TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нови есенски модни трендови кои ќе завладеат во вашиот плакар

Шеталиште - 06.10.2017

Можеби сеуште сме под влијание на летната сезона и не размислуваме за есенските и модните трендови, но модната индустрија најновите парчиња облека и асесоари кои ќе завладеат во нашите плакари, уште одамна ги предвидува и можеби диктира.

(ГАЛЕРИЈА) Есенска мода од Париз

Локално - 06.10.2017

Природни влакна, фина волна, пепито, воздушеста материјали … Што ново ќе додадете на есенско-зимската гардероба? Париз секоја година собира едни од најдобрите модни дизајнери кои ги презентираат своите модни решенија за претстојните ...