TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Започнат судски процес за корупција против претседателот на ПСЖ

Gol.mk - 13.10.2017

Швајцарското обвинителство започна процес против претседателот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи поради нудење поткуп на поранешниот генерален секретар на ФИФА, Жером Валке. Оваа информација како гром од ведро него одекна во француските и швајцарските ...

Покрената истрага против претседателот на ПСЖ

Поглед - 12.10.2017

Кабинетот на швајцарскиот државен обвинител соопшти дека е покрената истрага против катарскиот претседател на ПСЖ, поради сомневање дека извршил кривично дело поткуп, поврзано за емитување на натревари од Светското првенство во фудбал.

Претседателот на ПСЖ под истрага поради сомнежи за корупција

24Фудбал - 12.10.2017

Скандал околу доделувањето на ТВ правата за Светското првенство во Катар предвидено да се одржи во 2022. година. Швајцарското федерално обвинителство покрена истрага против сопственикот на Париз Сент Жермен, Насер Ел Келаифи поради сомневање дека ...

Се отвара истрага во Швајцарија – Вмешани сопственикот на ПСЖ и поранешниот генерален секретар на ФИФА!

Спортски - 12.10.2017

Сопственикот на ПСЖ, пребогатиот Катарец се соочува со сериозни обвинувања. Се подготвува нова „корупциска“ бура во светската куќа на фудбалот, а во центарот на вниманието е Насер Ал Келаифи.

Шефот на ПСЖ под истрага за корупција

Стандард - 12.10.2017

Претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Хелаифи е предмет на истрага за корупција. Швајцарското обвинителство започна процес против катарскиот шеф, но не за трансферите на Нејмар и Мбапе, поради кои заинтересирна е и ФИФА, туку поради нудење поткуп на ...

Нов корупциски скандал во ФИФА, овојпат вмешан е и првиот човек на ПСЖ!?

Спортклуб - 12.10.2017

Се подготвува нова корупциска бура во светската куќа на фудбалот, а сега замешан е и првиот човек на Пари Сен Жермен. Според информациите на европските медиуми, швајцарскиот јавен обвинител ја обвини катарската телевизија „Беин“ дека подмитила едно ...

Швајцарско обвинителство со истрага против поранешниот генерален секретар на ФИФА, Џером Волке

А1 On - 12.10.2017

Швајцарското федерално обвинителство покрена кривична постапка против поранешниот генерален секретар на ФИФА Џером Волке и катарскиот претседател на ПСЖ Насер Ал-Келаифи. Постапката е иницирана поради сомневање дека Ал Келаифи дал поткуп за правата ...

Претседателот на ПСЖ доби кривична пријава

Макфакс - 12.10.2017

Швајцарските обвинители потврдија дека отвориле истрага против Насер Ал-Хелаифи, катарскиот бизнисмен кој е претседател на францускиот прволигаш Пари Сен-Жермен. Ал-Хелаифи е еден од најодговорните луѓе во организациониот комитет на Светското ...

Газдата на ПСЖ го подмитувал генералниот секретар на ФИФА

Екипа - 12.10.2017

Сопственикот на ПСЖ, Насер Ал Келаифи е под истрага поради поткупување на одредени лица за ТВ правата на ФИФА за Светското првенство во Катар. Според истрагата, Келаифи го подмитил и генералниот секретар на ФИФА, Џером Валке, со цел да ги обезбеди ...

Шок на „Паркот на принцовите“: Газдата на ПСЖ под сомнение за мито и корупција!

Sport 1 - 12.10.2017

Насер Ал Келаифи, газдата на Пари Сен Жермен се соочува со истрага за мито и корупција околу доделување на ТВ-правата за Светското првенство во Катар во 2022 година на Тв-компанијата „Беин Спорт“ од страна на ФИФА.

Швајцарско обвинителство со истрага против поранешниот генерален секретар на ФИФА

Алсат-М - 12.10.2017

Швајцарското федерално обвинителство покрена кривична постапка против поранешниот генерален секретар на ФИФА Џером Волке и катарскиот претседател на ПСЖ Насер Ал-Келаифи. Постапката е иницирана поради сомневање дека Ал Келаифи дал поткуп за правата ...

Претседателот на ПСЖ доби кривична пријава

Точка - 12.10.2017

Швајцарските обвинители потврдија дека отвориле истрага против Насер Ал-Хелаифи, катарскиот бизнисмен кој е претседател на францускиот прволигаш Пари Сен-Жермен. Ал-Хелаифи е еден од најодговорните луѓе во Организацискиот комитет на Светското ...

Швајцарско обвинителство со истрага против поранешниот генерален секретар на ФИФА, Џером Волке

Локално - 12.10.2017

Швајцарското федерално обвинителство покрена кривична постапка против поранешниот генерален секретар на ФИФА Џером Волке и катарскиот претседател на ПСЖ Насер Ал-Келаифи. Постапката е иницирана поради сомневање дека Ал Келаифи дал поткуп за правата ...

Претседателот на ПСЖ доби кривична пријава

Кајгана - 12.10.2017

Швајцарските обвинители потврдија дека отвориле истрага против Насер Ал-Хелаифи, катарскиот бизнисмен кој е претседател на францускиот прволигаш ПСЖ. Ал-Хелаифи е еден од луѓето со најголема одговорност во организациониот комитет на Светското ...

Претседателот на ПСЖ доби кривична пријава

Sky - 12.10.2017

Швајцарските обвинители потврдија дека отвориле истрага против Насер Ал-Хелаифи, катарскиот бизнисмен кој е претседател на францускиот прволигаш Пари Сен-Жермен. Ал-Хелаифи е еден од најодговорните луѓе во Организацискиот комитет на Светското ...