TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Објавени AUTOBEST 2018 финалистите

Авто Магазин - 05.10.2017

Citroen C3 Aircross, новата Ford Fiesta, новата Honda Civic, Opel Grandland X, новата SEAT Ibiza и Volkswagen T-Roc се финалистите за европскиот AUTOBEST 2018. Овие автомобили ќе се натпреваруваат за титулата Best Buy Car of Europe in 2018, односно ...

Објавени автомобилите кои ќе се борат за наградата AUTOBEST 2018

CARClub - 06.10.2017

Citroen C3 Aircross, новата Ford Fiesta, новата Honda Civic, Opel Grandland X, новата SEAT Ibiza и Volkswagen T-Roc се финалистите за европскиот AUTOBEST 2018 – а признанија веќе добија SEAT, PSA и Toyota! Жирито составено од 31 член ќе ја донесе ...

Познати финалистите за изборот Autobest 2018

Авто Плус - 06.10.2017

Citroen C3 Aircross, Ford Fiesta, Honda Civic, Opel Grandland X, SEAT Ibiza и Volkswagen T-Roc се финалистите за изборот Autobest 2018 Жирито составено од 31 член ќе ја донесе својата финална одлука и ќе гласа во наредниве неколку недели, а ...