TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Изненадување од Италија: Ламборџини наскоро ќе претстави лимузина?

Точка - 12.10.2017

Италијански Ламборџини работи на нов модел со четири врати кој што би требало да биде претставен во 2021-ва година, пренесува "Autocar". Новиот модел е дел од планот на првиот човек на италијанската компанија, Стефано Доменикали за одржлив раст на ...

Деби за Lamborghini Urus на 4-ти декември

Авто Плус - 11.10.2017

Lamborghini потврди и официјално во соопштението за печат дека ќе го покаже своето ново возило, SUV изведбата Urus, на специјална церемонија на 4-ти декември Најавениот спектакл ќе се одржи во близина на италијанската фабрика на брендот во Сант ...

Lamborghini LM002 :: Рамбо-Ламбо (со видео)

Авто Магазин - 11.10.2017

За месец и половина Lamborghini ќе започне да ја менува својата иднина - ќе го претстави спортскиот кросовер Urus. Затоа сега беше време да нé потсети на своето минато, поточно на еден слабо познат негов дел.