TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пикси Стојковиќ останува во Кина и нема да биде селектор на Србија

Gol.mk - 09.11.2017

Легендарниот српски фудбалер Драган Стојковиќ го продолжи договорот со кинескиот Гуангжу РФ до 2021 година. Така Стојковиќ отпадна од комбинација за нов селектор на фудбалската репрезентација на Србија.

Србите договориле нов селектор!

Sport 1 - 09.11.2017

Фудбалскиот сојуз на Србија (ФСС) внимателно бира кој ќе биде селектор на фудбалската репрезентација за Светското првенство во Русија, но изгледа стигна до целта. Српските медиуми соопштуваат дека, за време на престојот во Гвангжу, за пријателскиот ...

Пикси не се враќа во Србија, го продолжи договорот со Гвангџу

Макфакс - 08.11.2017

Прославениот српски фудбалер Драган Стојковиќ Пикси го продолжи договорот и ќе остане на клупата на кинескиот Гвангџу РФ до 2021 година. Амбициозниот кинески прволигаш една година пред истекот на актуелниот му понуди нов договор на Стојковиќ, што ...

Пикси ја „откачи“ Србија за Мундијалот

SportMedia - 08.11.2017

По заминувањето на Славољуб Муслин од селекторската позиција на репрезентацијата на Србија, уште нема наследник на клупата на „орлите“. Иако се шпекулираше дека може да биде еден од главните кандидати како наследник на Муслин, Драган Стојковиќ-Пикси.

Не се враќа во Србија: Пикси го продолжи договорот со Гвангжу

Спортски - 08.11.2017

Легендарниот српски фудбалер Драган Стојковиќ Пикси го продолжи договорот и ќе остане на клупата на кинескиот Гвангџу РФ до 2021 година. Амбициозниот кинески прволигаш една година пред истекот на актуелниот му понуди нов договор на Стојковиќ , што ...

Пикси останува во Кина

Сител - 09.11.2017

Прославениот српски фудбалер Драган Стојковиќ Пикси го продолжи договорот и ќе остане на клупата на кинескиот Гвангџу РФ до 2021 година. Амбициозниот кинески прволигаш една година пред истекот на актуелниот му понуди нов договор на Стојковиќ, што ...

Пикси го продолжи договорот со Гуангжу

Sport M - 09.11.2017

Прославениот српски фудбалер Драган Стојковиќ Пикси го продолжи договорот и ќе остане на клупата на кинескиот Гуангжу РФ до 2021 година. Амбициозниот кинески прволигаш една година пред истекот на актуелниот му понуди нов договор на Стојковиќ, што ...

Пикси Стојковиќ го продолжи договорот со Гвангжу РФ

Шеталиште - 09.11.2017

Драган Стојковиќ Пикси го продолжи договорот и ќе остане на клупата на кинескиот Гвангџу РФ до 2021 година. Амбициозниот кинески прволигаш една година пред истекот на актуелниот му понуди нов договор на Стојковиќ, што значи дека тој отпаѓа од ...