TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Цената на биткоинот се искачи над рекордните 1.900 долари

Денар - 19.05.2017

Криптовалутата биткоин поскапе над рекордните 1.900 долари, охрабрена од глобалната политичка неизвесност и од клучните случувања во светот на виртуелните валути, соопшти „CNBC“. Околу 16:0 часот биткоинот поскапува за 3% до 1 946,46 долари, според ...

Криминалот со виртуелни валути бара разузнавачите да бидат технички потковани...

Н.Македонија - 18.05.2017

Продолжуваат меѓународните обуки, во кои беше вклучена и Македонија, чија цел е надлежните да научат како да го разбираат кодираниот јазик во технологијата, да ги следат финансиските трансакции на Интернет и да им влезат во трага на криминалците ...