TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Неверојатниот Ѓоковиќ - седна во количка и одигра тениски меч

Gol.mk - 11.01.2017

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека покрај тоа што е еден од најдобрите тенисери, пред се е голем човек. Пред почетокот на првиот Грен слем оваа година, Ѓоковиќ веќе се наоѓа во Мелбурн и периодот пред почетокот на турнирот го ...

Како мал преживеал масакр, а денеска е најдобар на светот – Погодете кој е ова! (фото)

Македонија Денес - 11.01.2017

Животната приказна на овој спортист е полн со неверојатни детали, но и покрај сето тоа што му се случило во животот, имаше само една цел. Неговата цел, бидејќи почна да игра тенис беше да биде на првото место на ранг-листата! Ви го претпоставуваме ...

Ѓоковиќ повторно одушеви, овој пат во Австралија (Видео)

Спортклуб - 11.01.2017

Наскоро во Мелбурн започнува првиот Грен слем сезоната, отварањето на Австралија Опен е на 16. јануари. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, деновиве во Мелбурн организираше хуманитарно случување на „Margaret Court Arena“, а целиот износ на парите кои ќе ...

Тага во семејството на Новак Ѓоковиќ - Срџан доживеал несреќа

Press24 - 11.01.2017

Срџан Ѓоковиќ имаше несреќа во Нов Белград. Според српските медиуми, Ѓоковиќ во овие лоши временски услови со автомобилот налетал на друг автомобил, по што се оддалечил од местото на несреќата.

НАВИВАЧИТЕ ВО МЕЛБУРН ПОЛУДЕА: Ѓоковиќ го погоди Мареј во глава (ВИДЕО)

Маркукуле - 11.01.2017

Новак Ѓоковиќ допатува во Мелбурн каде од понеделник ќе ја брани титулата на Австралија Опен. Вториот тенисер на АТП листата веднаш после доаѓањето приреди хуманитарна вечер, каде се собираа пари за Фондацијата Новак Ѓоковиќ.

(Видео) Новак Ѓоковиќ во инвалидска количка

еМагазин - 11.01.2017

Новак Ѓоковиќ на теренот „Маргарет Корт“ организираше хуманитарен настан под името „Вечер со Новак“ а сите пари ќе бидат наменети на програми за ран развој на децата во Србија кои ги спроведува фондацијата „Новак Ѓоковиќ“.

Немам ментални проблеми пред Австралија опен

Вечер - 11.01.2017

Не чувствувам дека имам ментални проблеми пред турнирот во Малбурн. Се што се случи во изминатиот период го оставив зад себе. На овој турнир ќе дадам се од себе за да го освојам трофејот и да ја зголем предноста пред Ѓоковиќ, изјави првиот светски ...

Тага во семејството на Новак Ѓоковиќ - Срџан доживеал несреќа

Сител - 11.01.2017

Срџан Ѓоковиќ имаше несреќа во Нов Белград. Според српските медиуми, Ѓоковиќ во овие лоши временски услови со автомобилот налетал на друг автомобил, по што се оддалечил од местото на несреќата.

Мареј: Без ментални проблеми заминувам за Мелбурн, ќе дадам сè од себе за трофеј!

Gol.mk - 10.01.2017

Првиот тенисер на светот, Енди Мареј, утрово изјави дека нема никаква психичка бариера пред почетокот на првиот Грен слем сезонава, Австралија опен, на кој веќе има загубено пет финалиња. Шкотот во четири финални дуели е поразен од најголемиот ривал ...

„Мареј може да ги освои Мелбурн и Ролан Гарос оваа година“

СуперСпорт - 10.01.2017

Освојувачот на Вимблдон од 1987 година, Пет Кеш смета дека Енди Мареј некое време ќе остане на првото место. „Тешко е да не типувате на Ѓоковиќ во Мелбурн, но мислам дека Мареј никогаш не бил поблиску до титулата, тој заслужува да биде број еден.

Надал: Морам да работам напорно за да ги престигнам Мареј и Ѓоковиќ

Екипа - 09.01.2017

Некогаш беше прв на светската АТП ранг листа, а во моментов Рафаел Надал е на деветтата позиција. Падот на формата го чинеше првото место во поединечната конкуренција, но шпанскиот тениски ас е подготвен да се врати во топ форма.

Ѓоковиќ ќе мора да плати казна поради удирање на жена со топче на турнирот во Доха

Екипа - 09.01.2017

Новак Ѓоковиќ ќе мора да исплати парична казна во висина од 3.400 американски долари поради мал инцидент за време на финалниот меч на АТП турнирот во Доха. Играјќи против Енди Мареј, доскорешниот светски рекет број еден поради изгубен поен ја насочи ...

Сигурно нема да прогледаат низ прсти – АТП го казни Ѓоковиќ!

СуперСпорт - 09.01.2017

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во финалето на турнирот во Доха беше многу нервозен, а во еден момент го скрши рекетот и топчето погоди еден гледач на трибините. Иако Ѓоковиќ се извини, на крајот се соочи со последиците.

Нема големи промени на АТП листата: Енди Мареј прв, Ѓоковиќ втор!

СуперСпорт - 09.01.2017

Енди Мареј и понатаму е прв тенисер. Иако беше поразен од Ѓоковиќ во финалето во Доха, Мареј остана на првото место со 12.560 бодови. Ѓоковиќ е веднаш зад него со 11.780 бодови. Трет е Милош Раониќ, а во топ 10 имаше само една измена на 6-ти и 7-мо ...

Ѓоковиќ помина со казна од 2.500 евра за инцидентот во Доха

МКД - 09.01.2017

Новак Ѓоковиќ доби само парична казна од две и пол илјади евра поради инцидентот во финалниот дуел на турнирот во Доха кога со топче погоди навивач. За време на финалниот натпревар против Енди Мареј во Доха, Новак Ѓоковиќ два пати беше опоменат за ...

Ѓоковиќ ја освои Доха, но Мареј му избега на 780 бода

Спортклуб - 09.01.2017

Новак Ѓоковиќ го освои првиот трофеј во новата година, но како што стојат сега работите, тој му послужи само колку да ја збогати својата колекција. Ако се земе предвид најновата АТП листа објавена денеска, Енди Мареј ја зголеми бодовната предност во ...

Ѓоковиќ казнет поради инцидентот во Доха (Видео)

Дерби - 09.01.2017

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ доби казна поради инцидентот на финалниот меч против Енди Мари на турнирот во Доха. По еден изгубен поен, Ноле реагираше бурно и „испука“ едно топче кое заврши во публиката, односно погоди еден навивач што ...

Ѓоковиќ казнет само со 2.500 долари за инцидентот во Доха: Морам да бидам претпазлив!

Gol.mk - 09.01.2017

Најдобриот тенисер на Србија, Новак Ѓоковиќ, во текот на финалниот меч во Доха против Енди Мареј направи еден неспортски испад, кој можеше да го чини дисквалификација. Ноле по еден загубен поен нервозно реагираше и го удри топчето кое заврши на ...

АТП го казни Ѓоковиќ

SportMedia - 09.01.2017

Новак Ѓоковиќ на финалниот турнир во Доха беше доста нервозен, а во еден момент тој го скрши рекетот и со топката погоди еден од гледачите во публиката. Иако српскиот тенисер веднаш се извини, сепак на крајот се соочи со последиците.

Ѓоковиќ казнет поради неспортски потег во финалето

А1 On - 09.01.2017

Поради еден потег во финалето на АТП турнирот во Доха, Новак Ѓоковиќ е финасиски казнет. Во текот на правиот сет, Ѓоковиќ удри едно топче надвор од теренот при што ја погоди една жена која седеше на трибините директно во глава.

Ноле победи во Доха, но Мареј ја зголеми предноста на АТП листа

Gol.mk - 09.01.2017

Рекетот број еден, Енди Мареј, пред два дена го загуби првото финале од Новак Ѓоковиќ, но сепак ја зголеми предноста во однос на Србинот на најновата АТП листа кој е објавена денес. Сега, Британецот има 12.560 бода, односно 150 повеќе во однос на ...

Новак Ѓоковиќ казнет поради инцидентот во Доха

Кајгана - 09.01.2017

Поради удирање на топчето во публика за време на финалниот меч на турнирот во Доха, на Новак Ѓоковиќ му е изречена казна. Поради инцидентот во кој со топче погоди жена во публиката, Новак Ѓоковиќ ќе мора да плати 2.500 долари.

Ник Кирјос: За тоа што го направи Ѓоковиќ, јас ќе бев казнет до 2025 година

Република - 09.01.2017

Светскиот тениски рекет број две Србинот Новак Ѓоковиќ триумфираше на АТП турнирот во Доха, но неговата победа во финлето над Британецот Енди Мареј остана во сенка на потегот кој го направи за време на натпреварот.

Несреќа во семејството на Новак Ѓоковиќ – Еден од роднините на тенисерот избегал од сообраќајката

Репортер - 11.01.2017

Срџан Ѓоковиќ имаше несреќа во Нов Белград. Според српските медиуми, Ѓоковиќ во овие лоши временски услови со автомобилот налетал на друг автомобил, по што се оддалечил од местото на несреќата.

Сепак не е дисквалификуван: Ѓоковиќ казнет само парично поради направениот испад

Курир - 09.01.2017

Најдобриот тенисер на Србија, Новак Ѓоковиќ, во текот на финалниот меч во Доха против Енди Мареј направи еден неспортски испад, кој можеше да го чини дисквалификација. Новак по еден загубен поен нервозно реагираше и го удри топчето кое заврши на ...