TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Каргов заминува, Наташа Радевска - Крстевска нов директор на Царината

Вечер - 23.01.2014

Освен претседател на завчерашната седница на Владата именувани се уште четири членови на Инспекцискиот совет, а во наредниот период треба да се изберат уште два Ванчо Каргов веќе не е директор на ...

Наташа Радевска Крстевска седна во моќната директорска фотелја во Царина

24 Вести - 23.01.2014

Царинската управа доби нов директор – моќната позиција ја напушти Ванчо Каргов кој со Царината менаџираше осум години. На чело на оваа институција застана Наташа Радевска-Крстевска, која дојде од ...

Влада: Каргов бил преместен затоа што бил квалитетен

Фактор - 23.01.2014

Квалитетот, способноста и знаењата на Ванчо Каргов биле пресудни за тој да биде преместен од позицијата директор на Царинската Управа и да биде именуван за претседател на Инспекцискиот совет, вели ...

Ѓорѓиев: Новата позиција на Каргов потврда на довербата во неговата работа и резултати

Нетпрес - 23.01.2014

Ванчо Каргов од позицијата директор на Царинската управа е именуван за претседател на Инспекцискиот совет. Одлуката, како што потврди портпаролот Александар Ѓорѓиев, Владата ја донесе на вчерашната ...

Каргов преместен затоа што бил квалитет

Либертас - 23.01.2014

Квалитетот, способноста и знаењата на Ванчо Каргов биле пресудни за тој да биде преместен од позицијата директор на Царинската Управа и да биде именуван за претседател на Инспекцискиот совет, вели ...

Наташа Радевска Крстевска нов директор на Царинската управа

А1 On - 23.01.2014

На чело на Царинската управа застана Наташа Радевска-Крстевска, која дојде од министерството за финансии како претседател на второстепената комисија за предмети по жалби на УЈП, објави 24 Вести.

Ѓорѓиев:Новата позиција на Каргов потврда на довербата во неговата работа

24 Вести - 23.01.2014

Ванчо Каргов од позицијата директор на Царинската управа е именуван за претседател на Инспекцискиот совет. Одлуката, како што потврди портпаролот Александар Ѓорѓиев, Владата ја донесе на вчерашната ...

Ванчо Каргов од Царинската Управа отиде во новиот Инспекциски совет

Алфа - 23.01.2014

Од Царинската Управа во новоформираниот Инспекциски совет. Ванчо Каргов прави ротација на фотелјата по речиси 8 години. Самиот се пријавил на јавниот оглас за новата функција.

Каргов – претседател, избрани и четири члена на Инспекцискиот совет

Телеграф - 23.01.2014

Позитивните резултати што Каргов ги направи во Царината очекуваме да бидат пресликани во рамките на Инспекцискиот совет, велат од Владата Ванчо Каргов од позицијата директор на Царинската управа е ...

Ѓорѓиев: Новата позиција на Каргов потврда на довербата во неговата работа и резултати

Курир - 23.01.2014

Ванчо Каргов од позицијата директор на Царинската управа е именуван за претседател на Инспекцискиот совет. Одлуката, како што потврди портпаролот Александар Ѓорѓиев, Владата ја донесе на вчерашната ...

Каргов ја напушти Царинската управа и го презеде Инспекцискиот совет

Portal - 23.01.2014

Повеќегодишниот директор на Царинската управа, Ванчо Каргов, по речиси осум години, ја напушти функцијата и во четвртокот стапил на позиција во новоформираниот Инспекциски совет.

Ванчо Каргов замина од директорската функција во Царината

Телма - 23.01.2014

Ванчо Каргов, досегашниот директор на Царинската управа преминува на функцијата претседател на новоформираниот владин Инспекциски совет, а на неговото место во Управата е назначена Наташа Радевска ...

Царината доби нова директорка - Каргов главен во Инспекцискиот совет

Нова ТВ - 23.01.2014

На местото на Ванчо Каргов како директор на Царинската управа на Република Македонија е назначена Наташа Радевска Крстевска. Каргов преминува на функцијата претседател на новоформираниот Инспекциски ...

Новата позиција на Каргов е потврда на довербата во неговата работа и резултати

Сител - 23.01.2014

Ванчо Каргов од позицијата директор на Царинската управа е именуван за претседател на Инспекцискиот совет. Одлуката, како што потврди портпаролот Александар Ѓорѓиев, Владата ја донесе на вчерашната ...

Каргов ја напушти Царинската управа и го презеде Инспекцискиот совет

Макфакс - 23.01.2014

Повеќегодишниот директор на Царинската управа, Ванчо Каргов, по речиси осум години, ја напушти функцијата и во четвртокот стапил на позиција во новоформираниот Инспекциски совет.

Ѓорѓиев: Новата позиција на Каргов потврда на довербата во неговата работа и резултати

Економски - 23.01.2014

Ванчо Каргов од позицијата директор на Царинската управа е именуван за претседател на Инспекцискиот совет. Одлуката, како што потврди портпаролот Александар Ѓорѓиев, Владата ја донесе на вчерашната ...

Ѓорѓиев:Новата позиција на Каргов потврда на довербата во неговата работа и резултати

Lider - 23.01.2014

Ванчо Каргов од позицијата директор на Царинската управа е именуван за претседател на Инспекцискиот совет. Одлуката, како што потврди портпаролот Александар Ѓорѓиев, Владата ја донесе на вчерашната ...

Каргов заминува од царина, Наташа Радевска Крстевска е новиот директор

Скопје инфо - 23.01.2014

Ванчо Каргов не е повеќе директор на Царинската управа. Тој е назначен за претседател на новоформираниот Инспекциски совет. Каргов самиот поднел докменти на огласот, односно промената на работното ...

Каргов нов шеф на инспекцискиот совет

Утрински - 23.01.2014

На местото на досегашниот директор во Царинската управа доаѓа Наташа Радевска Крстевска од Министерството за финансии Ванчо Каргов не е веќе директор на Царинската управа на Република Македонија, ...

Каргов заминува од Царина, станува претседател на Инспекцискиот совет

Точка - 23.01.2014

Ванчо Каргов не е веќе директор на Царинската управа на Република Македонија, објави "ТВ Алфа". Тој самиот се пријавил на новиот распишан оглас и веќе е назначен за претседател на новоформираното ...

Каргов си заминува од Царина

Телеграф - 23.01.2014

На негово место во Царинската управа доаѓа Наташа Радевска Крстевска Ванчо Каргов ќе седне на чело на новиот Инспекциски совет. Тој од местото прв човек во Царинската управа заминува во ...

Каргов се повлекува од Царината

А1 On - 23.01.2014

Ванчо Каргов повеќе не е директор на Царинската управа на Република Македонија. Тој е назначен за претседател на новоформираниот Инспекциски совет, а промената доаѓа по негова желба, односно самиот ...

Ванчо Каргов прв човек на Инспекцискиот совет

МРТ - 23.01.2014

Ванчо Каргов е назначен за прв човек на Инспекцискиот совет, кој е во состав на Владата. На местото директор во Царинската управа на Македонија доаѓа Наташа Радевска, која досега ја извршуваше ...

Каргов префрлен од Царина во инспекциски совет

Локално - 23.01.2014

Ванчо Каргов не е веќе директор на Царинската управа на Република Македонија. Тој, самиот се пријавил на новиот распишан оглас и веќе е назначен за претседател на новоформираното тело – Инспекциски ...

Ванчо Каргов не е повеќе директор на Царина

МК News - 23.01.2014

Ванчо Каргов не е повеќе директор на Царинската управа. Тој е назначен за претседател на новоформираниот Инспекциски совет. Каргов самиот поднел докменти на огласот, односно промената на работното ...

Каргов заминува од царината на нова функција

Канал5 - 23.01.2014

Ванчо Каргов не е веќе директор на царинската управа на република Македонија. Тој самиот се пријавил на новиот распишан оглас и веќе е назначен за Претседател на новоформираното тело – Инспекциски ...

Каргов заминува од Царина, станува претседател на Инспекцискиот совет

Нетпрес - 23.01.2014

Ванчо Каргов не е веќе директор на Царинската управа на Република Македонија, објави „ТВ Алфа“. Тој самиот се пријавил на новиот распишан оглас и веќе е назначен за претседател на новоформираното ...

Каргов се повлекува од Царината, назначен е за претседател на новоформираниот Инспекциски совет

Либертас - 22.01.2014

Ванчо Каргов повеќе не е директор на Царинската управа на Република Македонија. Тој е назначен за претседател на новоформираниот Инспекциски совет, а промената доаѓа по негова желба, односно самиот ...

Каргов веќе не е директор на Царина

Делчево Денес - 23.01.2014

Ванчо Каргов не е веќе директор на Царинската управа на Република Македонија, објави ТВ Алфа. Тој, самиот се пријавил на новиот распишан оглас и веќе е назначен за претседател на новоформираното тело ...

ДОСИЕ КАРГОВ: Удри по ОКТА, ги здрма трговците со струја, а го дочека смена! Зошто заминува?

Фактор - 23.01.2014

Царинската Управа на Македонија доби нови директор. Досегашниот директор Ванчо Каргов ја напушти моќната фотеља, во која седнува Наташа Радевска-Крстевска, која до сега беше шеф на второстепената ...

Каргов прв човек на Инспекцискиот совет

Фама - 23.01.2014

Ванчо Каргов повеќе не е директор на Царинската управа на Република Македонија. Тој е назначен за претседател на новоформираниот Инспекциски совет, а промената доаѓа по негова желба, односно самиот ...

Каргов си замина од Царина, ќе раководи со Инспекцискиот совет

Lider - 23.01.2014

Ванчо Каргов си замина од функцијата директор на Царинската управа на Република Македонија и тој, по распишаниот оглас, веќе е назначен за претседател на новоформираното тело – Инспекциски совет.

Каргов премина во Инспекцискиот совет, не е повеќе директор на Царина

еМагазин - 23.01.2014

Ванчо Каргов не е веќе директор на Царинската управа на Република Македонија, објави ТВ Алфа. Тој, самиот се пријавил на новиот распишан оглас и веќе е назначен за претседател на новоформираното тело ...

Каргов оди во Инспекцискиот совет

Тера - 22.01.2014

Ванчо Каргов не е веќе директор на Царинската управа на Република Македонија. Тој, по распишаниот оглас, веќе е назначен за претседател на новоформираното тело - Инспекциски совет.

Каргов повеќе не е директор на Царинската управа на Република Македонија

Sky - 22.01.2014

Со функцијата директор на Царинската управа на Република Македонија повеќе не раководи Ванчо Каргов- објави Алфа Телевизија. Тој, самиот се пријавил на новиот распишан оглас и веќе е назначен за ...

Ванчо Каргов си поднесе оставка, Наташа Крстевска нов директор на Царина

Економски - 22.01.2014

Ванчо Каргов не е повеќе директор на Царинската управа. Тој е назначен за претседател на новоформираниот Инспекциски совет. Каргов самиот поднел докменти на огласот, односно промената на работното ...

Каргов заминува: Наташа Радевска – Крстевска нов директор на Царинската управа

Популарно - 24.01.2014

Ванчо Каргов од позицијата директор на Царинската управа е именуван за претседател на Инспекцискиот совет. Одлуката, како што потврди портпаролот Александар Ѓорѓиев, Владата ја донесе на вчерашната ...

Ѓорѓиев: Новата позиција на Каргов потврда на довербата во неговата работа и резултати

Денешен - 24.01.2014

Ванчо Каргов од позицијата директор на Царинската управа е именуван за претседател на Инспекцискиот совет. Одлуката, како што потврди портпаролот Александар Ѓорѓиев, Владата ја донесе на вчерашната ...

Каргов назначен за претседател на инспекцискиот одбор

Inpress - 23.01.2014

Скопје, 23. јануари 2014 (ИНПРЕС) Досегашниот директор на Царинската управа, Ванчо Каргов, синоќа е назначен за претседател на инспекцискиот одбор. Тој самиот поднел документи за огласот кој беше ...

Царина добива нов директор - Каргов си заминува

Falanga - 23.01.2014

На местото на Каргов во Царинската управа доаѓа Наташа Радевска Крстевска. Ванчо Каргов повеќе не е директор на Царинската управа на Република Македонија.