TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жената била измамена да го убие полубратот на Ким Јонг-ун

МКД - 17.02.2017

Индонезијката уапсена под сомневање дека е вмешана во атентатот на полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун во Малезија била излажана и мислела дека тоа е дел од мајтапчиски скеч, рече денеска шефот на индонезиската полиција.

Профи атентат во Куала Лумпур: Ова се шпионките на Ким, кои го убија неговиот брат!

Локално - 17.02.2017

Лидерот на Северна Кореја има центри каде што обучува убавици за да ги ликвидира своите државни и политички непријатели. Овие две жени го убија неговиот полубрат. Лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун има единица на жени професионални убијци ...

Ким Јонг Ун го смени мислењето: Го сакам телото на својот брат!

Локално - 17.02.2017

Откако до пред неколку дена Северна Кореја откри дека не го сака телото на Ким Јонг Нам (полубрат на Ким Џонг Ун), сега комунистичката влада одлучи сепак да направи сопствена аутопсија на телото.

ИСПЛИВАА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВОТО НА БРАТОТ НА КИМ: Се траело само 5 секунди!

Фактор - 17.02.2017

Атентатот на Ким Џон нем , полубратот на водачот на Северна Кореја, траел само пет секунди, открија снимки од безбедносните камери на аеродромот во Куала Лампур, а неговите убијци тврдат дека не знаеле дека ќе го убијат.

Северна Кореја: Магбет со нуклеарки

Оff.net - 17.02.2017

Првиот човек на Северот е очаен, неговата граница за ризикување е ниска, и тој има опасни оружја, сето ова е застрашувачки микс, пишува Гордон Чанг во Дејли Бист. Полубраќата Јонг-Нам и Јонг-Ун Во четвртокот малезиските власти ја уапсија и втората ...

Откриен идентитетот на убиецот на полубратот на Ким Јонг Ун (ВИДЕО)

МКД - 17.02.2017

По првото апсење во средата, денес се уапсени уште двајца од вкупно шесте членови на ќелијата што го извршила атентатот врз полубратот на севернокорејскиот диктатор Ким Јонг Ун. Малезиската полиција во средата уапси 28-годишна девојка со виетнамски ...

Наредбата за убиството на братот на Ким Јонг Ун мораше да се изврши

Канал5 - 17.02.2017

Наредбата за убиството на братот на севернокорејскиот лидер мораше да се изврши – тврди Ли Бјунг-Хо, шеф на јужнокорејската разузнавачка агенција. Според него разузнавачите во Северна Кореја веќе со години планирале напади и убиство на братот на ...

Нови детали за смртта на братот на севернокорејскиот лидер: Пред убиството му пратил писмо на Ким Јонг Ун, еве што ...

Точка - 17.02.2017

Работите дополнително се влошиле кога почнал јавно да го критикува владеењето на својот брат. Писмото на Ким Јонг Нам во кое го моли својот полубрат да му го поштеди животот, се појавило во текот на истрага и испрашувањето на осомничените жени и ...

Ким Јонг- Нам го молел својот полубрат да му го поштеди животот

МРТ - 17.02.2017

Податоците се обелоденети откако полицијата уапси две агентки на аеродромот во Куала Лумпур... Според последните информации, Ким Јонг- Нам уште пред 5 години му пратил писмо на својот полубрат во кое го молел да ја укине наредбата за негово убиство.

МЕЛЕЗИЈА НЕ САКА ДА ГО ВРАТИ ТЕЛОТО НА БРАТОТ НА КИМ: Кореја бара ДНК примерок од семејството

Фактор - 17.02.2017

Малезија нема да го врати телото на полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џон ун, кој починал во Куала Лампур, додека неговото семејство не обезбеди примероци од ДНК, и покрај барањето на Пјонгјанг, изјавил денеска Абдул Самах Мат, шеф на ...

Објавено видео од убиството на братот на Ким: Една девојка го фатила за глава, а друга му инјектирала отров!

Сител - 17.02.2017

Братот на севернокорејскиот диктатор Ким Јонг-ун преколнувал да му го поштедат животот, пренесе британски Индепендент. Ким Јонг-нам, неодамна убиен во Малезија, на својот брат му напишал писмо 2012 година, кратко откако Јонг-ун ја презел власта по ...

Малезија не сака да го врати телото на братот на Ким: Прво Кореја да обезбеди ДНК

Точка - 17.02.2017

Малезија нема да го врати телото на полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, кој починал во Куала Лумпир, додека неговото семејство не обезбеди ДНК примероци, и покрај барањето на Пјонгјанг, изјавил денес Абдул Самах Мат, шеф на полицијата ...

Малезија сака ДНК примероци од семејството на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун

Сител - 17.02.2017

Малезија нема да и го предаде на Северна Кореја телото на Ким Џонг-нам, полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, кој беше убиен пред неколку денови, доколку семејството не испрати ДНК примероци, соопшти денеска малезиската полиција.

Севернокорејците го прославуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил

Сител - 16.02.2017

Севернокорејците го одбележуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил, без да знаат дека пред неколку денови во Малезија беше убиен Ким Џонг-нам, неговиот најстар син и полубрат на сегашниот севернокорејски лидер Ким Џонг-ун.

АПСЕЊА ВО МАЛЕЗИЈА: Приведен маж осомничен за убиството на полубратот на Ким Јонг-ун

Телеграф - 16.02.2017

Според податоците на малезиските власти, осомничениот е непосредно поврзан со една од двете жени, кои беа претходно уапсени за убиството Малезиската полиција привела маж, кој е осомничен за врски со една од осомничените жени убијци на Ким Јонг-нам, ...

Уапсени уште две лица во врска со атентатот на полубратот на Ким

Слободен Печат - 16.02.2017

Истрага – Обдукцијата на телото на Ким Џонг-нам вчера е завршена, но нема детали што би ги потврдиле или би ги отфрлиле извештаите дека тој бил отруен. Уште две лица се уапсени во Малезија во рамките на истрагата за убиството на Ким Џонг-нам, ...

Уште две лица уапсени за убиството на братот на северно-корејскиот лидер

Канал5 - 16.02.2017

Малезиската полиција привела уште две лица, осомничени за убиството на братот на севернокорејскиот лидер, Ким Јонг Ун. Меѓу нив, според извештаите е и втората жена, осомничена дека го извршила атентатот со отровни игли на аеродромот во Куала Лумпур.

Убиство како од шега: Девојката која го уби полубратот на Ким тврди дека не знаела што прави!

Точка - 16.02.2017

Една од двете жени осомничени за убиството на Ким Јонг Нам, полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, можеби го извршила убиството без да биде свесна за тоа, односно верувајќи дека станува збор за шега.

Истрагата продолжува: Уапсена уште една жена осомничена за убиството на братот на Ким Јонг Ун

Точка - 16.02.2017

Малезиската полиција уапсила уште една жена, која е осомничена дека е вмешана во убиството на полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун. Малезиската државна новинска агенција "Бернама" известила дека таа е задржана во притвор на седум дена, ...

(ВИДЕО) ФАТАЛНИ ШПИОНКИ: Уапсена и втората жена убиец на братот на Ким Џонг ун

Фактор - 16.02.2017

Малезиската полиција ја уапсила и втората жена осомничена за убиството на полубратот на севернокорејскиот водач Ким Џонг ун. Полицијата потврдила дека апсењето на девојката (25) со индонезиски пасош на име Сити Аиша во четвртокот утрово е поврзано ...

Приведен и маж за убиството на Ким Џонг-нам

Стандард - 16.02.2017

Полицијата на Малезија задржа и маж при истрагата за убиството на Ким Џонг-нам, полубратот на лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун. Вчера и денеска беа приведени две жени. Уапсениот сега маж е осомничен за врски со една од наводните убијци.

(ВИДЕО) УБАВИ И СМРТОНОСНИ: Кинеските медиуми објавија снимка од жените кои го убија братот на севернокорејскиот лидер ...

За Се - 16.02.2017

Кинеската телевизија CCTV објави фотографија од една од двете жени кои на аеродромот во Малезија, користејќи отровни игли, го убиле Ким Џонг нем-45 годишниот полубрат на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Малезија го враќа телото на убиениот брат на Ким Џонг-Ун

Стандард - 16.02.2017

Малезија ќе го врати на Северна Кореја телото на убиениот полубрат на лидерот Ким Џонг-Ун по барање на Пјонгјанг, иако има „постапки, кои треба да се следат“, пишува AФП повикувајќи се вицепремиерот Ахмад Захид Хамиди.

Убави и смртоносни: Ова се шпионките кои го убиле полубратот на Ким Јонг Ун (ВИДЕО)

МК News - 16.02.2017

Кинеската телевизија “CCTV” објави фотографија од една од двете жени кои на аеродромот во Малезија. 45-годишниот олубрат на Ким Јонг Ун тие го убиле користејќи отровни игли. Жените од аеродромот по извршениот атентат побегнале со такси.

Објавено видео од убиството на братот на Ким: Една девојка го фатила за глава, а друга му инјектирала отров!

МК News - 17.02.2017

Братот на севернокорејскиот диктатор Ким Јонг-ун преколнувал да му го поштедат животот, пренесе британски Индепендент. Ким Јонг-нам, неодамна убиен во Малезија, на својот брат му напишал писмо 2012 година, кратко откако Јонг-ун ја презел власта по ...

Малезија сака ДНК примероци од семејството на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун

+инфо - 17.02.2017

Малезија нема да и го предаде на Северна Кореја телото на Ким Џонг-нам. Малезија нема да и го предаде на Северна Кореја телото на Ким Џонг-нам, полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, кој беше убиен пред неколку денови, доколку ...

Севернокорејците го прославуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил

+инфо - 16.02.2017

Севернокорејците го одбележуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил, без да знаат дека пред неколку денови во Малезија беше убиен неговиот син. Севернокорејците го одбележуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил, без да знаат дека пред ...

Девојката која го уби полубратот на Ким: Не знаев што правам!

Република - 16.02.2017

Една од двете жени осомничени за убиството на Ким Јонг Нам, полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, можеби го извршила убиството без да биде свесна за тоа, односно верувајќи дека станува збор за шега.

Малезија сака ДНК примероци од семејството на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун

А1 On - 17.02.2017

Малезија нема да и го предаде на Северна Кореја телото на Ким Џонг-нам, полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, кој беше убиен пред неколку денови, доколку семејството не испрати ДНК примероци, соопшти денеска малезиската полиција.

Севернокорејците го прославуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил

А1 On - 16.02.2017

Севернокорејците го одбележуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил, без да знаат дека пред неколку денови во Малезија беше убиен Ким Џонг-нам, неговиот најстар син и полубрат на сегашниот севернокорејски лидер Ким Џонг-ун.

Го убила како на шега

Таратур - 16.02.2017

Една од двете жени осомничени за убиството на Ким Јонг Нам, полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, можеби го извршила убиството без да биде свесна за тоа, односно верувајќи дека станува збор за шега.

Малезија сака ДНК примероци од семејството на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун

Алсат-М - 17.02.2017

Малезија нема да и го предаде на Северна Кореја телото на Ким Џонг-нам, полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, кој беше убиен пред неколку денови, доколку семејството не испрати ДНК примероци, соопшти денеска малезиската полиција.

Севернокорејците го прославуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил

Алсат-М - 16.02.2017

Севернокорејците го одбележуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил, без да знаат дека пред неколку денови во Малезија беше убиен Ким Џонг-нам, неговиот најстар син и полубрат на сегашниот севернокорејски лидер Ким Џонг-ун.

Жената која го уби полубратот на Ким Јонг Ун: Не знаев што правам

Курир - 16.02.2017

Таа тврди дека не го извршила намерно убиството на Јонг Нам и верувала дека станува збор за обична шега. Според нејзините зборови, еден од пријателите ја убедил да испрска „отров” во лицето на Јонг Нам.

ВЛАСТИТЕ ВО МАЛЕЗИЈА КАТЕГОРИЧНИ: Потребни се ДНК-примероци за идентификација на телото на Јонг-нам

Телеграф - 17.02.2017

Досега ниту еден член на семејството или близок не дошол да го идентификува телото Малезија нема да ѝ го предаде на Северна Кореја телото на Ким Јонг-нам, полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун, кој беше убиен пред неколку дена, доколку ...

Севернокорејците со ракета го прославија роденденот на поранешен лидер...

Н.Македонија - 16.02.2017

Севернокорејците со ракета го прославија роденденот на поранешен лидер Севернокорејците го одбележуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил, без да знаат дека пред неколку денови во Малезија беше убиен Ким Џонг-нам, неговиот најстар син и ...

Жената која го уби полубратот на Ким Јонг Ун: Не знаев што правам

МК News - 17.02.2017

Таа тврди дека не го извршила намерно убиството на Јонг Нам и верувала дека станува збор за обична шега. Според нејзините зборови, еден од пријателите ја убедил да испрска „отров” во лицето на Јонг Нам.

Малезија сака ДНК примероци од семејството на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун...

Н.Македонија - 17.02.2017

Малезија сака ДНК примероци од семејството на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун Малезија нема да и го предаде на Северна Кореја телото на Ким Јонг-нам, полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, кој беше убиен пред неколку денови, доколку ...

Севернокорејците го прославуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил

Тера - 16.02.2017

Севернокорејците го одбележуваат роденденот на покојниот лидер Ким Џонг-ил, без да знаат дека пред неколку денови во Малезија беше убиен Ким Џонг-нам, неговиот најстар син и полубрат на сегашниот севернокорејски лидер Ким Џонг-ун.

Се бараат ДНК податоци од роднините на Ким Јонг-нам

Вечер - 17.02.2017

Малезија нема да и го предаде на Северна Кореја телото на Ким Јонг-нам, полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун, кој беше убиен пред неколку денови, доколку семејството не испрати ДНК примероци, соопшти денеска малезиската полиција ...

Малезија сака ДНК примероци од семејството на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун

Алфа - 17.02.2017

Малезискиот вицепремиер Ахмад Хамиди изјави вчера дека лицето што беше убиено во понеделникот на аеродромот во Куала Лумпур всушност е Ким Џонг-нам. Малезија нема да и го предаде на Северна Кореја телото на Ким Џонг-нам, полубратот на ...

Малезија сака ДНК примероци од семејството на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун

Lider - 17.02.2017

Малезија нема да и го предаде на Северна Кореја телото на Ким Џонг-нам, полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, кој беше убиен пред неколку денови, доколку семејството не испрати ДНК примероци, соопшти денеска малезиската полиција.