TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мустафа ја изневерувал Емина Jaховиќ со оваа позната пејачка? (ФОТО)

Убавина и Здравје - 10.11.2017

Во Турција одекна веста дека се разведуваат Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал после 9 години брак. Меѓутоа, она што дополнително е изненадување, е тоа што Мустафа го обвинуваат дека ја изневерувал својата сопруга со бугарската пејачка Десислава .

Емина Јаховиќ се огласи по пишувањата дека се разведува од Мустафа

Курир - 10.11.2017

Како што наведуваат истите, причините се зачестените кавги, но и наводната афера која ја имал неодамна Мустафа. По пишувањата на медиумите, се огласи и Емина која ги демантира истите. -Тоа е лага. Нема ништо од разводот, кратко порачува пејачката.

Емина Јаховиќ се разведува со Мустафа

Репортер - 10.11.2017

Според турските медиуми, Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал, кои се во брак од 2008 година, се пред развод. Во Турција се пишува дека двојката постојано се кара и дека честите несогласувања се причина за разводот.

Прва изјава: Еве што вели Емина Јаховиќ за разводот со Мустафа Сандал

Хитпортал - 10.11.2017

Во медиумите во Турција како бомба одекна веста дека Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат. Како што пренесуваат турските медиуми, парот наводно има проблеми во бракот, не се појавуаат заедно на јавните случувања, а поради несогласувањата ...

Главна вест во Турција: Емина и Мустафа се разведуваат

Сител - 10.11.2017

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се во брак од 2008 година, меѓутоа тие се запознале неколку години пред да го изговорат судбоносното „да“. Имаат два сина, Јамен и Јавуз. Токму поради својот славен сопруг и Емина станала ѕвезда во Турција.

Емина Јаховиќ воодушевена од јавниот превоз во Истанбул

ЗаЗабава - 09.11.2017

И додека возењето во јавен превоз е сосема нормална работа за странските ѕвезди, балканските ѕвезди и понатака прават фама само што ќе влезат во автобус. Емина Јаховиќ реши на сите да им покаже како и таа е како и целиот нормален свет, па така се ...

(Фото) Емина Јаховиќ се вози во автобус

Репортер - 09.11.2017

Пејачката Емина Јаховиќ, откако се омажи за турскиот пејач Мустафа Сандал, живее во Истанбул. Таа е позната по раскошниот начин на живеење, големата куќа, луксузните автомобили, но неодамна на „Инстаграм“ се појави фотографија на која таа се вози во ...

Турските медиуми пишуваат за разводот, а сега се огласи и пејачката

Press24 - 10.11.2017

Во турските медиуми како бомба одекна веста дека Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат. Како што наведуваат истите, причините се зачестените кавги, но и наводната афера која ја имал неодамна Мустафа.

Ништо од луксузот: Емина Јаховиќ се возела со градски превоз, па налетала на него

Press24 - 09.11.2017

Поп пејачката Емина Јаховиќ, веќе со години наназад живее во луксузен дом во Истанбул, каде што се преселила откако се омажила за колегата Мустафа Сандал. Меѓутоа, пејачката со еден потег докажала дека живее како сите нормални луѓе.

Крај. Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат

Вечер - 10.11.2017

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се во брак од 2008 година, меѓутоа тие се запознале неколку години пред да го изговорат судбоносното „да". Имаат два сина - Јамен и Јавуз. токму поради својот славен сопруг, поп пејачот и Емина станала ѕвезда во ...

Oва никој не го очекуваше: Познатата пејачка се вози во градски превоз!

Exclusive.mk - 09.11.2017

Познатата пејачка веќе долго време живее во луксузен дом во Истанбул каде што се откако се омажи за нејзиниот колега Мустафа Сандала. Емина Јаховиќ често објавува фотки на социјалните мрежи каде што може да видиме дека живее луксузен живот.

Емина Јаховиќ се огласи по пишувањата дека се разведува од Мустафа

Exclusive.mk - 10.11.2017

Во турските медиуми како бомба одекна веста дека Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат. Како што наведуваат истите, причините се зачестените кавги, но и наводната афера која ја имал неодамна Мустафа.

Пукна уште еден брак? Емина и Мустафа се разведуваат?

Exclusive.mk - 10.11.2017

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се во брак од 2008 година, меѓутоа тие се запознале неколку години пред да го изговорат судбоносното „да“. Имаат два сина - Јамен и Јавуз. токму поради својот славен сопруг, поп пејачот и Емина станала ѕвезда во ...

И покрај луксузниот живот, познатата пејачка се вози со јавен превоз (фото)

Press24 - 09.11.2017

Познатата пејачка веќе долго време живее во луксузен дом во Истанбул каде што се откако се омажи за нејзиниот колега Мустафа Сандала. Емина Јаховиќ често објавува фотки на социјалните мрежи каде што може да видиме дека живее луксузен живот.

Главна вест во Турција: Емина и Мустафа се разведуваат?

Република - 10.11.2017

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се во брак од 2008 година, меѓутоа тие се запознале неколку години пред да го изговорат судбоносното „да“. Имаат два сина – Јамен и Јавуз. токму поради својот славен сопруг, поп пејачот и Емина станала ѕвезда во ...

И покрај луксузниот живот, познатата пејачка се вози со јавен превоз

Сител - 09.11.2017

Познатата пејачка веќе долго време живее во луксузен дом во Истанбул каде што се откако се омажи за нејзиниот колега Мустафа Сандала. Емина Јаховиќ често објавува фотки на социјалните мрежи каде што може да видиме дека живее луксузен живот.

Главна вест во Турција: Емина и Мустафа се разведуваат

Курир - 10.11.2017

Медиумите се тркаат кој прв да пренесе вест за ова семејство, а најновата за нив е дека овој славен пар се разведува. Парот наводно има проблеми во бракот и долго време не се појавуваат заедно.

ФОТО: И покрај луксузниот живот, познатата пејачка се вози со јавен превоз

Курир - 09.11.2017

Емина Јаховиќ често објавува фотки на социјалните мрежи каде што може да видиме дека живее луксузен живот. Меѓутоа, со еден гест пејачката покажа дека живее како обчен човек. На Инстаграм се појави фотка на која Емина со својот колега пејач се вози ...

Емина и Мустафа се разведуваат

Пулс24 - 10.11.2017

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се во брак од 2008 година, меѓутоа тие се запознале неколку години пред да го изговорат судбоносното „да“. Имаат два сина, Јамен и Јавуз. Токму поради својот славен сопруг и Емина станала ѕвезда во Турција.

И покрај луксузот, познатата пејачка се вози со јавен превоз

Пулс24 - 09.11.2017

Познатата пејачка веќе долго време живее во луксузен дом во Истанбул каде што се откако се омажи за нејзиниот колега Мустафа Сандала. Емина Јаховиќ често објавува фотки на социјалните мрежи каде што може да видиме дека живее луксузен живот.

(ФОТО) И покрај луксузниот живот, познатата пејачка се вози со јавен превоз

Скопје24 - 10.11.2017

Познатата пејачка веќе долго време живее во луксузен дом во Истанбул каде што е мажена за нејзиниот колега Мустафа Сандал. Емина Јаховиќ често објавува фотки на социјалните мрежи каде што може да видиме дека живее луксузен живот.