TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет возрасни и дете се повредени во сообраќајка кај Групчин

+инфо - 06.10.2017

Несреќата се случила вчера околу 14 часот кога патничко возило „ауди“ со австриски таблички загубило контрола и излетало од патот. Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар - ...

Пет лица повредени во сообраќајка кај тетовската патарина

А1 On - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски денеска изјави дека несреќата се случила ...

Ауди излета од автопатот Гостивар – Тетово: Пет лица повредени, меѓу нив и дете

Курир - 06.10.2017

Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски денеска изјави дека несреќата се случила вчера околу 14 часот кога патничко возило „Ауди“ со австриски таблички загубило контрола и излетало од патот удрирајќи во заштитната ограда.

Ауди излета од автопатот Гостивар – Тетово, повредено дете

Пулс24 - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски денеска изјави дека несреќата се случила ...

Пет лица повредени во сообраќајка кај тетовската патарина

Либертас - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски денеска изјави дека несреќата се случила ...

Возило излета од патот Гостивар-Тетово - меѓу повредените и двегодишно дете

Press24 - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски денеска изјави дека несреќата се случила ...

Петмина повредени во сообраќајка кај тетовската патарина...

Н.Македонија - 06.10.2017

Петмина повредени во сообраќајка кај тетовската патарина Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар - Тетово во близина на тетовската наплатна станица.

Во сообраќајка повредени пет лица од кои едно 2-годишно дете

МКД - 06.10.2017

Во сообраќајна несреќа што се случи вчера на автопатот Гостивар - Тетово во близина на тетовската наплатна станица повредени се пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски денеска изјави дека несреќата се ...

Пет возрасни и двегодишно дете се повредени во сообраќајка кај тетовската патарина

Фокус - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица, информираа од МВР. – Од излетувањето и удирањето во заштитната ограда со телесни ...

Ауди излета од автопатот Гостивар – Тетово: Пет лица повредени, меѓу нив и дете

Телевизија Нова - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски денеска изјави дека несреќата се случила ...

Страотна сообраќајка кај тетовската патарина: „Ауди“ излета од патот, дете (2) и четворица возрасни тешко повредени

Сител - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар - Тетово во близина на тетовската наплатна станица. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски денеска изјави дека несреќата се случила ...

Пет лица повредени во сообраќајка кај тетовската патарина

Слободен Печат - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски денеска изјави дека несреќата се случила ...

5 лица повредени во сообраќајка кај тетовската патарина

Стандард - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски денеска изјави дека несреќата се случила ...

Во сообраќајка повредени пет лица од кои едно 2-годишно дете

Скопје24 - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица, информираа од МВР. – Од излетувањето и удирањето во заштитната ограда со телесни ...

Во сообраќајка на автопатот Гостивар – Тетово повредени 5 лица, меѓу кои и двегодишно дете

Newsroom - 06.10.2017

Во сообраќајка која се случи вчера околу 14 часот на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица, повредени се пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски денеска изјави дека ...

Ауди излета од автопатот Гостивар – Тетово: Пет лица повредени, меѓу нив и дете

Exclusive.mk - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски денеска изјави дека несреќата се случила ...

Сообраќајка кај тетовската патарина: „Ауди“ излета од патот, дете (2) и четворица возрасни тешко повредени

МК News - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски денеска изјави дека несреќата се случила ...

Двегодишно дете меѓу повредените во сообраќајка кај тетовската патарина

Република - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица, информираа од МВР. – Од излетувањето и удирањето во заштитната ограда со телесни ...

Ауди излета од автопатот Гостивар – Тетово: Пет лица повредени, меѓу нив и дете

БркајРабота - 06.10.2017

Пет лица меѓу кои и едно двегодишно дете се повредени во сообраќајна несреќа што се случи на автопатот Гостивар – Тетово во близина на тетовската наплатна станица. Портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски денеска изјави дека несреќата се случила ...