TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потврдена повредата: Пукнат нос и недосуден црвен картон за фудбалерот на Шведска

Спортклуб - 11.11.2017

Репрезентативецот на Италија, Леонардо Бонучи, по натпреварот со Шведска, зборувајки за италијанската Раи телевизија, потенцираше дека ударот на Тоивонен во првите неколку секунди од натпреварот, бил суров и дека неговиот лакт бил доволен за да ...

Бонучи: Тоивонен ми го скрши носот, требаше да биде исклучен

Екипа - 10.11.2017

Италијанците не поминаа како што очекуваа во Шведска. Беа многу самоуверени пред почетокот на првиот дуел од баражот за пласман на СП, но загубија од Шведска со 1-0, па сега бараат и други изговори.