TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Извлечени двојките за полуфиналето од Лига Европа

24Фудбал - 21.04.2017

Денеска во Нион беше извршена и ждрепката за полуфиналните натпревари од Лига Европа, Манчестер јунајтед за противник го доби тимот на Селта. Познати се полуфиналните двојки во Лига Европа, четирите екипи дознаа која ќе им биде последната пречка за ...

Лига Европа: Манчестер Јунајтед против Селта!

Спортски - 21.04.2017

Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најмасовното натпреварување во Европа, Лига Европа. Жребот сакаше првиот фаворит Манчестер Јунајтед да го спои со Селта, додека вториот полуфинален пар го сочинуваат Ајакс и Лион.

Манчестер Јунајтед гостува во Виго, Ајакс против Лион

СуперСпорт - 21.04.2017

Денес со почеток од 13:00 часот во Нион беше одржан ждребот за полуфиналните парови во Лига Европа. Лион, Селта Виго, Манчестер Јунајтед и Ајакс се пласираа во полуфиналето во ЛЕ. Ајакс – Лион Селта Виго – Манчестер Јунајтед Првите натпревари ќе се ...

ЛЕ: Шпански предизвик за Јунајтед, Ајакс против Лион

Екипа - 21.04.2017

Англискиот клуб Манчестер јунајтед ќе ги одмери силите против Селта во полуфиналето на Лигата на Европа. Првиот меч ќе се игра во Виго на 4.мај, а реваншот седум дена подоцна на „Олф трафорд“.

Ждрепка ЛЕ: Шпански предизвик за Јунајтед и Мурињо на патот до Стокхолм

Дерби - 21.04.2017

По извршената полуфинална ждрепка во Лигата на шампионите во седиштето на УЕФА во Нион (Швајцарија) беше завршен и вториот дел, поточно извлекувањето за паровите во Лига Европа. Во оваа фаза на второто по ранг натпреварување ќе се сретнат Манчестер ...

Жрепка во Лига Европа: Ајакс на Лион, Селта против Манчестер Јунајтед (историјат)

Нетпрес - 21.04.2017

Во полуфиналето на Лигата на Европа ќе играат двојките Олимпик Лион – Ајакс и Селта Виго – Манчестер Јунајтед, одлучи жрепката одржана во петокот во Нион, во седиштето на Европската фудбалска федерација (УЕФА).

ИНТЕРЕСНИ ДВОЈКИ ВО ЛЕ: Јунајтед на Селта, Ајакс против Лион

Телеграф - 21.04.2017

„Ѓаволите“ ќе мораат без Ибрахимовиќ да играат против незгодниот ривал од Шпанија, додека составите од Холандија и од Франција ќе имаат исто така голема пресметка Манчестер јунајтед ќе гостува на првиот меч од полуфиналето од Лигата на Европа кај ...

ЛЕ: Мурињо и Јунајтед ќе патуваат во Виго, Ајакс на мегдан против Лион

Gol.mk - 21.04.2017

Денес во Нион беше направена ждрепката за полуфиналните дуели од второто по ранг европско натпреварување, Лигата на Европа. Фаворитот за трфоејот, Манчестер Јунајтед ќе се соочи со шпанска Селта, додека во второто полуфинале ќе се сретнат Ајакс и ...

Манчестер Јунајтед ја „доби“ Селта, Ајакс со Лион

SportMedia - 21.04.2017

Прво беше извлечено ливчето со натпис Ајакс, кој на првиот меч од полуфиналето, закажан за 4. мај ќе биде во улога на домажин на екипата на Лион. Истата вечер во Виго, Селта же го дочека Манчестер Јунајтед. Реванш средбите се предвидени за 11. мај.

Лига Европа: Јунајтед во Виго, Лион во Амстердам

Макфакс - 21.04.2017

Селта против Манчестер Јунајтед и Ајакс против Олимпик Лион ќе играат во полуфиналето, во Лига Европа. Англискиот великан, кој е најголемиот фаворит за освојување на титулата во ова натпреварување, во првиот натпревар ќе гостува во Виго на 4.мај, а ...

Познати полуфиналните двојки во Лига Европа

Канал5 - 21.04.2017

Во Нион по ждрепката на двојките за Лигата на шампионите, попладнево беа извлечени и паровите за полуфиналната фаза во второто по квалитет континентално клупско фудбалско првенство – Лига Европа.

ЛЕ - 1/2 финале: Ајакс - Лион, Селта - Манчестер Ј.

Сител - 21.04.2017

Во Нион денеска покрај двојките од ЛШ беа извлечени и полуфиналните двојки за Лига Европа. Холандски Ајакс ќе игра против Олимпик Лион, додека шпанската екипа Селта за ривал го доби повеќекратниот англиски првак Манчестер Јунајтед.

Душко промаши пенал, ама Јелена Карлеуша храбро застана во одбрана на сопругот

Сител - 21.04.2017

Фудбалерот на Бешикташ и српски репрезентативец Душко Тошиќ беше еден од трагичарите на ревенш мечот од четвртфиналето на ЛП против Олимпик од Лион. Лион во првиот меч славеше со 2:1, а во реваншот Бешикташ славеше исто така со 2:1.

Јунајтед против Селта, Ајакс на мегдан со Лион

Слободен Печат - 21.04.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед ќе играат против Селта во полуфиналето на Лига на Европа. Шпанскиот тим е домаќин на првиот меч на 4. мај во Виго, додека реваншот на Олд Трафорд се игра на 11 мај.

Селта е следната жртва на Јунајтед

Вечер - 21.04.2017

Првите полуфинални натпревари се закажани за 4. мај, а реванш дуелите ќе бидат одиграни седум дена подоцна Најголемиот фаворит за победничкиот трофеј, англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, за противник во полуфиналната рунда од најмасовното ...

Манчестер Јунајтед доби шпански ривал во полуфиналето на Лига Европа

Стандард - 21.04.2017

Фаворитот за освојување на титулата во Лига Европа – Манчестер Јунајтед, ќе игра против Селта на патот кон големото финале. Денешната ждрепка одреди другата двојка да биде Ајакс и Лион. Натпреварите се играат на 4 и 11 мај, а финалето е на 24 мај во ...

Ајакс оди на Лион, Манчестер Јунајтед со Селта

Оff.net - 21.04.2017

По денешната ждрепка за ЛШ, стандардно еден час потоа ги дознавме и полуфиналните двојки за Лига Европа. Полуфинални двојки за ЛЕ: Ајакс - Лион Селта - Манчестер Јунајтед Првите средби се играат на 4 мај, а реваншите се закажани за една недела ...

Јунајтед се протна, но Ибрахимовиќ се повреди (Видео)

Слободен Печат - 21.04.2017

Манчестер jунајтед, Селта, Ајакс, Селта и Лион се четирите тима што се пласираа во полуфиналето на фудбалската Лига на Европа сезонава. „Црвените ѓаволи“ го победија Андерлехт со 2-1 по продолженијата (вкупно 3-2), Ајакс со играч помалку против ...

Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

А1 On - 21.04.2017

Крајно неизвесни и драматични натпревари беа одиграни синоќа во реваншите од четвртфиналната фаза во Лига Европа по кои полуфинале изборија Манчестер Јунајтед, Олимпик Лион, Ајакс и Селта.

Лига Европа: Ајакс-Лион и Селта-Манчестер Јунајтед во борба за финалето

Телевизија Нова - 21.04.2017

Ајакс-Лион и Селта- Манчестер Јунајтед се полуфиналните парови од Лига Европа. Првите мечеви ќе се одиграат во Холандија и Шпанија на 4 мај, додека реваншите ќе се одиграат седум дена ...

Лион го издржа пеколот во Истанбул

Екипа - 20.04.2017

Лион е последниот полуфиналист во Лигата на Европа откако францускиот претставник по огромна битка, 120 минути игра и пенал-рулет успеа да го елиминира Бешикташ. Талиска беше главна фигура во регуларниот дел од натпреварот, постигнувајќи ги двата ...

Лопез херој на Лион, Јунајтед се провлече, Ајакс херојски во Глезенкирхен

Макфакс - 21.04.2017

Манчестер Јунајтед и Ајакс по продолженијата, а Лион по изведувањето на пенали изборија пласман во полуфиналето во Лига Европа, додека единствено Селта во 90 минути го завери својот пласман меѓу најдобрите четири тима во ова натпреварување.

Лион го преживеа „пеколот“ со Бешикташ и ја комплетираше завршната четворка во ЛЕ (ВИДЕО)

SportMedia - 21.04.2017

Екипата на Лион е последниот патник во полуфиналето од Лигата на Европа. Францускиот колектив беше подобар по изведувањето на пеналите против Бешикташ. Откако мечот во регуларните 90, односно 120 минути заврши 2:1, победникот мораше да се решава од ...

Шпанија или Англија - кој ќе добие петти претставник во следната ЛШ?

Gol.mk - 21.04.2017

Познати се сите полуфиналист на Лига Европа за сезоната 2016/17 и за место во финалето во Стокхолм ќе се борат еден англиски, шпански, француски и холандски клуб. Ајакс и Манчестер Јунајтед веќе го освојувале овај Куп, а Лион и Селта ќе го бркаат ...

ЛИГА НА ЕВРОПА: И Јунајтед, Ајакс и Лион во полуфинале

Телеграф - 21.04.2017

Списокот на тимови кои останаа во Лигата на шампионите е официјализиран После продолженијата во Манчестер, Истанбул и Гелзенкирхен беше комплетиран списокот на полуфиналистите во Лигата на Европа, а на Селта Виго и се придружија екипите на Манчестер ...

ВЕЧЕР ЗА ИСТОРИЈА: Три меча од Лигата на Европа во продолжение

Телеграф - 20.04.2017

Во Манчестер, Истанбул и во Гелзенкирхен вечерва ќе се играат дополнителни 30 минути На три од четирите дуели од четврт-финалето во Лигата на Европа ќе се играат дополнителни 30 минути откако средбите завршија со идентичен резултат како и првите ...

Сите во продолженија: Селта Виго ќе ги чека противниците во полуфиналето

Спортклуб - 20.04.2017

Во рамките на четвртфиналните мечеви вечерва, на три од четирите дуели не очекуваат продолженија. Во реванш дуелите во регуларниот дел, Манчестер Јунајтед против Андлрехт одигра индентично како и во Берлин 1:1, Шалке славеше против Ајакс со 2:0, а ...

Нова изрежирана лудост: Што овојпат им направија навивачите на Бешикташ на фудбалерите на Лион? (Видео)

Спортклуб - 20.04.2017

Навивачите на Бешикташ не престануваат да прават инциденти. Тие направија хаос пред една недела на стадионот на Лион по што беше поместен почетокот на мечот поради расчистување. Во пресрет на реваншот од четвртфиналето со Лион во Истанбул, направија ...

Познати полуфиналните двојки од Лига Европа, Манчестер јунајтед ја доби Селта

МКД - 21.04.2017

Денеска во Нион беше извршена и ждрепката за полуфиналните натпревари од Лига Европа, Манчестер јунајтед за противник го доби тимот на Селта. Познати се полуфиналните двојки во Лига Европа, четирите екипи дознаа која ќе им биде последната пречка за ...

Лига Европа: Мурињо против Селта, Ајакс против Лион!

Таратур - 21.04.2017

Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најмасовното натпреварување во Европа, Лига Европа. Жребот сакаше првиот фаворит Манчестер Јунајтед да го спои со Селта, додека вториот полуфинален пар го сочинуваат Ајакс и Лион.

Ждрепка ЛЕ: Шпански предизвик за Јунајтед и Мурињо на патот до Стокхолм

Точка - 21.04.2017

По извршената полуфинална ждрепка во Лигата на шампионите во седиштето на УЕФА во Нион (Швајцарија) беше завршен и вториот дел, поточно извлекувањето за паровите во Лига Европа. Во оваа фаза на второто по ранг натпреварување ќе се сретнат Манчестер ...

Лига Европа, Манчестер на мегдан со Селта, Лион против Ајакс во второто полуфинале

Република - 21.04.2017

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за полуфиналните дуели од второто по ранг европско натпреварување, Лигата на Европа. Фаворитот за трфоејот, Манчестер Јунајтед ќе се соочи со шпанска Селта, додека во второто полуфинале ќе се сретнат Ајакс и ...

Лига Европа: Јунајтед во Виго, Лион во Амстердам

Кајгана - 21.04.2017

Селта против Манчестер Јунајтед и Ајакс против Олимпик Лион ќе играат во полуфиналето, во Лига Европа. Англискиот великан, кој е најголемиот фаворит за освојување на титулата во ова натпреварување, во првиот натпревар ќе гостува во Виго на 4 мај, а ...

Познати полуфиналните двојки во Лига Европа

МРТ - 21.04.2017

Ждрепката одлучи во полуфиналето да играат: Ајакс (Холандија) – Олимпик Лион (Франција) и Селта Виго (Шпанија) – Манчестер Јунајтед (Англија). Во Нион по ждрепката на двојките за Лигата на шампионите, попладнево беа извлечени и паровите за ...

Душко промаши пенал, ама Јелена Карлеуша храбро застана во одбрана на сопругот

Press24 - 21.04.2017

Фудбалерот на Бешикташ и српски репрезентативец Душко Тошиќ беше еден од трагичарите на ревенш мечот од четвртфиналето на ЛП против Олимпик од Лион. Лион во првиот меч славеше со 2:1, а во реваншот Бешикташ славеше исто така со 2:1.

Јунајтед и Ајакс по продолженија, Лион на пенали до полуфиналето во ЛЕ

Канал5 - 21.04.2017

Крајно неизвесни и драматични натпревари беа одиграни синоќа во реваншите од четвртфиналната фаза во Лига Европа по кои полуфинале изборија Манчестер Јунајтед, Олимпик Лион, Ајакс и Селта.

Лига Европа: Јунајтед ја довршува работата, нова „војна“ меѓу Бешикташ и Лион

Екипа - 20.04.2017

Вечерашните реванш натпревари од четвртфиналето во Лигата на Европа ќе ги дадат имињата на четирите полуфиналисти кои ќе се борат за главната награда – големиот пехар кој воедно значи и пласман во Лигата на шампионите за следната натпреварувачка ...

Тикет на денот: Шалке победува, голови во Истанбул!

Спортски - 20.04.2017

Денес се играат реванш дуелите во четвртфиналето од Лига Европа, а ние со нашите предлози ќе се обидеме да им помогнеме на љубителите на обложувањето. Манчестер Јунајтед – Андерлехт – 1 Се друго освен победа на „црвените ѓаволи“ би било изненадување.

Реванш четвртфинални дуели во Лига Европа

А1 On - 20.04.2017

Во рамките на Лига Европа вечерва се играат реванш четвртфиналните дуели. На „Олд Трафорд“ Манчестер Јунајтед е фаворит во дуелот со белгискиот претставник Андрелехт, особено што првиот натпревар пред седум дена заврши нерешено 1:1.

УЕФА ги казни Лион и Бешикташ по 100.000 евра

Кајгана - 20.04.2017

Дисциплинската комисија на УЕФА условно ги исфрли Лион и Бешикташ пд европските купови на една сезона по дивеењето на нивните навивачи пред минатонеделниот прв натпревар од четвртфиналето од Лига Европа.

Битка за полуфинале во Лига Европа

Алфа - 20.04.2017

Денеска се играат реванш дуелите од четврт-финалето во Лига Европа. Најголемиот фаворит за освојување на трофејот Манчестер Јунајтед го пречекува Андерлехт, а по првите 90 минути во Брисел резултатот беше 1:1.

Лига Европа: Рвенаш натпревари од 1/4-финалето

Сител - 20.04.2017

Во второто по квалитет европско клупско фудбалско натпреварување Лига Европа вечерва ќе се одиграат реванш натпреварите од 1/4 финалето. Најнеизвесно се очекува да биде на мечот во Манчестер на „Олд Трафорд“ каде Манчестер и Андерлехт ќе стартуваат ...

И Ајакс преку продолженија, Лион на пенали, Селта „регуларно“ во полуфинале на Лига Европа

Спортски - 21.04.2017

Шалке го пречека Ајакс и со два гола во второто полувреме успеа да ја анулира предноста на гостите од првиот натпревар. Горецка и Бургшталер беа стрелци на головите. Ајакс последните десет минути од регуларниот дел и продолженијата ги одигра со ...

ЛЕ: Бешикташ и Лион во жесток судир на теренот и трибините

Стандард - 20.04.2017

Станаа јасни четирите тима кои ќе учествуваат во полуфиналето на Лигата на шампионите – Реал Мадрид, Атлетико Мадрид, Јувентус и Монако. Денес (20 април) е време да ги дознаеме имињата на најдобрите 4 во Лига Европа.

Јунајтед го обелува образот, Лион стравува од турски пекол

Вечер - 20.04.2017

Фудбалската јавност е убедена дека англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, кој важи за најголем фаворит кога е во прашање победничкиот пехар, ќе биде еден од четирите клуба, кои ќе обезбедат пласман во полуфиналната рунда Возбудувањата на ...

Кој ќе ја освои Лига Европа?

Оff.net - 20.04.2017

Манчестер Јунајтед е главен фаворит, но Лион се поставува како најреална закана, додека Селта Виго сака да ја продолжи неверојатната шпанска доминација во ова ...

Казните од УЕФА за Лион и Бешикташ се условни

Gol.mk - 20.04.2017

Бешикташ и Лион, фудбалските тимови чии навивачи направија неред во Лигата на Европа нема да бидат суспендирани од европските купови во наредните две години, туку нивните казни се условни, соопшти УЕФА.

УЕФА: Условни суспензии и казна од 100.000 евра за Олимпик и Бешикташ

Нова ТВ - 19.04.2017

Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) изрече двегодишни условни суспензии за Олимпик Лион и за Бешикташ по дивеењето на нивните навивачи пред првиот четвртфинален дуел во Лига Европа. Францускиот и турскиот клуб се казнети и парично по 100.000 ...

Без милост – УЕФА строго ги казни Бешикташ и Лион

СуперСпорт - 19.04.2017

Строго се казнети двата клуба поради немилите настани во четвртфиналето во ЛЕ. Дисциплинската комисија на УЕФА строго ги казни Лион и Бешикташ после конфликтот помеѓу навивачите на двата клуба пред првиот четвртфинален натпревар во ЛЕ.

УЕФА им се закани на Лион и Бешикташ со забрана за настап во Европа

МКД - 19.04.2017

Европската куќа на фудбалот ја одреди казната на Лион и Бешикташ по големиот индцидент од минатата недела на Парк ОЛ, двата клуба добија условна забрана за настап во Европа Средбата помеѓу Лион и Бешикташ во четвртфиналето од Лига Европа беше на ...