TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев во ОН заборави на името

МКД - 23.09.2017

Премиерот имаше добра прилика во највисокиот светски политички форум, поексплицитно да ги образложи причините за спорот за името. На пат за Њујорк на 72-то редовно годишно собрание на ОН, советниците на Заев заборавиле да го подучат дека секоја ...

По една недела во Њујорк македонската делегација се враќа дома

Фокус - 23.09.2017

Македонската делегација во Њујорк, предводена од премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денеска го завршува престојот на 72. Генерално собрание на Обединетите нации.

Премиерот Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН

Р.С.Европа - 22.09.2017

Во рамки на активностите на 72. Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк, премиерот Зоран Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН, Мирослав Лајчак. На средбата, како што соопшти владината прес-служба, се дискутирало за ...

Премиерот Заев се сретна со претседателот на Генералното Собрание на ОН Лајчак (ВИДЕО)

МКД - 22.09.2017

Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН и голем пријател на Македонија Мирослав Лајчак, соопштуваат од владината прес-служба. На средбата се дискутираше за ситуацијата на Западен Балкан но и за промените кои се ...

Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН ВИДЕО

+инфо - 22.09.2017

На средбата, како што соопшти владината прес-служба, се дискутирало за ситуацијата на Западен Балкан, но и за промените кои се подготвуваат во ОН. Во рамки на активностите на 72. Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк, премиерот Зоран ...

Македонија е пријател со соседите, цврсто ориентирана кон НАТО и ЕУ

Глас на Америка - 22.09.2017

Македонскиот премиер Зоран Заев се обрати на 72-рото Генерално собрание на ОН Наша цел е да ја забрзаме интеграцијата на Македонија во ЕУ и во НАТО, рече македонскиот премиер Зоран Заев во обраќањето на 72-то Генерално собрание на ОН во Њујорк.

ВИДЕО: Премиерот Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН, Лајчак

Либертас - 22.09.2017

Во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН и голем пријател на Македонија Мирослав Лајчак.

Заев оствари средба и со претседателот на Генералното Собрание на ОН

Фокус - 22.09.2017

Во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Зоран Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН, Мирослав Лајчак. На средбата се дискутираше за ситуацијата на Западен Балкан, но и за промените ...

Средба Заев – Лајчак за промените во ОН

Макфакс - 22.09.2017

Во рамки на активностите на 72. Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев оствари средба со претседателот на Генералното собрание на ОН и голем пријател на Македонија, Мирослав Лајчак.

Средба на премиерот Заев со претседателот на Генералното Собрание на ОН Мирослав Лајчак

Канал5 - 22.09.2017

Во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН и голем пријател на Македонија Мирослав Лајчак.

ВО ЖИВО: Обраќање на Заев на пленарната седница на Генералното Собрание на ОН (21:30)

Либертас - 22.09.2017

„Вечерва со почеток од 21:30 часот ќе се обратам на пленарната седница на Генералното Собрание на ОН, пред шефовите на држави и влади, како и министри за надворешни работи“, најави премиерот Зоран Заев.

Средба на Заев со претседателот на Генералното Собрание на ОН, Мирослав Лајчак

А1 On - 22.09.2017

Во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН и голем пријател на Македонија Мирослав Лајчак.

Средба на Заев со претседателот на Генералното Собрание на ОН, Мирослав Лајчак

Press24 - 22.09.2017

Во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН и голем пријател на Македонија Мирослав Лајчак.

Премиерот Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН...

Н.Македонија - 22.09.2017

Премиерот Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН Во рамки на активностите на 72. Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк, премиерот Зоран Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН, Мирослав Лајчак.

Средба Заев – Лајчак за промените во ОН

Точка - 22.09.2017

Во рамки на активностите на 72. Генерално собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев оствари средба со претседателот на Генералното собрание на ОН и голем пријател на Македонија, Мирослав Лајчак.

Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН

Newsroom - 22.09.2017

Во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН, Мирослав Лајчак. Според соопштението од Владата, на средбата се дискутирало за ситуацијата на Западен ...

Премиерот Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН, Лајчак

Кумановски м. - 22.09.2017

loading... Во рамки на активностите на 72. Генерално собрание на Обединетите нации во Њујорк, премиерот Зоран Заев се сретна со претседателот на Генералното собрание на ОН, Мирослав Лајчак.

Средба на Заев со претседателот на Генералното Собрание на ОН, Мирослав Лајчак

Стандард - 22.09.2017

Премиерот на Македонија, Зоран Заев во рамки на активностите на 72. Генерално Собрание на ОН во Њујорк, остварил средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН, Мирослав Лајчак. На средбата се дискутирало за ситуацијата на Западен Балкан, но ...

Обраќање на премиерот Заев на 72. Генерално Собрание на ОН (Во живо)

Newsroom - 22.09.2017

Обраќање на Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, на 72. Генерално собрание на Обединетите нации во ...

Премиерот Заев се сретна со претседателот на Генералното Собрание на ОН, Мирослав Лајчак

Слободен Печат - 22.09.2017

Во рамки на активностите на 72 Генерално Собрание на ОН во Њујорк, премиерот Заев оствари средба со претседателот на Генералното Собрание на ОН и голем пријател на Македонија Мирослав ...

Средби на премиерот Заев во рамки на генералното собрание на ОН во Њујорк

24 Вести - 21.09.2017

Претседателот на владата на Македонија, Зоран Заев, во рамките на активностите на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, денеска ќе има билатерална средба со премиерот на Белгија Чарлс Мишел.

Заев денеска ќе се сретне со Чарлс Мишел премеирот на Белгија

+инфо - 21.09.2017

Предвидени се и други средби и разговори со влијателни гости на Генералното собрание на ОН, како и со американски политичари и тинк- тенк експерти Премиерт Зоран Заев, во рамките на активностите на Генералното собрание на Обединетите на Нации во ...

Заев денеска ќе се сретне со Чарлс Мишел премиeрот на Белгија

Либертас - 21.09.2017

Премиерт Зоран Заев, во рамките на активностите на Генералното собрание на Обединетите на Нации во Њујорк, денеска ќе има билатерална средба со премиерот на Белгија Чарлс Мишел. Премиерот Заев ќе присуствува и на приемот по повод кандидатурата на ...

Средби на премиерот Заев во рамки на Генералното собрание на ОН во Њујорк

Канал5 - 21.09.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамки на активностите на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, денеска ќе има билатерална средба со премиерот на Белгија Чарлс Мишел.

Продолжуваат средбите на премиерот во ОН

Макфакс - 21.09.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамките на активностите на Генералното собрание на Обединетите на Нации во Њујорк, денеска ќе има билатерална средба со премиерот на Беглија, Чарлс Мишел.

Средби на премиерот Заев во рамки на Генералното собрание на ОН во Њујорк

Локално - 21.09.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамки на активностите на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк, денеска ќе има билатерална средба со премиерот на Белгија Чарлс Мишел.

Заев и денеска остварува повеќе средби со премиери и министри во Њујорк

iPortal - 21.09.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамките на активностите на Генералното собрание на Обединетите на Нации во Њујорк, денеска ќе има билатерална средба со премиерот на Беглија Чарлс Мишел.

Заев на повеќе средби со премиери и министри за надворешни работи на Генералното собрание на ОН во Њујорк

Стандард - 21.09.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамките на активностите на Генералното собрание на Обединетите на Нации во Њујорк, денеска ќе има билатерална средба со премиерот на Беглија Чарлс Мишел.

Продолжуваат средбите на премиерот во ОН

Точка - 21.09.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамките на активностите на Генералното собрание на Обединетите на Нации во Њујорк, денеска ќе има билатерална средба со премиерот на Беглија, Чарлс Мишел.

Премиерот Заев ќе оствари повеќе билатерални средби во Њујорк

Newsroom - 21.09.2017

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, во рамките на активностите на Генералното собрание на Обединетите на Нации во Њујорк, денеска ќе има билатерална средба со премиерот на Беглија Чарлс Мишел.

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

24 Вести - 20.09.2017

Премиерот Зоран Заев ја продолжува посетата на САД каде што на 22 септември ќе има обраќање на генералната дебата на Генералното собрание на ОН во Њујорк. За време на генералното собрание на ОН, претседателот на владата предвидено е да има работна ...

Премиерот Заев говореше во ОН

24 Вести - 20.09.2017

Во Обединетите Нации трае расправата во Генералното собрание на организацијата, а синоќа говор одржа и македонскиот премиер, Зоран ...

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

+инфо - 20.09.2017

Вчера премиерот Заев присуствуваше на свеченото отворање на 72. Генерално собрание на Обединетите нации. Премиерот Зоран Заев ја продолжува посетата на САД каде што на 22 септември ќе има обраќање на генералната дебата на Генералното собрание на ОН ...

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

Канал5 - 20.09.2017

Премиерот Зоран Заев ја продолжува посетата на САД каде што на 22 септември ќе има обраќање на генералната дебата на Генералното собрание на ОН во Њујорк. За време на Генералното собрание на ОН, претседателот на Владата предвидено е да има работна ...

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

А1 On - 20.09.2017

Премиерот Зоран Заев ја продолжува посетата на САД каде што на 22 септември ќе има обраќање на генералната дебата на Генералното собрание на ОН во Њујорк. За време на Генералното собрание на ОН, претседателот на Владата предвидено е да има работна ...

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

Идивиди - 20.09.2017

Скопје, 20 септември 2017 (МИА) - Премиерот Зоран Заев ја продолжува посетата на САД каде што на 22 септември ќе има обраќање на генералната дебата на Генералното собрание на ОН во Њујорк.

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

МРТ - 20.09.2017

За време на Генералното собрание на ОН, претседателот на Владата предвидено е да има работна средба и со генералниот секретар на Светската организација, Антонио Гутереш, како и повеќе други билатерални средби.

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД

Сител - 20.09.2017

Премиерот Зоран Заев ја продолжува посетата на САД каде што на 22 септември ќе има обраќање на генералната дебата на Генералното собрание на ОН во Њујорк. За време на Генералното собрание на ОН, претседателот на Владата предвидено е да има работна ...

Продолжува посетата на Заев во САД

Press24 - 20.09.2017

Премиерот Зоран Заев ја продолжува посетата на САД каде што на 22 септември ќе има обраќање на генералната дебата на Генералното собрание на ОН во Њујорк. За време на Генералното собрание на ОН, претседателот на Владата предвидено е да има работна ...

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД...

Н.Македонија - 20.09.2017

Продолжува посетата на премиерот Зоран Заев на САД Премиерот Зоран Заев ја продолжува посетата на САД каде што на 22 септември ќе има обраќање на генералната дебата на Генералното собрание на ОН во Њујорк.

Продолжува посетата на Заев на САД

Тера - 20.09.2017

Премиерот Зоран Заев ја продолжува посетата на САД каде што на 22 септември ќе има обраќање на генералната дебата на Генералното собрание на ОН во Њујорк. За време на Генералното собрание на ОН, претседателот на Владата предвидено е да има работна ...

Премиерот Заев на 72. Генерално собрание во Њујорк

24 Вести - 19.09.2017

Премиерот Зоран Заев денеска ќе присуствува на свеченото отворање на 72. Генерално собрание на Обединетите нации. Тој ќе има обраќање на пленумот на Генералната дебата на 22 септември. Премиерот Заев синоќа присуствуваше на настан организиран од ...

Премиерот Заев на 72. Генерално собрание во Њујорк

Канал5 - 19.09.2017

Премиерот Зоран Заев денеска ќе присуствува на свеченото отворање на 72. Генерално собрание на Обединетите нации. Тој ќе има обраќање на пленумот на Генералната дебата на 22 септември. Премиерот Заев синоќа присуствуваше на настан организиран од ...

Премиерот Заев на 72. Генерално собрание во Њујорк

Сител - 19.09.2017

Премиерот Зоран Заев денеска ќе присуствува на свеченото отворање на 72. Генерално собрание на Обединетите нации. Тој ќе има обраќање на пленумот на Генералната дебата на 22 септември. Премиерот Заев синоќа присуствуваше на настан организиран од ...

Премиерот Заев на 72. Генерално собрание во Њујорк

А1 On - 19.09.2017

Премиерот Зоран Заев денеска ќе присуствува на свеченото отворање на 72. Генерално собрание на Обединетите нации. Тој ќе има обраќање на пленумот на Генералната дебата на 22 септември. Премиерот Заев синоќа присуствуваше на настан организиран од ...

Премиерот Заев на 72. Генерално собрание во Њујорк

Идивиди - 19.09.2017

Скопје, 19 септември 2017 (МИА) - Премиерот Зоран Заев денеска ќе присуствува на свеченото отворање на 72. Генерално собрание на Обединетите нации. Тој ќе има обраќање на пленумот на Генералната дебата на 22 септември.

Заев на свечено отворање на 72. Генерално собрание на ОН

Макфакс - 19.09.2017

Премиерот Зоран Заев денеска ќе присуствува на свеченото отворање на 72. Генерално собрание на Обединетите нации, каде ќе има и свое обраќање на пленумот на Генералната дебата на 22 септември.

Заев ќе присуствува на свеченото отворање на 72. Генерално собрание на ОН

Кајгана - 19.09.2017

Премиерот Зоран Заев денеска ќе присуствува на свеченото отворање на 72. Генерално собрание на Обединетите нации, каде ќе има и свое обраќање на пленумот на Генералната дебата на 22 септември.

Премиерот Заев на 72. Генерално собрание во Њујорк...

Н.Македонија - 19.09.2017

Премиерот Заев на 72. Генерално собрание во Њујорк Премиерот Зоран Заев денеска ќе присуствува на свеченото отворање на 72. Генерално собрание на Обединетите нации. Тој ќе има обраќање на пленумот на Генералната дебата на 22 септември.

Премиерот Заев на 72. Генерално собрание во Њујорк

Локално - 19.09.2017

– Премиерот Зоран Заев денеска ќе присуствува на свеченото отворање на 72. Генерално собрание на Обединетите нации. Тој ќе има обраќање на пленумот на Генералната дебата на 22 септември. Премиерот Заев синоќа присуствуваше на настан организиран од ...