TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Сараево приведен поранешен федерален министер за внатрешни работи

ТВ21 - 09.11.2017

Во Сараево е уапсен поранешниот министер за внатрешни работи во Владата на Федерацијата на Босна и Херцеговина Предраг Куртеш со уште три лица, поради сомнение за злоупотреба на положбата и овластувањата.

Голема полициска акција во Сараево: Се апсат високи функционери на СДП

Локално - 09.11.2017

Рано утрово во Сараево почна голема полициска акција и апсење на поранешни високи функционери на Социјалдемократската партија СДП, дознава Klix.ba. Полицијата врѓи претреси на дури десет локации во Сараево.

Уапсен поранешниот министер за внатрешни работи на БиХ, Куртеш

А1 On - 09.11.2017

Во Сараево е уапсен поранешниот министер за внатрешни работи во Владата на Федерацијата на Босна и Херцеговина Предраг Куртеш со уште три лица, поради сомнение за злоупотреба на положбата и овластувањата.

Уапсен поранешниот министер за внатрешни работи на БиХ, Куртеш

Орбис - 09.11.2017

Во Сараево е уапсен поранешниот министер за внатрешни работи во Владата на Федерацијата на Босна и Херцеговина Предраг Куртеш со уште три лица, поради сомнение за злоупотреба на положбата и овластувањата.