TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Милан реди порази, но Монтела е задоволен: Горд сум на овие момци!

Gol.mk - 16.10.2017

Синоќа, тимот на Милан доживеа тежок пораз од градскиот ривал Интер, откако капитенот Мауро Икарди со хет-трик донесе големи три бода за „нероазурите“ (3-2). Сепак, покрај поразот и новиот пад на табелата во Серија А, тренерот на Милан, Винченцо ...

Икарди-манија…Лудило на навивач на Интер по третиот гол на Аргентинецот (ВИДЕО)

Екипа - 16.10.2017

Мауро Икарди е главен лик во Милано, откако со хет – трик го реши градското дерби против Милан (3-2) со гол од пенал во 90.минута од натпреварот. А тој гол предизвика лудило кај фановите на „нероаѕурите“.

Челниците на Милан јавно му дадоа поддршка на Монтела

Спортклуб - 16.10.2017

Иако неговиот тим загуби со 3:2 во градското дерби со Интер, тренерот на Милан Виченцо Монтела доби јавно поддршка од челниците на клубот. Мауро Икарди постигна хет-трик во победата на Интер, а Милан го прокнижи третиот последователен пораз, но и ...

Албертини: Дајте му време на Монтела

Макфакс - 16.10.2017

Легендата на Милан, Деметрио Албертини, инсистира дека на тренерот на „росонерите“ му е потребно време да го состави тимот и додаде дека Интер не го импресионирал и покрај победата во неделното дерби.

Балотели го советува Милан кого да купи!

СуперСпорт - 16.10.2017

Фудбалерите на Милан изгубија од Интер со 3:2 во градското дерби. А трите погодоци за Интер ги постигна Мауро Икарди и тоа го одлучи резултатот на натпреварот во последните минути. Марио Балотели играчот кој играше во двете екипи од Милано и даде ...

Балотели го советува Милан да го купи најдобриот играч на Интер (ФОТО)

24Фудбал - 16.10.2017

Поранешниот играч на двата ривали од Милано, Марио Балотели се јави со изјава по големото градско дерби во кое славеше Интер со 3-2. Синоќа Интер славеше над Милан во големото градско дерби, а во главна улога беше Мауро Икради кој постигна хет-трик.

Морати: Интер може и до титулата

Екипа - 16.10.2017

Интер го совлада Милан со 3-2 во градската дерби пресметка на Милано, а тоа му направи голем ќеиф и на поранешниот прв човек на „нероаѕурите“, Масимо Морати. Тој смета дека Интер е кадарен дури и да ја освои шампионската титула оваа сезона.

Балотели до Милан: Разбудете се и веднаш купето го Икарди

Спортклуб - 16.10.2017

Вчерашното миланско дерби во рамки од 8 коло во Серија А во кое Интер славеше над Милан со 3-2, со големо внимание го следеше поранешниот играч на овие две екипи Марио Балотели. Контроверзниот напаѓач не пропушти прилика, а да не си го кажа своето ...

Урнебес, неизмерна радост: Икарди погоди за победа, навивач на Интер полуде од среќа (Видео)

Дерби - 16.10.2017

Тимот на Интер издвојува победа над Интер од 3-2 во градското дерби со Милан и тоа благодарение на хет-трикот на аргентинскиот репрезентативец Мауро Икарди. Победничкиот погодок напаѓачот го даде во 90 минута, а истиот предвивика еуфорија кај ...

Што ли гледа Монтела: Одлични сме!

Спортклуб - 16.10.2017

Тренерот на Милан, Винченцо Монтела одамна е на удар на навивачите поради лошите резултати на тимот. Повремено добива критики и од раководството, но уште е на својата функција иако во текот на летото Милан потроши 200 милиони евра на засилувања.

Балотели има совет за „својот“ Милан: Купете го Икарди!

Спортски - 16.10.2017

Ден после големото милански дерби помеѓу Интер и Милан се огласи напаѓачот Марио Балотели и им даде совет за „росонерите“. Балотели во кариерата играше за двата милански гиганти, но познато е дека тој е голем навивач на Милан.

„Нераѕурите“ итаат кон титулата: Вакво нешто не му се случило на Интер во последните 15 години

Спортклуб - 16.10.2017

Голот на Мауро Икарди од пенал во последните моменти од дербито против Милан го означи најдобриот старт на Интер во последните 15 сезони. По осум одиграни кола европскиот првак од 2010 година има 22 освоени бода, односно седум победи и еден нерешен ...

Ден после големото дерби се огласи газда Морати: Интер може до Скудетото!

Спортски - 16.10.2017

Интер синоќа го совлада Милан со 3:2 во градското дерби и се зацврсти на втората позиција со само два бода помалку од лидерот Наполи. Поранешниот сопственик на клубот, Масимо Морати веднаш се огласи во јавноста после одличниот страт и изјави дека ...

Мајсторијата на Икарди која вреди да се погледне неколку пати (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.10.2017

Интер на крилјата на фантастичниот Мауро Икарди го доби големото дерби на Милано. Интер со 3-2 беше подобар од дербито против Милан, во рамките на осмото коло од италијанската Серија А. Херој во победата на Интер беше Аргентинецот Мауро Икарди кој ...

Фасоне: Не очекувавме четири порази во првите осум натпревари, но…

Дерби - 16.10.2017

Милан имаше пеколен летен трансфер период и влезе со високи амбиции во оваа натпреварувачка сезона, но засега составот не ги бележи посакуваните резултати и по осум рунди во Серија А веќе има четири порази.

Морати: Интер може да го нападне Скудетото

Дерби - 16.10.2017

Поранешниот прв човек на Интер, Масимо Морати верува оти може „нероаѕурите“ да го нападнат Скудетото во оваа сезона. Тој е презадоволен од победата од 3-2 над Милан во популарното „Дерби дела Мадонина“, посочувајќи оти сега избраниците на Спалети ...

Икарди: Нека ме критикуваат, јас ќе давам голови

SportMedia - 16.10.2017

Капитенот на Интер, Мауро Икарди е на „седмо небо", откако даде три гола во победата на Интер во градското дерби против Милан (3:2). Аргентинскиот напаѓач блеска во новата сезона и досега има дадено девет погодоци.

Монтела: Можеби и нас некогаш ќе ни досудат таков пенал

Екипа - 16.10.2017

Милан го загуби градското дерби од Интер со 3-2, со гол од пенал што го реализира Мауро Икарди во 90.минута од средбата. На тоа претходеше стартот на Родригез над Д’Аброзио во шеснаесетникот на „росонерите“.

Наградата за „рушењето“ на Милан: Полугола Ванда во кревет

Спортски - 16.10.2017

Аргентинскиот напаѓач Мауро Икарди синоќа го одлучи миланското дерби откако постигна хет-трик против Милан. И додека Икарди го „руши“ градскиот ривал и му носи радост на „нероаѕурите“, неговата сопруга Ванда Нара се фотографира полугола во кревет.

Ма какви Наполи и Јувентус – Интер ќе оди кон Скудето

Спортклуб - 16.10.2017

Поранешниот претседател на „Нераѕурите“, Масимо Морати, веројатно видно возбуден поради одличните резултати на Интер оваа сезона, се надева дека конечно неговиот омилен клуб ќе дојде до Скудето по неколку сезони пауза.

Икарди: Им оставив простор на критичарите да зборуваат што сакаат, па потоа...

Gol.mk - 16.10.2017

Мауро Икарди, синоќа го одбележa големото миланско дерби. Аргентинскиот ас по повредата се врати во вистински стил и со хет-трик го сруши лутиот ривал Милан за заслужена победа на Интер од 3-2.

Фасоне за судбината на Монтела: Не очекувавме да загубиме четири од осум натпревари

Sport 1 - 16.10.2017

Милан синоќа загуби од Интер со 3-2 во крајно интересно и возбудливо „Дерби дела мадонина“. „Росонерите“ имаат очајно лош старт на сезоната и по само осум одиграни кола имаат 12 бодови, врзаа дури три порази по ред и котираат на 10-тото место на ...

Директорот на Милан: На пациентот понекогаш му е потребно време

Точка - 16.10.2017

Фудбалерите на Милан синоќа на „Џузепе Меаца“ загубија со 3:2 од градскиот ривал Интер и паднаа на разочарувачкото 10-то место на табелата во Серија А. „Росоњерите“ во пресрет на новата сезона вложија над 200 милиони евра за нови засилувања, ...

Икарди: Невообичаено чувство

А1 On - 16.10.2017

Капитенот на Интер Мауро Икарди кој беше најзаслужен за победата во градски дерби со Милан со три постигнати гола, по натпреварот не го криеше задоволство од резултатот и одличното свое издание. – Посебно е чувството, не можам да го опишам.

Икарди со хет-трик го реши дербито на Милано

+инфо - 16.10.2017

Мауро Икарди постигна три гола и му донесе победа на Интер синоќа во градското дерби со Милан кое заврши 3:2. Мауро Икарди постигна три гола и му донесе победа на Интер синоќа во градското дерби со Милан кое заврши 3:2. Аргентинецот погоди во 28. 63.

Икарди: Ова чувство не се опишува…

Екипа - 16.10.2017

Мауро Икарди е новиот фудбалски владетел на Милано, откако Аргентинецот постигна хет-трик за Интер во големата градска пресметка со Милан. Тој не го криеше задоволството по извонредниот успех, откако со реализираниот пенал во 89.

Икарди: Ги оставив критичарите да зборуваат

Кајгана - 16.10.2017

Капитенот на Интер, Мауро Икарди, го одбележа последното големо миланско дерби во кое со хет – трик ја суши екипата на Милан и беше апсоултна ѕвезда на вечерта. Аргентинецот првиот гол го постигна во првото полувреме, потоа погоди и во второто, за ...

Монтела горд и покрај поразот

Канал5 - 16.10.2017

Тренерот на Милан, Винченцо Монтела е горд на својот тим и покрај поразот од Интер од (3:2) во градското дерби одиграно синоќа. - Навистина сум горд и ако играме на овој начин, нема да губиме.

Хет-трик на маестралниот Икарди: Интер славеше против Милан

Точка - 16.10.2017

Синоќа на „Џузепе Меаца“ во Милано се судрија градските ривали Интер и Милан - трите бода ги освоија сино-црните во еден прекрасен натпревар на кој паднаа пет погодоци. Интер подобро го отвори натпреварот и веќе после 13 минути игра, Антонио ...

Албертини: Дајте му време на Монтела

Точка - 16.10.2017

Легендата на Милан, Деметрио Албертини, инсистира дека на тренерот на „росонерите“ му е потребно време да го состави тимот и додаде дека Интер не го импресионирал и покрај победата во неделното дерби.

Икарди го копираше Меси по хет-трикот против Милан (ФОТО)

24Фудбал - 16.10.2017

Мауро Икарди ја копираше фамозната прослава на неговиот сонародник Лео Меси од дуелот со Реал на Бернабеу, напаѓачот на Интер го покажа дресот кон публиката на Џузепе Меаца А ргентинецот е херој на „Нероаѕурите“ откако со хет-трик донесе победа над ...

Монтела: Д’Амброзио одигра паметно, се надевам дека и нас некогаш ќе ни досудат ваков пенал...

24Фудбал - 15.10.2017

Тренерот на „Росонерите“, Винченцо Монтела го прокоментира моментот кој го реши дербити на Милано, вели дека Д’Амброзио одлично го одработил пеналот во 90. минута Милан има за што да жали во дерби пресметката со лутиот градски ривал Интер, ...

Наивен пенал го реши дербито на Милано, Икарди е херојот на Интер (ВИДЕО)

24Фудбал - 15.10.2017

„Црно-сината“ половина на Милано се радува на победа во „Дерби дела Мадонина“, Маури Икарди со хет-трик го предводеше Интер до триумф од 3-2 над Милан Интер и Милан приредија возбудлив натпревар кој беше решен со наивен пенал во самата завршница.

Балотели му дели совети на Милан (ФОТО)

МКД - 16.10.2017

Поранешниот играч на двата ривали од Милано, Марио Балотели се јави со изјава по големото градско дерби во кое славеше Интер со 3-2. Синоќа Интер славеше над Милан во големото градско дерби, а во главна улога беше Мауро Икради кој постигна хет-трик.

Пет погодоци, пенал и ХЕТ-ТРИК на Икарди – Милано „обоен“ во сино! (Видео)

Спортски - 15.10.2017

Денес беше одиграно големото градско дерби во Италија помеѓу Интер и Милан, а на крајот тоа заврши со реми 3:2. Интер пред почетокот на средбата можеби беше „благ“ фаворит, а на крајот и успеа да слави.

Монтела: Д’Амброзио изреагира многу паметно…

Дерби - 15.10.2017

Милан два пати израмнуваше на градското дерби против Интер, но една невнимателна интервенција на Родригез врз Д’Амброзио на истекот на регуларните деведесет минути, донесе пенал за противникот, а Икарди истиот го претвори во победа за Интер.

Мауро Икарди по хет-трикот против Милан прослави во стилот на Меси и Роналдо (ФОТО)

Sport 1 - 15.10.2017

Мауро Икарди со три погодоци беше најзаслужен за победата на Интер од 3-2 во големото градско дерби против Милан. Аргентинецот очекувано беше најрадосен, а третиот победнички погодок го прослави во стилот на Лионел Меси, Кристијано Роналдо и ...

Икарди, фудбалски градоначалник на Милано

Екипа - 15.10.2017

Интер и Милан понудија фантастична фудбалска претстава, а на крајот славеа „нероаѕурите“ со 3-2 и ја продолжуваат потерата по Наполи, кој досега им стопроцентен ефект по осум одиграни кола во Серија А.

Икарди го реши возбудливото миланско дерби

Макфакс - 15.10.2017

Интер стигна до одлична победа во „Дерби дела мадонина“, откако Мауро Икарди комплетираше хет-трик за 3:2 победа над Милан. Во дерби кое привлече рекордер број на фанови на „Сан Сиро“, Интер ја добива големата битка, а Милан сега има три домашни ...

Убави голови и победа на Интер во дерби дуелот со Милан (Видео)

Спортклуб - 15.10.2017

Фудбалерите на Интер се радуваа на победа од 3:2 во дерби дуелот со Милан кој ја заокружи неделната понуда од 8.коло во Серија А. Домашната екипа беше поконкретна во првиот дел од средбата,кога и беше постигнат првиот гол, а беше дело на Мауро ...

ВИДЕО: Монструозен хет-трик на Икарди, Интер слави во градското дерби

Gol.mk - 15.10.2017

Скромно прво и одлично второ полувреме донесе првото градско дерби во Милан оваа сезона, а Интер со хет-трик на Мауро Икарди стигна до победа од 3-2 (1-0) и продолжува без пораз на почетокот од новиот шампионат на Италија.

Балотели има совет за „својот“ Милан: Купете го Икарди!

Таратур - 16.10.2017

Ден после големото милански дерби помеѓу Интер и Милан се огласи напаѓачот Марио Балотели и им даде совет за „росонерите“. Балотели во кариерата играше за двата милански гиганти, но познато е дека тој е голем навивач на Милан.

Икарди постигна хет-трик, Интер го доби супер дербито на Милано (Видео)

Дерби - 15.10.2017

Мауро Икарди постигна хет-трик, а Интер го доби градското дерби против Милан со 3:2, со што „неразурите“ остануваат на два бода негатива зад лидерот Наполи. Аргентинскиот напаѓач првпат реализираше во 28. минута, за Милан да израмни преку Сусо во 56.

Навивачите лани сакаа да го убијат, сега е херојот на Интер

SportMedia - 15.10.2017

Мауро Икарди одигра капитенски кога е најпотребно. Напаѓачот на Интер е херојот на дербито на Милано, постигнувајќи ги сите три гола за триумф на „нераѕурите“ од 3:2. Икарди беше играчот кој го отвори резултатот, откако погоди во 28 минута, за ...

Икарди го реши миланското дерби: Аргентинецот со хет-трик му пресуди на Монтела (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.10.2017

Големото миланско дерби го доби Интер во финишот од мечот и тоа само благодарение на аргентинската машина за голови на „нераѕурите“ Мауро Икарди, кој со хет-трик денеска практично сам му пресуди на Милан и веројатно му го потпиша отказот на тренерот ...

Перишиќ нафрли, Икарди мајсторски погоди, Интер во ново водство! (Видео)

Спортски - 15.10.2017

Кратко траеше ремито на „Џузепе Меаца“, Интер поведува со вториот гол на Икарди кој одлично се снајде по испратената топка во шеснаесетникот од Хрватот, Иван ...

Икарди и Интер го срушија Милан, Монтела пред отказ

Стандард - 15.10.2017

Интер постигна победа со 3:2 против Милан во дербито на Италија и забележа голема победа. Со заработените три поени „нероазурите“ се зацврстија на второто место на табелата, само на два од првата позиција и Наполи.

„Дерби Дела Мадонина“ – Сусо со „компјутерски“ прецизен удар изедначува на 1:1! (Видео)

Спортски - 15.10.2017

Во 56 минута екипата на Милан во големото градско дерби конечно после неколку промашени шанси успеа да постигне гол за изедначување, а стрелец на погодокот за „росонерите“ беше одличниот ...

Мората им се врати на тренизите во Челси, но е неизвесен за дуелот со Рома во ЛШ

Спортклуб - 15.10.2017

Алваро Мората денеска го одработи првиот тренинг по пазуата поради повреда на ногата. Мората е надвор од тренажен процес од последниот дуел на Челси пред репрезентативната пауза, односно од поразот на неговиот тим во дербито со Манчестер Сити, кога ...

ВИДЕО: Перишиќ-Икарди и ново „сино-црно“ водство во миланското дерби

Gol.mk - 15.10.2017

Ниту пет минути не траеше израмнувањето на Милан во градското дерби. По една грешка на Биглиа на средината на теренот, Интер повлече контра напад, а Перишиќ со својата четврта асистенција во сезоната, му подготви идеална шанса на Икарди.