TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Французинката Одри Азуле е нов генерален директор на УНЕСКО

+инфо - 10.11.2017

Поранешната министерка за култура на Франција Одри Азуле, избрана е за генерален директор на УНЕСКО. Поранешната министерка за култура на Франција Одри Азуле, избрана е за генерален директор на УНЕСКО на Генералната конференција на организацијата.

Французинката Одри Азуле - нов генерален директор на УНЕСКО

Сител - 10.11.2017

Поранешната министерка за култура на Франција Одри Азуле, избрана е за генерален директор на УНЕСКО на Генералната конференција на организацијата, За Азуле гласаа 131 од учесниците на сесијата на Генералната конференција, а 19 беа против.

Французинката Одри Азуле – нов генерален директор на УНЕСКО

Алсат-М - 10.11.2017

Поранешната министерка за култура на Франција Одри Азуле, избрана е за генерален директор на УНЕСКО на Генералната конференција на организацијата, За Азуле гласаа 131 од учесниците на сесијата на Генералната конференција, а 19 беа против.

Груевски и Јанакиески во суд: Продолжува судењето за „Насилство во Центар“

еМагазин - 07.12.2017

Ново рочиште за предметот на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Насилство во Центар“ денеска треба да се одржи во Кривичниот суд. На претходните рочишта за овој случај вина за настаните пред општина Центар во јуни 2013, признаа ...

Французинката Одри Азуле – нов генерален директор на УНЕСКО

Канал 77 - 10.11.2017

Поранешната министерка за култура на Франција, Одри Азуле е избрана за генерален директор на УНЕСКО на Генералната конференција на организацијата. За Азуле гласаа 131 од учесниците на сесијата на Генералната конференција, а 19 беа против.