TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Давитков доби отказ од Банијас поради репрезентативните обврски со Македонија

Gol.mk - 07.12.2017

Јорданчо Давитков, селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, повеќе нема да биде предводник на Банијас од Абу Даби, откако раководството на клубот му врачи отказно решение. Причината за ваквата одлука на челните лица на тимот од Абу ...

Давитков доби отказ: Клубови има многу, Македонија е една!

Екипа - 07.12.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков доби отказ од клубот Банијас, причината за отказот е неговото враќање во Македонија да ја води репрезентацијата на претквалификациите за ЕП 2021.

Давитков доби отказ во клубот само зашто се „дрзнал“ да ја предводи Македонија!

Sport 1 - 07.12.2017

Селекторот на кошаркарската репрезентација на Македонија, Јорданчо Давитков, повеќе не е тренер на екипата на Банијас од Абу Даби, откако раководството на клубот еднострано решило да ја прекине соработката поради неговото доаѓање да ја предводи ...

Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи (ФОТО)

Дерби - 07.12.2017

Селекторот на македонската кошаркарска селекција, Јорданчо Давитков, преку својот личен профил на мрежата „Facebook“ соопшти дека новиот клуб каде што работи може да му го раскине договорот поради тоа што отпатувал да ја води репрезентацијата.

Давитков по отказот: Клубови имало многу и ќе има, но Македонија е ЕДНА!

Спортклуб - 07.12.2017

Јорданчо Давитков по пат на социјалните мрежи се огласи по отказот од тимот на Банијас клуб од Абу Даби. Нашиот актуелен селектор притоа истакна дека да може да бира, повторно би го одбрал истото, а тоа е Македонија која за него е повеќе од било кој ...

Давитков со отказ од клубот, поради тоа што е селектор на Македонија!?

SportMedia - 07.12.2017

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков, утрово на својот фејсбук профил истакна интересен статус. „Клубот може да го раскине договорот бидејќи сум бил да ја водам репрезентацијата на мојата земја...

Давитков со патриотски гест ги освои социјалните мрежи

Точка - 07.12.2017

Селекторот на македонската кошаркарска селекција, Јорданчо Давитков, преку својот личен профил на мрежата „Facebook“ соопшти дека новиот клуб каде што работи може да му го раскине договорот поради тоа што отпатувал да ја води репрезентацијата.