TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кул пар: Џејсон Мамоа и Лиса Бoнет за првпат на холивудска свеченост по тајната свадба

Фемина - 14.11.2017

Џејсон Мамоа, кој обожавателите на „Game of Thrones“ го знаат како Кал Дрого, присуствуваше на премиерата на својот најнов филмски проект „Justice League“ во Холивуд. Згодниот актер ја доби поддршката од својата сопруга Лиса Бонет.

Стилски и заљубен пар: Џејсон Момоа и Лиса Бонет на холивудска премиера

Среќа.mk - 14.11.2017

Ѕвездата од серијата “Игра на Тронови” – Џејсон Момоа кој се прослави во улогата на Кал Дрого пристигна на премиерата на својот најнов филм “Justice League” во придружба на својата сопруга Лиса Бонет со која неодамна стапија во брак и се заедно 12 ...

Џејсон Момоа сѐ уште го знае Дотраки јазикот од „Game of Thrones“

Кајгана - 13.11.2017

Во неодамнешното гостување на Џејсон Момоа во шоуто на Греем Нортон, тој ја потсети публиката на неговата улога во култната серија „Game of Thrones“, прозборувајќи неколку зборови на јазикот на Дотраките од серијата.