TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вашчиковски исмеан на Твитер, имал „средба“ со претставник на држава Сан Ескобар

+инфо - 11.01.2017

Држава Сан Ескобар не постои. Полскиот министер за надворешни работи, Витолд Вашчиковски, денеска беше исмеан од Твитер заедницата, откако изјави дека се сретнал со претставник на непостоечка земја како дел од полската кампања за добивање столче во ...

Полскиот министер за надворешни работи исмеан откако измисли нова држава

Стандард - 11.01.2017

Полскиот министер за надворешни работи беше исмејан на Твитер, откако изјави дека се сретнал со претставник на непостоечка земја како дел од кампањата на Полска за место во Советот за безбедност на ОН, пренесоа американските медиуми.

Шефот на полската дипломатија се посрамоти, при набројување спомена земја која не постои!

Позитив.мк - 11.01.2017

Шефот на полската дипломатија Витолд Вашчиковски предизвика потсмев на „Тивтер“ бидејќи при набројување на земјите со чии функционери разговарал, во обид Полска да обезбеди место во Советот за безбедност, споменал една земја која не постои.

Шефот на полската дипломатија исмеан на Твитер заради „средба“ со претставник на непостоечка земја

Алсат-М - 11.01.2017

Полскиот министер за надворешни работи, Витолд Вашчиковски, денеска беше исмеан од Твитер заедницата, откако изјави дека се сретнал со претставник на непостоечка земја како дел од полската кампања за добивање столче во Советот за безбедност на ОН, ...