TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Умре Дејвид Рокфелер, главата на „најмоќното семејство во светот“

МКД - 20.03.2017

Милијардерот, банкар и филантроп Дејвид Рокфелер почина во 102-та година од животот, морно во сон во својот дом во Покантико хилс, соопшти семејството. Дејвид е најмладиот од шесте деца на Џон Д.

Почина Дејвид Рокфелер, милијардерот кој сакаше да живее 200 години

Кајгана - 20.03.2017

Дејвид Рокфелер, член на последната генерација на светски познатото семејство Рокфелер, почина во сон на возраст од 101 година, во својот дом во Њујорк. Дејвид беше шесто дете на Џон Д.Рокфелер Џуниор и внук на познатиот соосновач на компанијата ...

Дејвид Рокфелер почина на 101-годишна возраст

Стандард - 20.03.2017

Милионерот филантроп Дејвид Рокфелер починал на 101-годишна возраст, соопшти CBS. Портпаролот објавил дека Рокфелер починал мирно во сон, додека бил во куќата во Њујорк. Дејвид е шестото дете на Џон Д.

Борба за милијардите: Кој ќе го наследи огромното богатство на Дејвид Рокфелер?

Точка - 20.03.2017

Според официјалните податоци кои ги објави магазинот „Forbes”, богатството на починатиот Дејвид Рокфелер (101) изнесува речиси три и пол милијарди долари. Потомокот на најбогатото семејство во историјата на САД зад себе оставил шест деца, но ...

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

24 Вести - 20.03.2017

На возраст од 101 година почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговиот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Дејвид починал утрово во својот дом во својот роден град Њујорк. Рокфелер беше американски банкар и еден од најбогатите луѓе во светот.

Почина Рокфелер на 101 година

Р.С.Европа - 20.03.2017

Милијардерот и филантроп Дејвид Рокфелер почина денеска на 101 година. Портпаролот на Рокфелер Фрејзер Сајтел рече дека Дејвид Рокфелер починал во сон во својот дом во Покантико Хилс во државата Њујорк.

Почина Рокфелер – најстариот милијардер во светот

Бизнис Вести - 20.03.2017

На 101-годишна возраст си отиде милијардерот и филантроп Дејвид Рокфелер. Тој починал во својот дом Покантико Хилс, Њујорк, соопшти портпаролот на семејството, пишува весникот „New York Times“.

Почина Рокфелер

Нова ТВ - 20.03.2017

Банкарот и филантроп Дејвид Рокфелер почина на 102 годишна возраст, објави Њујокр Тајмс. Според семејството, тој починал од природна смрт. Дејвид Рокфелер беше последниот од својата генерација во една од најпознатите филантропски семејства во светот.

ТРАГЕДИЈА: Почина најбогатиот човек на светот

Репортер - 20.03.2017

Милијардерот Дејвид Рокфелер почина на 101 година, пренесуваат светските медиуми. Тој е инаку беше еден од најбогатите луѓе на светот, а неговиот имот се проценува дека е над две милијарди долари. Наскоро следат детали. loading..

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер...

Н.Македонија - 20.03.2017

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер Во својот дом во Њујорк, во 101 година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон.

Почина Дејвид Рокфелер. Си дочека 101 година

365 - 20.03.2017

Милијардерот и филантроп Дејвид Рокфелер почина на возраст од 101 години, пренесува „Асошиејтед прес“. Тој беше последниот од неговата генерација во познатото семејство Рокфелер. Портпаролот на Рокфелер – Фрејзер Сајтел, рече дека Дејвид починал во ...

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

А1 On - 20.03.2017

Милијардерот Дејвид Рокфелер почина денеска во својот дом во Покантино Хилс на 101 година, извести неговиот гласноговорник Фрајзер Сиетл. Рокфелер ја контролираше банката Чејс Менхентн повеќе од 10 години, а беше пра-внук на основачот на Стандард ...

Почина Рокфелер на 101 година

Вечер - 20.03.2017

Милијардерот и филантроп Дејвид Рокфелер почина денеска на 101 година. Портпаролот на Рокфелер Фрејзер Сајтел рече дека Дејвид Рокфелер починал во сон во својот дом во Покантико Хилс во државата Њујорк.

Почина Дејвид Рокфелер

Фокус - 20.03.2017

Милијардерот Дејвид Рокфелер почина утрово во неговиот дом, сооопшти портпаролот на семејството. Последниот од браќата и сестри Рокфелер, почина на 101 година. Тој беше најмладиот од шесте деца на Џон Рокфелер и беше последниот жив претставник на ...

Почина најбогатиот човек на светот

Сител - 20.03.2017

Познатиот американски богаташ почина утрово на 101 година. Дејвид Рокфелер е роден на 12 јуни 1915 година, а беше банкар, и јавно најистакнат и најстар жив член од екстремнобогатотот семејство Рокфелер кое своето богатство го темили на работењето на ...

Почина Дејвид Рокфелер – најстариот милијардер во светот

Стандард - 20.03.2017

Банкарот и филантроп Дејвид Рокфелер почина на 101 година, објави Њујорк тајмс. Рокфелер почина во сон како последица на срцева слабост во својот дом во Покантико Хилс, Њујорк, потврди портпаролот на семејството.

На 101 година почина милијардерот Рокфелер

Слободен Печат - 20.03.2017

Познатиот американски богаташ Дејвид Рокфелер почина утрово на 101. година. Рокфелер починал во сон во својата куќа во Покантино хилс, Њујорк. Како што соопшти портпаролот на семејството Рокфелер починал заради откажување на срцето.

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Мета - 20.03.2017

Милијардерот, банкар и филантроп, Дејвид Рокфелер почина на 101 година од животот, мирно во сон во својот дом, соопшти неговото семејство. Дејвид бил најмлад од шесте деца на Џон Д. Рокфелер и беше последниот жив претставник на својата генерација ...

Почина најстариот Рокфелер: Ја доживеа 101-та, а сакаше да живее 200 години

Точка - 20.03.2017

Познатиот американски богаташ, Дејвид Рокфелер, почина денес на 101-на година.. Дејвид Рокфелер се родил на 12-ти јуни, 1915-та година и беше банкар, а и јавно најистакнатиот и најстариот жив член на исклучително богатото семејство Рокфелер, кое ...

Почина Дејвид Рокфелер, милијардер и филантроп

Макфакс - 20.03.2017

Дејвид Рокфелер, член на последната генерација на светски познатото семејство, почина во сон на возраст од 101 година, во својот дом во Њујорк, соопшти во понеделник, неговиот портпарол. Дејвид беше шесто дете на Џон Д.Рокфелер Џуниор и внук на ...

Почина Рокфелер

Република - 20.03.2017

Познатиот американски милијардер Дејвид Рокфелер почина денеска на возраст од 101 година. Роден 12 јуни 1915, Дејвид беше еден од најистакнатите членови на богатото семејство Рокфелер. Богатството на семејството доаѓа од нафтената компанија ...

На 101 година почина најмоќниот човек во светот Дејвид Рокфелер – Човекот кој имаше 7 трансплантации на срце

Маркукуле - 20.03.2017

Почина еден од најбогатите луѓе во светот Дејвид Рокфелер. Тој е роден на 12 јуни 1915 година во Њујорк и тој е најмладиот син на Џон Рокфелер, оснивачот на нафтената компанија Standard Oil.

Почина најбогатиот милијардер, Дејвид Рокфелер, во светот на возраст од 101 година

Exclusive.mk - 20.03.2017

Во соопштението од фондацијата Рокфелер, Дејвид Рокфелер го опиша како „една од највлијателните личности во историјата на американската филантропија и финансии." Рокфелерот беше последниот внук на Џон Рокфелер, кој беше основач на Стандард оил ...

Кој ќе го наследи милијардерот Рокфелер?

Фактор - 20.03.2017

На возраст од 101 година почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговиот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Дејвид починал утрово во својот дом во својот роден град Њујорк. Рокфелер беше американски банкар и еден од најбогатите луѓе во светот.

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

ТВ21 - 20.03.2017

Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон. Тој беше американски банкар и еден од најбогатите луѓе во светот, и според ...

Почина Рокфелер на 101 година

Тера - 20.03.2017

Милијардерот Дејвид Рокфелер почина денеска во својот дом во Покантино Хилс на 101 година, извести неговиот гласноговорник Фрајзер Сиетл. Рокфелер ја контролираше банката Чејс Менхентн повеќе од 10 години, а беше пра-внук на основачот на Стандард ...

Почина најбогатиот човек на светот

+инфо - 20.03.2017

Рокфелер почина во сон во својата куќа во Покантино Хилс, во Њујорк и тоа утрово. Причина за смртта е застој на срцето. Познатиот американски богаташ почина утрово на 101 година. Дејвид Рокфелер е роден на 12 јуни 1915 година, а беше банкар, и јавно ...

Замина последниот од првото колено на Рокфелер: Не издржа седмото срце на милијардерот Дејвид

Таратур - 20.03.2017

Дејвид Рокфелер, член на последната генерација на светски познатото семејство, почина во сон на возраст од 101 година, во својот дом во Њујорк, соопшти денес неговиот портпарол. Дејвид беше шесто дете на Џон Д.Рокфелер Џуниор и внук на познатиот ...

Почина Рокфелер

Курир - 20.03.2017

Познатиот американски милијардер Дејвид Рокфелер почина денеска на возраст од 101 година. Роден 12 јуни 1915 година, Дејвид беше еден од најистакнатите членови на богатото семејство Рокфелер.

На 101. година почина милијардерот Дејвид Рокфелер

еМагазин - 20.03.2017

Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон. Тој беше американски банкар и еден од најбогатите луѓе во светот, и според ...

Почина најбогатиот човек на светот

МК News - 20.03.2017

Познатиот американски богаташ почина утрово на 101 година. Дејвид Рокфелер е роден на 12 јуни 1915 година, а беше банкар, и јавно најистакнат и најстар жив член од екстремнобогатотот семејство Рокфелер кое своето богатство го темили на работењето на ...

Почина Дејвид Рокфелер, милијардер и филантроп

Денар - 20.03.2017

Дејвид Рокфелер, член на последната генерација на светски познатото семејство, почина во сон на возраст од 101 година, во својот дом во Њујорк, соопшти во понеделник, неговиот портпарол. Дејвид беше шесто дете на Џон Д.Рокфелер Џуниор и внук на ...

На 101 година почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Канал5 - 20.03.2017

Познатиот американски милијардер Дејвид Рокфелер почина денеска на возраст од 101 година. Роден 12 јуни 1915 година, Дејвид беше еден од најистакнатите членови на богатото семејство Рокфелер.

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Локално - 20.03.2017

Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон. Тој беше американски банкар и еден од најбогатите луѓе во светот, и според ...

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Телевизија Нова - 20.03.2017

Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон. Тој беше американски банкар и еден од најбогатите луѓе во светот, и според ...

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Алфа - 20.03.2017

Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон. Во својот дом во Њујорк, во 101.

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Алсат-М - 20.03.2017

Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон. Тој беше американски банкар и еден од најбогатите луѓе во светот, и според ...

БЕШЕ СИМБОЛ ЗА БОГАТСТВО И МОЌ: Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Телеграф - 20.03.2017

Според податоците на „Форбс“, неговиот имот се проценува на околу две милијарди долари Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот, Дејвид Рокфелер. Неговиот портпарол, Фрејзер Сајтел, наведе дека Рокфелер починал ...

На 101 година почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Позитив.мк - 20.03.2017

Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон. Тој беше американски банкар и еден од најбогатите луѓе во светот, и според ...

Почина Рокфелер

Press24 - 20.03.2017

Познатиот американски милијардер Дејвид Рокфелер почина денеска на возраст од 101 година.Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон во својот дом во Њујорк.

Почина Дејвид Рокфелер

Нетпрес - 20.03.2017

На возраст од 101 година почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговиот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Дејвид починал утрово во својот дом во својот роден град Њујорк. Рокфелер беше американски банкар и еден од најбогатите луѓе во светот.