TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Колкава е штетата од пожарот на Архитектонски факултет

Факултети - 10.11.2017

По вчерашниот пожар на Архитектонскиот факултет во Скопје, најважно од сè е објектот да добие струја и да се санира оштетениот покрив, бидејќи метеоролозите најавуваат дождови, вели за Факултети.мк професорот Огнен Марина, декан на Архитектонскиот ...

Пожар уништи дел од Градежен факултет

ТВ21 - 09.11.2017

Пожарникарите за неколку минути стигнаа до Градежниот факултет, чиј трет кат беше во пламен, но непрописно паркираните возила им го попречија пристапот. Беа принудени прво да ја скршат рампата.

Пожар пеплоса дел од Градежниот факултет во Скопје

24 Вести - 09.11.2017

26 пожарниакри неколку часа се бореа со огнената стихија која избувна на градежен факултет. Пожарот избил на третиот кат на зградата, по што набргу го зафатил и покривот, а освен материјална штета, нема повредени студенти.

Изгоре покривот и канцеларии на архитектонскиот факултет

Телма - 09.11.2017

Пепел и чад остави зад себе пожарот кој рано утринава се распламти во зградата која ја користат градежниот и архитектонскиот факултет во Скопје. За среќа повредени студенти, професори и вработени нема.

(ВИДЕО) Нема повредени во пожарот кој избувна на Градежен факултет

Нова ТВ - 09.11.2017

Со 12 противпожарни возила и 26 пожарникари, локализиран е пожарот кој утрово беснееше на објектот на Градежниот факултет и Архитектонскиот факултет. Причините за настанувањето на пожарот кој избувнал околу 9 часот утринава допрва ќе се утврдуваат, ...

Пожар пеплоса делови на архитектонски и градежен- Студентите и професорите евакуирани

Сител - 09.11.2017

Страв и паника предизвика пожарот што утрово околу девет часот изби во градежниот факултет. Додека вработените се обидувале да се справат со огнот, студентите панично го напуштале објектот.

Пожарникарите го изгаснаа огнот на Градежен факултет, двајца студенти се пожалиле на потешкотии со дишењето

МКД - 09.11.2017

Пожарникарите успејаа да го локализираат пожарот што утрово избувна во просториите на Градежниот факултет во Скопје . Информацијата дека огнот е комплетно изгаснат за МКД.мк ја потврди и командатот на Територијалната противпожарна единица на Град ...

Со раце тргаат коли за да стигнат до пожарот, Центар и Аеродром најнепристапни за Возилата на Пожарна

Сакам да кажам - 09.11.2017

Пожарната во Скопје едвај стигнува до местото на пожарот од неплански градби без соодветен пристап, испаркирани коли, како и од урбана опрема. Пожарникарите, освен што се справуваат со пожарот на терен, го расчистуваат и простор и смислуваат начин ...

Пожарот е локализиран, просториите се расчистуваат

МРТ - 09.11.2017

Три простории се опожарени изутрината на Градежниот факултет во Скопје. Тој е локализиран. Причините се истражуваат, но за пожарникарите предизвик беше гаснењето на височина. За надлежните од Факултетот, ова е причина повеќе да се изгради нов ...

Не ни е првпат: Како паркираме, арно не сме изгореле во пожар

Newsroom - 09.11.2017

Пожарникарите денеска се соочија со истиот проблем со кој што мораа да се справуваат кога интервенираа во зграда во центарот на Скопје и во куќа близу едно средно училиште. И тоа се само поновите примери Сé е исто, само настанот е нов.

Изгаснат пожарот на Градежниот факултет во Скопје, гореле документи

24 Вести - 09.11.2017

Десет противпожарни возила го гаснеа пожарот на Градежниот факултет во Скопје, кој избувна утрово и по неколку часовна интервенција на противпожарните екипи беше изгаснат. Пламените јазици зафатиле три простории на вториот кат уништена е хартија и ...

Пожарникарите со големи проблеми го изгаснаа пожарот на Градежниот факултет

Канал5 - 09.11.2017

Вистинска драма утрово на Градежниот факултет во Скопје. Сирените на 12-те противпожарни возила ги уплашија граѓаните на скопски Центар. Пожарот избувнал во еден од професорските кабинети на факултетот.

ВИДЕО Локализиран пожарот што беснееше утринава во просториите на Градежен факултет

Фокус - 09.11.2017

Противпожарните екипи успеале утринава да го стават под контрола пожарот што беснееше во просториите на Градежен факултет. Според неофицијални информации огнот избил во кабинетот на еден од професорите на Архитектонски факултет и брзо се проширил.

Изгаснат пожарот во Градежниот факултет, изгореле покривот и три кабинети

Макфакс - 09.11.2017

Покривот и три кабинети изгореа во пожарот што утринава избувна во Градежниот факултет на булеварот Партизански Одреди во Скопје. Пожарот е целосно изгаснат и нема повредени лица. Причините за пожарот сè уште не се познати.

Пожарникарите чекале да се тргнат непрописно паркираните возила за да можат да го гаснат огнот

МКД - 09.11.2017

Поради непрописно оставени автомобили, противпожарните возила имале проблем да стасаат до местото на кое требало да застанат за да интервенираат во пожарот кој утрово избувна на Градежниот факултет во Скопје.

Пожар пеплоса дел од Градежниот факултет во Скопје

Алфа - 09.11.2017

Надлежните допрва ќе ги утврдуваат причините за пожарот. Неофицијално медиумите објавуваат дека огнот избувнал во кабинетот на еден од професорите од Архитектонскиот факултет. Голем пожар утрово ги вознемири студентите на Градежниот факултет во ...

Пожар на градежниот факултет во Скопје

Телма - 09.11.2017

Избувна пожар претпладнево во зградата на Градежниот факултет во Скопје. Единици на територијалната противпожарна единици на Град Скопје се уште го гаснат пожарот. Според командатот на територијалната противпожарна единица на Град Скопје Ѕвонко ...

Нема повредени во пожарот на Градежен, три кабинети целосно се уништени

+инфо - 09.11.2017

Пожарот е изгаснат, покрај целосно уништените три, делумно се оштетени два кабинети. Се уште не е утврдена материјалната штета. Нема повредени во пожарот што избувна претпладнево на Градежниот факултет во Скопје.

Пожарот на Градежен факултет ставен под контрола, нема повредени

Нова ТВ - 09.11.2017

Десет противпожарни возила го гаснат пожарот на Градежниот факултет во Скопје, кој избувна утрово. За среќа нема повредени. Според командатот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје Ѕвонко Томевски огнот зафатил три простории на ...

На раце дигале такси, за да добијат пристап да го изгаснат пожарот на факултетот

Фокус - 09.11.2017

Рано изутринава избувна пожар во просториите на Архитекстонскиот факултет во Скопје. Според нашите информации, п ожарот избувнал во кабинет на еден од профсорите на Архитектонски и се проширил. Го зафатил таванот од кој се урнале гредите.

Марина: Со максимални напори го одржуваме најстариот објект на УКИМ...

Н.Македонија - 09.11.2017

Марина: Со максимални напори го одржуваме најстариот објект на УКИМ Благодарение на брзата реакција на вработените на Архитектонскиот и Градежниот факултет иако имало студенти на факултетите во моментите кога избувна пожарот сите биле навремено ...

Горат простории на Градежниот факултет во Скопје

Нова ТВ - 09.11.2017

Единиците на Територијалната противпожарна единици на Град Скопје се уште го гаснат пожарот што утринава избувна во зградата на Градежниот факултет во Скопје. Според командатот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје Ѕвонко Томевски ...

Пожар во близина на зградата на Градежен факултет (фото+видео)

Скопје инфо - 09.11.2017

Пожар утрово избувна во непосредна близина на зградата на градежниот факултет во Скопје. Според информациите кои се објавени на социјалните мрежи противпожарните единици се на лице место каде што пристапот е отежнат поради паркирани возила.

Локализиран пожарот на Градежниот факултет во Скопје

Алсат-М - 09.11.2017

Пожарот што избувна изутрината на Градежниот факултет во Скопје е локализиран, но се уште се работи на негово целосно гаснење, изјави ...

Десет противпожарни возила гаснат пожар во Градежен факултет во Скопје (ФОТО)

МКД - 09.11.2017

Десет противпожарни возила се на терен и го гаснат пожарот кој утрово избувнал во просториите на Градежниот факултет во Скопје , потврдуваат од противпожарната едниница. Од таму велат дека пожарот е ставен под контрола, но екипите се на терен и сѐ ...

Нема повредени во пожарот на градежен, студентите навремено биле евакуирани

Сакам да кажам - 09.11.2017

Нема повредени студентите во пожарот што изби во Градежниот факултет во Скопје. Пожарот е изгаснат и има само матeријална штета. Командирот на Противпожарната бригада Ѕвонко Томевски вели дека студентите кои утрово дошле на прадавања на факултетот ...

(Видео) Пожарот во Градежниот факултет е локализиран, нема повредени

Макфакс - 09.11.2017

Пожарот што утринава избувна во простории на Градежниот факултет нa булеварот Партизански Одреди во Скопје е локализиран. Пожарникарите сè уште се на терен и работат на негово целосно гасење.

ОБНОВЕНО Гори Градежниот факултет во Скопје ГАЛЕРИЈА

+инфо - 09.11.2017

Засега не се знаат причините за избувнување на пожарот. Пожар утринава избувна во зградата на Градежниот факултет во Скопје. Единици на Територијалната противпожарна единици на Град Скопје се уште го гаснат пожарот.

Гореше Градежен, пожарот ставен под контрола

365 - 09.11.2017

Утрово избувнал пожар во објектот на Градежен и Архитектонски факултет. Огнот избил во една од предавалните на Архитектонски, по што брзо се проширил. Присутните студенти и професори веднаш биле евакуирани, а со пожарот се справиле пожарникари со ...

ФОТО Пожар во Градежен факултет

Фокус - 09.11.2017

Пред кратко време најверојатно избувнал пожар во Градежниот факултет, дознава „Фокус“. Според нашите информации, неколку противпожарни и полициски коли веќе се упатиле накај скопскиот Градежен факултет.

Пожарот на Градежен локализиран, нема повредени...

Н.Македонија - 09.11.2017

Пожарот на Градежен локализиран, нема повредени Со 12 противпожарни возила и 26 пожарникари, Противпожарната бригада на Град Скопје го локализира пожарот што избувна денеска на Градежниот факултет.

Пожарникарите на раце кревале такси возило, за да можат да пристапат до пожарот на Градежен

Република - 09.11.2017

Утрово пожар избувна во просториите на Градежниот факултет во Скопје, а околу 9 часот можеа да се забележат неколку против-пожарни возила со уклучени сирени како движат кон локацијата по булеварот Партизански одреди.

Локализиран пожарот на Градежниот факултет (фото)

Newsroom - 09.11.2017

Противпожарните екипи успеале утринава да го стават под контрола пожарот што беснееше во просториите на Градежен факултет. Според неофицијални информации, огнот избил во кабинетот на еден од професорите на Архитектонски факултет и брзо се проширил.

Пожарот на Градежен факултет изгаснат, се расчистува просторот

Мета - 09.11.2017

Пожарот на Градежниот факултет е изгаснат, во моментов се повлекуваат и последните возила со кои скопските пожарникари интервенираа претпладнево, објасни за „Мета“ Звонко Томески, командантот на Територијалната противпожарна единица (ТППЕ) на Град ...

Се запали градежен факултет

Сакам да кажам - 09.11.2017

Утрово се запали Градежниот факултет, на булеварот Партизански одреди. Пожарот избил на третиот кат на факултетот. Екипи од Противпожарната бригада се на терен и во моментов го гаснат пожарот.

Пожар на Градежен факултет

Радио МОФ - 09.11.2017

Голем пожар избувна утрово кај зградата на Градежниот факултет во Скопје. На терен го гаснат пожарот повеќе пожарникарски возила. Како што информира Ѕвонко Томевски, командир на противпожарната бригада на Скопје, опожарени се три простории на ...

Евакуирани студентите од Градежен и Архитектонски – пожар во Заводот за испитување на материјали и развој на нови ...

Факултети - 09.11.2017

Пожар изби утрово во Заводот за испитување на материјали и развој на нови технологии во Скопје. Објектот е споен со зградата на Градежниот факултет, на булеварот „Партизански одреди“. Од објектот се шири густ чад.

(Видео) Гори Градежниот факултет во Скопје

Макфакс - 09.11.2017

Гори последниот кат од Градежниот факултет во Скопје. Скопската противпожарна бригада е на терен со неколку возила. „Опожарени се три простории на Градежен факултет, само толку можам да кажам во овој момент.

Гори Градежниот факултет во Скопје ГАЛЕРИЈА

+инфо - 09.11.2017

Засега не се знаат причините за избувнување на пожарот. Пожар утринава избувна во зградата на Градежниот факултет во Скопје. Единици на Територијалната противпожарна единици на Град Скопје се уште го гаснат пожарот.

Видео- Фото: Пожар на Градежениот факултет во Скопје

Канал5 - 09.11.2017

Пожар претпладнево избувна во зградата на Градежниот факултет во Скопје. Во пожарот се опожарени три простории на Градежниот факултет во Скопје. Во моментов екипи на протипожарната единица на град Скопје се на терен и учествуваат во гаснењето на ...

(ФОТО) Како изгледаат ходниците на Градежен по интервенцијата на пожарникарите

Скопје24 - 09.11.2017

Пожарот кој што избувна изутринава на Градежниот факултет во Скопје е локализиран. Вака изгледа ходникот кај големата сала на архитектонскиот факултет. Се проверуваат и се расчистуваат просториите на вториот кат од факултетот зафатени од пожарот.

Градоначалникот Шилегов дојде пред Градежниот факултет...

Н.Македонија - 09.11.2017

Градоначалникот Шилегов дојде пред Градежниот факултет Новоизбраниот градоначалник на Скопје Петре Шилегов дојде на местото каде утрово избувна голем пожар во просториите на Градежниот факултет во Скопје.

ВИДЕО: Гори Градежен факултет

А1 On - 09.11.2017

Гори последниот кат од Градежниот факултет во Скопје. Скопската противпожарна бригада е на терен со неколку ...

ФОТО: Пожарот на Градежен факултет локализиран, се уште се работи на негово целосно гаснење

Курир - 09.11.2017

Засега нема информации за причините за пожарот, за повредени и за материјална штета. Пожарот го гаснат неколку возила на Територијалната противпожарна единица. ФОТО: ...

Пожар на Градежен факултет во Скопје

Мета - 09.11.2017

Десет противпожарни возила го гаснат пожарот кој утрово избувнал во просториите на Градежниот факултет во Скопје, потврдуваат од противпожарната единица. Пожарот е ставен под контрола, а евакуирани се студентите и сиот кадар од Архитектонскиот и од ...

Пожар на Градежниот факултет во Скопје...

Н.Македонија - 09.11.2017

Пожар на Градежниот факултет во Скопје Пожар избувна утринава во зградата на Градежниот факултет во Скопје, на булеварот „Партизански одреди“. Набргу интервенирала екипа на противпожарната заштита, а пожарот е изгаснат, според информации од ...

Локализиран пожарот на Градежниот факултет во Скопје (фото)

Слободен Печат - 09.11.2017

Пожарот што избувна изутрината на Градежниот факултет во Скопје е локализиран, но се уште се работи на негово целосно гаснење, изјави за МИА командатот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје Ѕвонко Томевски.

Локализиран пожарот во Градежниот факултет (ФОТО)

Телевизија Нова - 09.11.2017

Противпожарните служби успеаја да го локализираат пожарот кој утрово го зафати Градежниот факултет.Се уште не е позната причината за огнената стихија но како што информираат очевидци зафатени се повеќе простории на вториот кат од ...

(ГАЛЕРИЈА) Пламени јазици на Архитектонски факултет, стигна пожарна

Фактор - 09.11.2017

Пламени јазици го опфатија најгорниот кат на Архитектонски факултет во Скопје лоциран непосредно до булеварот Партизански одреди. Поради ограничениот приод имаше мало доцнење на противпожарните екипи, но тие сега се пристигнати на местото на пожарот ...

Екслузивни видео снимки од пожарот на Градежен

Скопје24 - 09.11.2017

Пожар избувна утрово во Центар. Опожарен е градежниот факултет, за настанати штети и повредени лица ќе известиме ...