TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алијансата му порача на Заев дека тие се реформистите

Фактор - 18.12.2017

Денес треба да биде позната судбината на владата предводена од Зоран Заев чија коалиција се искомплицира пред локалните избори и судирот меѓу ДУИ и Алијансата за Албанците. Заев со гласовите и поддршката на СДСМ застана зад Ахмети кој има поголем ...

Таравари: Никој од нас не кажал дека ја напуштаме Владата

24 Вести - 17.12.2017

Дали Зијадин Села ќе остане во Владата, кој ќе биде нов министер за здравство – партиите се уште тактизираат со конечните одлуки. Од партијата на Села, велат дека засега немаат одлука да ја напуштат Владата, но сепак велат дека министерството за ...

Дали Весел Мемеди ја напушти Алијанса? – Утре ќе му одговори на Села, од ДУИ молк

ТВ21 - 17.12.2017

Весел Мемеди, за ТВ21 потврди дека утре ќе излезе со конкретен одговор околу изјавата на Зијадин Села дека тој преминал во ДУИ. Досега единствената партија која зборувала околу овој трансфер е Алијансата за Албанците.

Заев утре ќе го достави предлогот за нов министер за здравство

Сител - 17.12.2017

Иако е се поблиску до вратите на Илинденска, Зијадин Села не сака да пресече и да го каже својот конечен став, дали останува дел од Владата на Заев. Иако беше најавена средба со Заев, Села според неофицијални информации го пролонгирал враќањето од ...

60, 61 или 62 пратеници: Има ли власта мнозинство во Собранието?

Телевизија Нова - 17.12.2017

Утрешниот ден во Собранието би можел да покаже во кој правец ќе се одвиваат односите помеѓу коалициските партнери. Дали власта се уште го има и онака тенкото мнозинство во Собранието или пак веќе не може да сметаат на 62 пратеници колку што досега ...

Алијансата му порача на Заев дека тие се реформистите

10без10 - 18.12.2017

Денес треба да биде позната судбината на владата предводена од Зоран Заев чија коалиција се искомплицира пред локалните избори и судирот меѓу ДУИ и Алијансата за Албанците. Заев со гласовите и поддршката на СДСМ застана зад Ахмети кој има поголем ...

Во Алијансата го очекуваат Села да се врати од САД за да пресечат дали остануваат дел од власта

Сител - 16.12.2017

Во Алијансата го чекаат Села да се врати од САД за да пресечат дали остануваат дел од власта. Од партијата за Сител велат дека нивните позиции остануваат непроменети и дека веќе имаат доставено свој предлог за нов министер за здравство.

Села: Сега имаме еден пратеник помалку

ТВ21 - 16.12.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на средба со албанските печалбари во САД, рече дека како коалиција сега имаат само двајца пратеници, бидејќи едниот преминал во ДУИ. Алијансата за Албанците имаше тројца пратеници, Зијадин Села, ...

Села остана без еден пратеник

+инфо - 16.12.2017

Зијадин Села ова го соопшти пред печалбари во САД. Алијансата за Албанците остана со двајца пратеници. Третиот пратеник преминал во ДУИ. Ова го обелодени лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на средба со албанските печалбари во САД .

Зошто СДСМ и ДУИ криеја и не го информираа МВР за нивните намери на 27-ми април?

Курир - 16.12.2017

Гостувањето на Талат Џафери во емисијата „Патот кон“ на Алсат телевизија, фрла сосема ново светло на настаните од 27 април, кога револтирана група на луѓе кои повеќе од два месеци мирно протестираа низ улиците на Скопје влезе во Собранието на ...

Таравари: Никој од нас не кажал дека ја напуштаме Владата

Локално - 17.12.2017

Дали Зијадин Села ќе остане во Владата, кој ќе биде нов министер за здравство – партиите се уште тактизираат со конечните одлуки. Од партијата на Села, велат дека засега немаат одлука да ја напуштат Владата, но сепак велат дека министерството за ...

(ВИДЕО) Дали Весел Мемеди ја напушти Алијанса? – Утре ќе му одговори на Села, од ДУИ молк

iPortal - 17.12.2017

Весел Мемеди, за ТВ21 потврди дека утре ќе излезе со конкретен одговор околу изјавата на Зијадин Села дека тој преминал во ДУИ. Досега единствената партија која зборувала околу овој трансфер е Алијансата за Албанците.

60, 61 или 62 пратеници: Има ли власта мнозинство во Собранието?

Курир - 17.12.2017

Утрешниот ден во Собранието би можел да покаже во кој правец ќе се одвиваат односите помеѓу коалициските партнери. Дали власта се уште го има и онака тенкото мнозинство во Собранието или пак веќе не може да сметаат на 62 пратеници колку што досега ...

Без Села, Владата не е цела?!

Вечер - 16.12.2017

Во Алијансата го чекаат Села да се врати од САД за да пресечат дали остануваат дел од власта. Вчера премиерот Заев од Албанија најави дека реконструкција на Владата нема да има и дека во понеделник на Собранието ќе му ги достави кадрите кои ќе го ...

Зијадин Села: Сега имаме само двајца пратеници, еден премина во ДУИ

Курир - 16.12.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на една средба со албанските печалбари во САД рече дека како коалиција сега имаат само две пратеници бидејќи едниот преминал во ДУИ. Алијансата за Албанците имаше три пратеници, Зијадин Села, Сурија ...

Зошто СДСМ и ДУИ криеја и не го информираа МВР за нивните намери на 27- ми април?

Пулс24 - 16.12.2017

Гостувањето на Талат Џафери во емисијата „Патот кон“ на Алсат телевизија, фрла сосема ново светло на настаните од 27 април, кога револтирана група на луѓе кои повеќе од два месеци мирно протестираа низ улиците на Скопје влезе во Собранието на ...

Села: Имавме тројца пратеници, едниот премина во ДУИ

Фокус - 16.12.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на средбата со албанските политичари во САД обелодени дека останале со двајца пратеници, додека третиот пратеник преминал во ДУИ. – Никогаш не направив коалиција со ДУИ, но проблемот беше дека не ...

Села остана без еден пратеник

еМагазин - 16.12.2017

Алијансата за Албанците остана со двајца пратеници. Третиот пратеник преминал во ДУИ, обелодени лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на средба со албанските печалбари во САД, пренесува ТВ 21.

Села: Сега имаме еден пратеник помалку

Вечер - 16.12.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на една средба со албанските печалбари во САД рече дека како коалиција сега имаат само две пратеници бидејќи едниот преминал во ДУИ. Алијансата за Албанците имаше три пратеници, Зијадин Села, Сурија ...

Села остана без еден пратеник

Стандард - 16.12.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на средбата со албанските иселеници во САД изјави дека останале со двајца пратеници, додека третиот пратеник преминал во ДУИ. „Никогаш не направив коалиција со ДУИ, но проблемот беше дека не можеше да ...

Села: Имавме тројца пратеници, едниот премина во ДУИ

Локално - 16.12.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на средбата со албанските политичари во САД обелодени дека останале со двајца пратеници, додека третиот пратеник преминал во ДУИ. – Никогаш не направив коалиција со ДУИ, но проблемот беше дека не ...

Зијадин Села: Сега имаме само двајца пратеници, еден отиде во ДУИ

Sky - 16.12.2017

Зијадин Села: Сега имаме само двајца пратеници, еден отиде во ДУИ Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на една средба со албанските печалбари во САД рече дека како коалиција сега имаат само две пратеници бидејќи едниот преминал во ДУИ, ...

Пратеник на Алијансата преминал во ДУИ

Нетпрес - 16.12.2017

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на една средба со албанските печалбари во САД рекол дека како коалиција сега имаат само два пратеника, бидејќи едниот преминал во ДУИ. Алијансата за Албанците имаше три пратеника, Зијадин Села, Сурија ...

Села: Сега имаме еден пратеник помалку

Press24 - 17.12.2017

Алијанста на Албанците остана со двајца пратеници, истакна вчера лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села на средба со албанските печалбари во САД, Алијансата за Албанците имаше тројца пратеници, Зијадин Села, Сурија Рушити и Весел Мемеди.