TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Запленети над 1,8 тони марихуана од Албанија

+инфо - 20.03.2017

Грчките власти соопштија дека дрогата требало да биде траспотирана до Атина. Во две одделени акции на грчката и албанската полиција запленети се над 1,8 тони марихуана. Полицијата од грчкиот град Јанина, во близина на селото Коница денеска запленила ...

(ВИДЕО) РЕКОРДНА ЗАПЛЕНА – Вака изгледа повеќе од ТОНИ ДРОГА, ВРЕДНА 4 МИЛИОНИ ДОЛАРИ!

Репортер - 20.03.2017

Полицијата во текот на изминатата ноќ заплени повеќе од еден тон сканка соопшти министерот за внатшрени работи Небојша Стефановиќ, чија вредност се проценува на околу 4 милиони евра. За време на акцијата уапсени се шест лица.

Еден тон сканк запленети во Србија

Канал5 - 20.03.2017

Еден тон дрога сканк заплени српската полиција во близина на Бачка Паланка. Дрогата, која според министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ е рекордна количина откриена во една акција во регионот, била пронајдена за време на ...

Стефановиќ: Рекордна заплена на „сканк“ во регионот

Сител - 20.03.2017

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска сооопшти дека полицијата синоќа заплениле над еден тон дрога „сканк“. Тој на прес-конференција истакна дека станува збор за рекордна заплена, не само во Србија, туку и во регионот.

Во две одделни акции запленети над 1,8 тони албанска марихуана

А1 On - 20.03.2017

Во две одделени акции на грчката и албанската полиција запленети се над 1,8 тони марихуана. Полицијата од грчкиот град Јанина, во близина на селото Коница денеска запленила 530 килограми марихуана прошверцувана од Албанија.

Српската полиција заплени 1 тон дрога вредна 4 милиони евра, шестмина се приведени

Стандард - 20.03.2017

Министерот за внатрешни работи Небојша Стефановиќ изјави дека полицијата запленила над 1 тон дрога „сканк“ во вредност од 4 милиони евра и уапсила шестмина, пренесоа српските медиуми. Дрогата била откриена и запленета во реонот меѓу Нови Сад и Бачка ...

Во Србија запленет тон сканк

Макфакс - 20.03.2017

Во недела кон понеделник во соседна Србија, била запленета еден тон од дрогата сканк, соопшто министерот за внатрешни работи на оваа земја, Небојша Стефановиќ. Според него ова е рекордна количина запленета друга не само во Србија туку и во регионот.

Голема акција на полицијата: Ова е најголемата заплена на дрога во регионот

Press24 - 20.03.2017

Министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, соопшти денеска дека српската полиција запленила рекордна количина дрога. Се работи за еден тон дрога од видот сканк, а полицијата ја запленила на територија од Нови Сад до Бачка Паланка.

(ВИДЕО) МВР: Сузбиена криминална група која продавала наркотици

А1 On - 19.03.2017

„Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот (17.03.) по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши ...

Полицијата прв пат гледа нешто вакво: Нема да верувате каде дилери ја криеле дрогата

Маркукуле - 19.03.2017

Граничната полиција на преминот Капштица, на албанско-грчката граница, заплени 79 килограми марихуана. Се би било вообичаено, бидејќи запленувањето дрога веќе е секојдневна појава за албанската полиција, но начинот на кој таа била пакувана ги ...

Стефановиќ: Рекордна заплена на „сканк“ во регионот...

Н.Македонија - 20.03.2017

Стефановиќ: Рекордна заплена на „сканк“ во регионот Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска сооопшти дека полицијата синоќа заплениле над еден тон дрога „сканк“. Тој на прес-конференција истакна дека станува збор за рекордна ...

Во две одделни акции запленети над 1,8 тони албанска марихуана

Курир - 20.03.2017

Во две одделени акции на грчката и албанската полиција запленети се над 1,8 тони марихуана. Полицијата од грчкиот град Јанина, во близина на селото Коница денеска запленила 530 килограми марихуана прошверцувана од Албанија.

Во Србија запленет тон сканк

Точка - 20.03.2017

Во недела кон понеделник во соседна Србија, била запленета еден тон од дрогата сканк, соопшто министерот за внатрешни работи на оваа земја, Небојша Стефановиќ. Според него ова е рекордна количина запленета друга не само во Србија туку и во регионот.

Шестмина уапсени за продажба на наркотици (Видео)

Слободен Печат - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот (17.03.) по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши ...

Полицијата прв пат гледа нешто вакво: Нема да верувате каде дилери ја криеле дрогата

Турлитава - 19.03.2017

Граничната полиција на преминот Капштица, на албанско-грчката граница, заплени 79 килограми марихуана. Се би било вообичаено, бидејќи запленувањето дрога веќе е секојдневна појава за албанската полиција, но начинот на кој таа била пакувана ги ...

Стефановиќ: Рекордна заплена на „сканк“ во регионот

+инфо - 20.03.2017

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска сооопшти дека полицијата синоќа заплениле над еден тон дрога „сканк“. Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска сооопшти дека полицијата синоќа заплениле над ...

Во две одделни акции запленети над 1,8 тони албанска марихуана

Телевизија Нова - 20.03.2017

Во две одделени акции на грчката и албанската полиција запленети се над 1,8 тони марихуана. Полицијата од грчкиот град Јанина, во близина на селото Коница денеска запленила 530 килограми марихуана прошверцувана од Албанија.

Ексклузивно видео од синоќешната полициска акција во Арачиново – Сузбиена криминална група која продавала наркотици

Турлитава - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот (17.03.) по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши ...

Полицијата прв пат гледа нешто вакво: Нема да верувате каде дилери ја криеле дрогата

Репортер - 19.03.2017

Граничната полиција на преминот Капштица, на албанско-грчката граница, заплени 79 килограми марихуана. Се би било вообичаено, бидејќи запленувањето дрога веќе е секојдневна појава за албанската полиција, но начинот на кој таа била пакувана ги ...

Рекордна заплена на „сканк" во регионот

Вечер - 20.03.2017

Со сериозна и напорна работа луѓето од Управата за криминалистичка полиција во реонот меѓу Нови Сад и Бачка Паланка уапсена е криминална група која го превезувала тоа количество на наркотик, нагласи Стефановиќ Српскиот министер за внатрешни работи ...

Запленети над 1,8 тони марихуана од Албанија

Слободен Печат - 20.03.2017

Во две одделени акции на грчката и албанската полиција запленети се над 1,8 тони марихуана. Полицијата од грчкиот град Јанина, во близина на селото Коница денеска запленила 530 килограми марихуана прошверцувана од Албанија.

МВР со детали околу големата акција против трговијата со дрога

Макфакс - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување „Мрежа“ изврши претреси ...

Запленети над 1,8 тони албанска марихуана...

Н.Македонија - 20.03.2017

Запленети над 1,8 тони албанска марихуана Во две одделени акции на грчката и албанската полиција запленети се над 1,8 тони марихуана. Полицијата од грчкиот град Јанина, во близина на селото Коница денеска запленила 530 килограми марихуана ...

ВИДЕО: МВР со детали за акцијата во која беше уапсен соработникот на Заев

Курир - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши претреси ...

ПОЛИЦИСКИ АКЦИИ ВО СОСЕДСТВОТО: Запленети над 1,8 тони албанска марихуана

Телеграф - 20.03.2017

Полицијата од грчкиот град Јанина, во близина на селото Коница денеска запленила 530 килограми марихуана прошверцувана од Албанија Во две одделени акции на грчката и албанската полиција запленети се над 1,8 тони марихуана.

МВР објави видео од акцијата „Мрежа": Вака беше приведен првиот човек на СДСМ

Press24 - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “ МРЕЖА” изврши претреси ...

Во акцијата „Мрежа“ фатени шест дилери, двајца се во бегство

+инфо - 19.03.2017

За пет лица е одредена мерка притвор во траење од 30 дена и за едно лице е одредена мерка домашен притвор. Министерството за внатрешни работи во петокот во рамки на акцијата „Мрежа“ изврши претреси на повеќе локации во Прилеп, Битола и Скопје при ...

МВР со детали за акцијата во која беше уапсен соработникот на Заев (ВИДЕО)

Нетпрес - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши претреси ...

МВР со детали околу апсењето на соработникот на Заев

Пулс24 - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши претреси ...

МВР: Запленети дрога, оружје и пари во акцијата за сузбивање на групата што продавала наркотици

Либертас - 19.03.2017

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, меѓу 8 до 10 килограми марихуана, 570 ...

МВР: Запленети дрога, оружје и пари во акцијата за сузбивање на групата што продавала наркотици

Телевизија Нова - 19.03.2017

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, меѓу 8 до 10 килограми марихуана, 570 ...

(ВИДЕО) Акција на МВР за апсење на групата нарко-дилери од Арачиново, Прилеп и Битола

еМагазин - 19.03.2017

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, меѓу 8 до 10 килограми марихуана, 570 ...

МВР: Запленети дрога, оружје и пари во акцијата за сузбивање на групата што продавала наркотици

Канал5 - 19.03.2017

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, меѓу 8 до 10 килограми марихуана, 570 ...

ВИДЕО: МВР со детали за акцијата за апсење банда дилери

МК News - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши претреси ...

МВР СО ДЕТАЛИ ЗА АКЦИЈАТА: Запленети дрога, оружје и пари кај групата што продавала наркотици

Телеграф - 19.03.2017

Уапсени се шест лица, а по две лица кои се во бегство интензивно се трага Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу ...

МВР: Запленети дрога, оружје и пари во акцијата за сузбивање на групата што продавала наркотици

Репортер - 19.03.2017

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, меѓу 8 до 10 килограми марихуана, 570 ...

ВИДЕО: МВР со детали за акцијата во која беше уапсен соработникот на Заев

За Се - 19.03.2017

Поднесена е кривична пријава против лицата Д.В. (41), Н.Х. (43), Е.З. (44), М.К.(30), М.С. (37), Ф.П. (27), И.Т. (29) и В.В. (39) за сторено кривично дело – “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и ...

Запленети дрога, оружје и пари кај групата што продавала наркотици

Канал 77 - 19.03.2017

Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана криминална група која се занимавала со продажба на дрога запленети се околу 700 грама хероин, 250 грама кокаин, меѓу 8 до 10 килограми марихуана, 570 ...

Сузбиена криминална група која продавала наркотици, во неа и лица од Битола и Прилеп

Тера - 19.03.2017

Want create site? With Free visual composer you can do it easy. „Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот (17.03.

АКЦИЈА МРЕЖА: Кај дилерите во Арачиново запленети дрога, оружје и пари (ВИДЕО)

Телеграф - 19.03.2017

Лицата се изнесени пред Судија на претходна постапка при што за пет лица е одредена мерка притвор во траење од 30 дена и за едно лице е одредена мерка домашен притвор Министерството за внатрешни работи излезе со детали за акцијата Мрежа“ во која беа ...

Запленети дрога, оружје и пари, кривична пријава против осум дилери на дрога

МРТ - 19.03.2017

Акцијата е спроведена на локации во Прилеп, Битола и Скопје при што уапсени се шест лица, а по две лица кои се во бегство, интензивно се трага. Министерството за внатрешни работи денеска соопшти дека во акцијата за сузбивање на организирана ...

МВР со видео од акцијата за сузбивање нарко група во Арачиново

Позитив.мк - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување МРЕЖА” изврши претреси ...

МВР објави видео од акцијата „Мрежа” каде беа апсени и тројца прилепчани

Маркукуле - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот по претходно изготвен план за преземање на мерки и активности во рамки на оперативното истражување “ МРЕЖА” изврши претреси ...

(Видео) Сузбиена криминална група која продавала наркотици

Правдико - 19.03.2017

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот (17.03.) по претходно изготвен план за преземање на мерки и активностиво рамки на оперативното истражување “МРЕЖА” изврши ...