Одлуката на Апелацискиот суд слeди по вчерашната јавна седница во судот, на ...

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Точка - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот кој го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд на која се појавија ексминистрите ...

Апелацискиот суд реши „бомбите“ да бидат докази за „Титаник“

ТВ21 - 05.12.2017

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија ...

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Правдико - 05.12.2017

Апелациониот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот што го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд, на која се појавија ексминистрите ...

Апелацискиот суд реши „бомбите“ да бидат докази за „Титаник“

Шеталиште - 05.12.2017

Апелацискиот суд Скопје одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“, да се користат како докази во судската постапка во предметот на СЈО за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија ...

„Бомбите“ ќе се користат како докази и во „Титаник“

10без10 - 05.12.2017

Апелацискиот суд одлучи прислушуваните разговори, односно „бомбите“ да се користат како докази во судската постапка во случајот за изборни нерегуларности „Титаник“. Вчера во Апелација беше одржана јавна седница на која се појавија поранешните ...

„Бомбите“ ќе бидат доказ и во процесот за „Титаник“

Поглед - 05.12.2017

Апелацискиот суд донесе одлука прислушуваните разговори, односно „бомбите“ да се користат како доказ во судската постапка и во случајот за изборни нерегуларности „Титаник“. Тоа е спротивно од вчерашното барање поранешните министри Миле Јанакиески и ...

Бомбите ќе се користат како докази и во „Титаник“

Sky - 05.12.2017

Апелациониот суд одлучи прислушуваните разговори да се користат како докази во судската постапка во случајот што го отвори СЈО за изборни нерегуларности – „Титаник“. Вчера се одржа јавна седница во повисокиот суд, на која се појавија ексминистрите ...