TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пороен дожд и грмежи во скопско

Телевизија Нова - 13.08.2017

Н естабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд и грмежи во Куманово, Скопје и Штип

Макфакс - 12.08.2017

Нестабилно време вечерва има северно од Куманово, во Скопско и во Штипско. Врнежите се проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Се очекува нестабилноста постепено да се намалува во текот на ...

Делови од земјата зафатени со пороен дожд и грмежи

Макфакс - 12.08.2017

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер попладнево зафатија делови од земјата. Според информациите од Управата за хидрометеоролошки работи, нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер има северно од Куманово.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Сител - 13.08.2017

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Во овие македонски градови имаше пороен дожд

Фактор - 13.08.2017

Нестабилно време синоќа имаше во Куманово, во Скопско и во Штипско. Слаби врнежи од дожд имаше и во југоисточниот дел од земјава. Врнежите беа проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, соопштија од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово...

Н.Македонија - 12.08.2017

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Вонредна временска прогноза: Еве што ќе се случува со времето од денес

Бизнис Вести - 12.08.2017

Од денес (12.08.2017) поточно во доцните попладневни и вечерни часови како и во текот на ноќта кон недела поради продор на значително посвежа воздушна маса од северните географски широчини во Македонија ќе има значително дестабилизирање на ...

Македонија ќе ја зафати циклон - денеска пристигнуваат заладувањето и дождовите

Press24 - 11.08.2017

Денеска под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Пороен дожд и грмежи во скопско

24 Вести - 13.08.2017

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Либертас - 12.08.2017

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места, а врнежите се проследени и со ...

Македонија под влијание на циклон

Макфакс - 11.08.2017

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Пороен дожд и грмежи во скопско

Алсат-М - 13.08.2017

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

А1 On - 12.08.2017

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места, а врнежите се проследени и со ...

Македонија под влијание на циклон

Кајгана - 11.08.2017

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Пороен дожд и грмежи во скопско

А1 On - 13.08.2017

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

УХМР со најнова информација, еве во кои делови од Македонија има пороен дожд и електрични празнења

Курир - 12.08.2017

Во овие моменти нестабилно време има северно од Куманово, просилени пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од УХМР. Локални врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места и се проследени со електрични празнења.

Македонија утре под влијание на циклон: Засилен ветер, пороен дожд и пад на температурите

Точка - 11.08.2017

Под влијание на висински циклон утре во Македонија ќе настапи постепена промена на времето, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и ...

Пороен дожд и грмежи во скопско

Р.С.Европа - 13.08.2017

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија.Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Врне во Куманово и во југоисточниот дел од земјава

МКД - 12.08.2017

Во овие моменти нестабилно време има северно од Куманово, пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Слаби врнежи од дожд има и во југоисточниот дел од земјава, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи на Македонија.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Република - 12.08.2017

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места, а врнежите се проследени и со ...

Драстична промена: засилен ветер, локално невреме со пороен дожд и грмежи

Маркукуле - 11.08.2017

Утре под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. В о текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Конечно разладување: Денеска пороен дожд и грмежи

Курир - 13.08.2017

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд со грмежи го зафати Куманово

Кумановски м. - 12.08.2017

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Но, невремето веќе пристигна во Куманово и околината.

Македонија утре под влијание на циклон: Засилен ветер, пороен дожд и пад на температурите

Денар - 11.08.2017

Под влијание на висински циклон утре во Македонија ќе настапи постепена промена на времето, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и ...

Пороен дожд и грмежи во скопско

ТВ21 - 13.08.2017

Н естабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд со грмежи го зафати Куманово

Локално - 12.08.2017

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Но, невремето веќе пристигна во Куманово и околината.

Драстична промена: засилен ветер, локално невреме со пороен дожд и грмежи

Скопје24 - 11.08.2017

Утре под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето. В о текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Пороен дожд и грмежи во Скопско

+инфо - 13.08.2017

Во попладневните часови се очекува постепено стабилизирање на временската состојба. Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер северно од Куманово

Канал5 - 12.08.2017

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места, а врнежите се проследени и со ...

Од утре разладување, температурите ќе паднат за 10 до 15 степени

еМагазин - 11.08.2017

Под влијание на висински циклон утре ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Конечно разладување: Денеска пороен дожд и грмежи

Вистина.мк - 13.08.2017

Нестабилно време во моментов има во северниот дел од Македонија. Скопското подрачје е зафатено со пороен дожд и грмежи. Локална нестабилност ќе има и во другите делови на земјава, информираат утрово од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер во кумановско, во скопско и во штипско

Телевизија Нова - 12.08.2017

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има во кумановско, во скопско и во штипско, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места, а врнежите се ...

УХМР : Доаѓа невреме со силен дожд и град

Канал5 - 11.08.2017

Денес под влијание на висински циклон, ќе настапи постепена промена на времето, најавуваат од УХМР. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен ...

УХМР: Куманово вечерва зафатено од силно невреме

Press24 - 12.08.2017

Нестабилно време проследено со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во моментов има северно од Куманово, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Локани врнежи од дожд со засилен ветер има на повеќе места, а врнежите се проследени и со ...

Утре се очекува промена на времето, зголемена облачност и појава на локални поројни дождови и грмежи

А1 On - 11.08.2017

Под влијание на висински циклон утре ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Утре зголемена облачност и појава на локални поројни дождови и грмежи

Слободен Печат - 11.08.2017

Под влијание на висински циклон утре ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Нѐ очекува пресврт: Силно невреме ја чека Македонија

Press24 - 11.08.2017

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Доаѓа големо освежување! Еве до кога ќе трае

Пулс24 - 11.08.2017

Во текот на денот сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Сончево со мала до умерена облачност, попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи

Локално - 12.08.2017

– Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Сoнчево и топло, попладне дожд, утре температури до 29 степени

МКД - 12.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Најави за пороен дожд, грмежи и засилен ветер...

Н.Македонија - 12.08.2017

Најави за пороен дожд, грмежи и засилен ветер Под влијание на висински циклон денеска ќе настапи постепена промена на времето. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, ...

УХМР најавува пресврт

Република - 12.08.2017

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

Алсат-М - 12.08.2017

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Топло со температура до 39 степени, попладне разладување

Сител - 12.08.2017

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Денеска повторно пекол време, попладне не очекува разладување, утре драстично пониски температури

Курир - 12.08.2017

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

По пеколните температури не очекува невреме со пороен дожд

Фактор - 12.08.2017

Откако со денови траеше пеколниот топлотен бран временските услови нагло ќе се променат па така до вечер може да очекуваме невреме со пороен дожд на одредени места. Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ...

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

Телевизија Нова - 12.08.2017

Во Македонија в о текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

А1 On - 12.08.2017

Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Денеска сончево и многу топло, попладне пороен дожд и грмежи

Мета - 12.08.2017

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а во источните од јужен правец.

Топло со температура до 39 степени, попладне дожд

+инфо - 12.08.2017

Утринската температура ќе се движи од 15 до 23 степени, а дневната од 32 до 39 степени. Во Македонија во текот на денот ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер, во западните делови од западен и југозападен правец, а ...