TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Синот на Аца Лукас пропеа: Ова е неговата прва песна и спот (видео)

Хитпортал - 10.11.2017

Пред неколку месеци, Аца Лукас изјави дека неговиот син Андреј тргнал по неговите стапки, и ја снимил својата прва песна. Андреј за разлика од неговито татко се одлучил за хип-хоп музика, а неговата прва песна се вика „Миа бела“.

(Видео) Синот на Аца Лукас тргна по стапките на татка си

Репортер - 10.11.2017

Пред неколку месеци српскиот пејач Аца Лукас најави дека син му Андреј ќе почне да се занимава со музика. Андреј, кој е син на Аца од првиот брак, долго време ја барал вистинската песна, па изборот паднал на Mia Bella.

Каков татко таков син - синот на Аца Лукас тргна по неговите стапки

Press24 - 10.11.2017

Пред неколку месеци српскиот пејач Аца Лукас најави дека син му Андреј ќе почне да се занимава со музика. Андреј, кој е син на Аца од првиот брак, долго време ја барал вистинската песна, па изборот паднал на Mia Bella.

Каков татко таков син – синот на Аца Лукас тргна по неговите стапки (ВИДЕО)

Курир - 10.11.2017

Андреј, кој е син на Аца од првиот брак, долго време ја барал вистинската песна, па изборот паднал на Mia Bella. Oткога ја сними песната, веднаш изработи и видеоспот и на фан-страницата на својот татко промовира видеонајава од 20 секунди.