TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kатанец поднесе оставка при директен пренос

Алсат-М - 06.10.2017

Тренерот на репрезентација на Словенија, Сречко Катанец, по поразот од Англија во квалификациите за Мундијалот во Русија, направи вистинска драма. При директен пренос поднесе остав к а од тренерската функција.

Катанец си заминува од селекторското место во Словенија

+инфо - 06.10.2017

Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Сречко Катанец, синоќа по поразот од Англија поднесе оставка од селекторската функција. Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Сречко Катанец, синоќа по поразот ...

Катанец преку телевизија си даде оставка од кормилото на Словенија (ВИДЕО)

24Фудбал - 06.10.2017

По поразот од Англија, Сречко Катенец преку изјава на телевизија се прости од националниот тим на Словенија објавувајќи дека следниот дуел со Шкотска ќе му биде последен. Словенија синоќа со гол на Хари Кејн во 94.

Видео: Катанец пред ТВ камерите си даде оставка од кормилото на Словенија

Спортски - 06.10.2017

Селекторот на словенечката репрезентација Сречко Катанец направи драма откако во директен пренос си даде оставка после несреќниот пораз од Англија. Словенија синоќа со гол на Хари Кејн во 94-та минута беше поразена од Англија со минимални 1-0.

Познато ви е ова? „Тоа е тоа, не дадовме гол“ (ВИДЕО)

SportMedia - 06.10.2017

Некогашниот селектор на македоската фудбалска репрезентација, Среќко Катанец уште еднаш покажа дека го има истото размислување уште од времето кога беше на чело на „црвено-жолтите". Катанец ја предводеше Македонија во периодот од 2006 до 2009 ...

Словенија остана без селектор: Катанец си поднесе оставка пред тв камерите (Видео)

Дерби - 06.10.2017

Среќко Катанец, селекторот на Словенија, по вчерашниотт пораз на Словенија од Англија, по неколку минути по завршувањето на натпреварот во тв изјава си поднесе оставка, односно изјави дека си заминува од селекторската функција.

ВИДЕО: Екс селекторот на Македонија преку ТВ камерите ја најави својата оставка

Gol.mk - 06.10.2017

Предводникот на репрезентацијата на Словенија и екс селектор на нашата фудбалска репрезентација, Среќко Катанец на интервјуто по поразот во Англија го најави својот отказ на клупата на Словенците.

Катанец поднесе оставка во живо на ТВ

Слободен Печат - 06.10.2017

Сло­ве­ни­ја ги за­гу­би шан­си­те за пласман на свет­ско­то првен­ство, от­ка­ко бе­ше по­ра­зе­на со 1-0 на гос­ту­ва­ње­то во Ан­глија. Сред­ба­та бе­ше мош­не здо­девна, ан­глис­ки­те на­ви­ва­чи глас­но не­го­ду­ваа про­тив ...

Катанец на телевизија поднесе оставка

Sky - 06.10.2017

Несреќниот пораз од Англија (0:1) на Вембли во Лондон, на коло коло до крајот на квалификацискот циклус ја остави Словенија без пласман на Светското првенство. Словенците до 94.минута имаа 0:0, кога Хари Кејн го постигна единствениот гол на ...

Катанец си заминува од селекторското место во Словенија

Курир - 06.10.2017

– Гледам светла иднина на овој тим, но без Среќко Катанец. Во недела, ќе бидам на клупата на Словенија за последен пат против Шкотска, рече словенечкиот фудбалски стручњак. Тој додаде дека поразот од Англија може да се смета се смета за победа, ...

Катанец преку ТВ изјава се збогува со Словенија (ВИДЕО)

МКД - 06.10.2017

По поразот од Англија, Сречко Катенец преку изјава на телевизија се прости од националниот тим на Словенија објавувајќи дека следниот дуел со Шкотска ќе му биде последен. Словенија синоќа со гол на Хари Кејн во 94.

Видео: Катанец пред ТВ камерите си даде оставка од кормилото на Словенија

Таратур - 06.10.2017

Селекторот на словенечката репрезентација Сречко Катанец направи драма откако во директен пренос си даде оставка после несреќниот пораз од Англија. Словенија синоќа со гол на Хари Кејн во 94-та минута беше поразена од Англија со минимални 1-0.

Словенија остана без селектор: Катанец си поднесе оставка пред тв камерите

Точка - 06.10.2017

Среќко Катанец, селекторот на Словенија, по вчерашниот пораз на Словенија од Англија, по неколку минути по завршувањето на натпреварот во тв изјава си поднесе оставка, односно изјави дека си заминува од селекторската функција.

Катанец поднесе оставка на телевизија

Макфакс - 06.10.2017

Несреќниот пораз од Англија (0:1) на Вембли во Лондон на коло до крајот на квалификацискот циклус ја остави Словенија без пласман на Светското првенство. Словенците до 94. минута имаа 0:0, кога Хари Кејн го постигна единствениот гол на натпреварот.

Катанец си заминува од селекторското место во Словенија

А1 On - 06.10.2017

Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Сречко Катанец, синоќа по поразот од Англија (1:0) поднесе оставка од селекторската функција во словенечкиот национален тим. – Гледам светла иднина на овој тим, но без Среќко Катанец.

ТВ оставка на Катанец

Сител - 06.10.2017

Несреќниот пораз од Англија (0:1) на Вембли во Лондон на коло до крајот на квалификацискот циклус ја остави Словенија без пласман на Светското првенство. Словенците до 94. минута имаа 0:0, кога Хари Кејн го постигна единствениот гол на натпреварот.

Катанец заминува од селекторското место во Словенија...

Н.Македонија - 06.10.2017

Катанец заминува од селекторското место во Словенија Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Среќко Катанец, поднесе оставка од селекторската функција во словенечкиот национален тим, по синоќешниот пораз од Англија 0-1.

Катанец: „Натпреварот против Шкотска в недела ќе биде мојот последен на клупата на Словенија“

Sport M - 06.10.2017

Несреќниот пораз од Англија (0:1) на Вембли во Лондон на коло до крајот на квалификацискот циклус ја остави Словенија без пласман на Светското првенство. Словенците до 94. минута имаа 0:0, кога Хари Кејн го постигна единствениот гол на натпреварот.

Катанец си заминува од селекторското место во Словенија

Локално - 06.10.2017

Поранешниот селектор на македонската фудбалска репрезентација, Сречко Катанец, синоќа по поразот од Англија (1:0) поднесе оставка од селекторската функција во словенечкиот национален тим. – Гледам светла иднина на овој тим, но без Среќко Катанец.

Катанец поднесе оставка на телевизија

Актуелно24 - 06.10.2017

Несреќниот пораз од Англија (0:1) на Вембли во Лондон на коло до крајот на квалификацискот циклус ја остави Словенија без пласман на Светското првенство. Словенците до 94. минута имаа 0:0, кога Хари Кејн го постигна единствениот гол на натпреварот.