TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Погледнете ги првите видеа за iPhone 8 и iPhone X

Телефони.мк - 13.09.2017

Apple вчера имаше одлична промоција на дури три нови смартфони, од кои два модела на iPhone 8 и сосема новиот iPhone X кој нуди дизајн со целосна искористеност на предната површина со дисплејот.

iOS 11 официјално излегува на 19-ти септември

Стандард - 13.09.2017

Новиот мобилен оперативен систем на Apple, iOS 11, ќе биде објавен на 19-ти септември. Со iOS 11 доаѓа и Face ID технологијата на Apple, но од целосните нејзини можности ќе имаат корист само корисниците на iPhone X.

Samsung потврди дека ќе пушти флексибилен смартфон во 2018 година

Стандард - 13.09.2017

Samsung ги потврди плановите за пуштање на флексибилен смартфон за следната година, објави АН. Информациите дојдоа од претседателот на компанијата за време на настан во Јужна Кореја, каде што главната тема беше новиот Galaxy Note 8.

Црвениот iPhone 7 повеќе не се продава

Телефони.мк - 13.09.2017

Apple по вчерашната промоција на новите iPhone 8 и iPhone X смартфони од својот веб сајт ја повлече црвената верзија на iPhone 7 кој повеќе не е достапен за купување, односно може да се најде само во традиционалните бои црна, сива и златна.

(ВИДЕО) Samsung Galaxy Note 8 официјално претставен во Македонија

Макфакс - 13.09.2017

„Самсунг Македонија“ и официјално пред македонската публика го претстави новиот супермоќен таблет Samsung Galaxy Note 8. Новиот Note 8 ќе може да се набави од 15 септември кај македонските мобилни оператори, како и низ повеќе дистрибутери на ...

Пародијата на iPhone X го насмеа светот: Емоџи машина од 1.000 долари!

Точка - 13.09.2017

Новите паметни телефони на Apple конечно му беа претставени на светот, па и светот може конечно да земе оддишка, барем уште една година. Покрај Apple iPhone 8 и 8 Plus, претставен е и досега најскапиот модел под логото на Apple, iPhone X, за којшто ...

Samsung Galaxy Note 8 официјално промовиран во Македонија

Телефони.мк - 13.09.2017

Samsung Macedonia и официјално го претстави новиот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 8 пред скопската публика. Пласманот на Samsung Galaxy Note 8 на глобално ниво веќе е во полн ек, а не изостанува ниту Македонија која ќе има можност да го купи ...

Епл го презентираше луксузниот Ајфон

Deutsche Welle - 13.09.2017

Нема веќе тајни: Епл (Apple) ги претстави своите нови ајфони - Ајфон 8 (iPhone 8) и Ајфон Десет (iPhone X). Во предбожиќниот бизнис Епл влегува со најголемата Ајфон-новина во последните три години.

Смешни реакции на луѓето во врска со новиот iPhone X

Точка - 13.09.2017

Apple го промовираше новиот iPhone X и истакна "луда" цена. Тој ќе чини 999 долари, а по тој повод луѓето на социјалните мрежи веднаш споделуваа смешни фотографии за тоа што се треба да направат доколку сакаат да го имаат новиот iPhone X.

iPhone 8 и iPhone 8 Plus се само делумни надградби на 7-ките

Smartportal - 13.09.2017

Како и што беше најавено, заедно со импресивниот iPhone X, Apple претстави подновени изведби на „обичните“ iPhone смартфони, кои не се импресивни како “X”, но имаат неколку адути во ракавот.

Екстремно точна пародија на Ајфон Х

Оff.net - 13.09.2017

Како што е ред, да ја завршиме патерицата од Ајфон денот со трето видео на темата - најава и презентација на емоџи машината од 1.000 долари. Нешто повеќе околу новиот Ајфон, нешто помалку околу новиот ...

Пад на акциите на Apple по разочарувањето на Вол стрит од iPhone X

Стандард - 13.09.2017

Иако Apple промовираше бројни нови производи, вклучувајќи го и нејзиниот јубилеен паметен телефон, акциите на компанијата доживеаја пад на Вол стрит. Причината за ова е разочарувањето на инвеститорите од тоа дека производителот нема да прифаќа ...

iPhone X е најимпресивниот iPhone досега, но на него треба да се чека до ноември

Smartportal - 13.09.2017

Apple конечно го претстави iPhone-от кој сите го очекувавме. Се работи за еден навистина импресивен уред, кој ја најавува наредната насока во која ќе се движи дизајнот на паметните телефони (заедно со дел од неговите конкуренти, како Galaxy S8 и ...

Први официјални слики направени со iPhone X, 8 и 8 Plus

GSM.mk - 13.09.2017

Иако новите iPhone модели беа претставени пред само еден ден, веќе ги имаме првите слики направени со нивните камери. Да ги погледнеме резултатите: iPhone X iPhone X доаѓа со дуален систем камери од 12 мегапиксели.

Непријатен момент за Apple: Прескапиот телефон не функционирал, Интернетот без милост

Точка - 13.09.2017

Во текот на вчерашната презентација на новиот iPhone X се случила најголемата ноќна мора која може да се случи на еден ваков настан – телефонот при демонстрација на опцијата “Face ID” едноставно одбил послушност.

Официјално iPhone X: Побрз, попаметен и помоќен!

GSM.mk - 13.09.2017

9 јануари, 2007 година е денот на кој Apple ја промени иднината на смартфоните со својот iPhone. Денеска сме сведоци на претставувањето на телефонот кој ја обележува десетгодишнината од постоењето на тој уред.

„iPhone X“ - Новиот адут на „Епл“

Факултети - 13.09.2017

Фото: Screenshot/Apple „Епл“ остана без карактеристичните рабови околу екранот, но и копчето „home“. Тим Кук тврди дека ова е дизајнот за наредните 10 години, па затоа морало да биде преземен радикален потег.

Какви новости има новиот iPhone X?

Среќа.mk - 13.09.2017

Вчера се случи традиционалното септемвриско објавување на новиот модел на iPhone, традиција која Apple ја негува веќе години по ред. Што ни доаѓа ново од Apple? „Шоуто“ започна со одавање почит на Стив Џобс, а потоа следеа новостите.

РАЗЛИЧНИ ЦЕНИ ВО РАЗЛИЧНИ ЗЕМЈИ: Колку ќе чини задоволството во рака да се држи новиот iPhone X?

Фактор - 13.09.2017

Очекуваниот јубилеен iPhone X дебитираше официјално вчера на специјален настан во салата "Стив Џобс" во новото седиште на компанијата од Купертино Apple Park. Откако љубопитност околу функциите на уредот беше задоволена, сега главниот прашалник е ...

Apple го претстави најновиот модел – iPhoneX

Бизнис Инфо - 13.09.2017

Фото: Apple Технолошкиот гигант Apple го претстави најновиот модел на мобилен телефон iPhoneX , којшто според главниот извршен директор на компанијата, Тим Кук претставува “најголем исчекор од оригиналниот iPhone“, јавува Ројтерс .

Официјално: Ова е iPhone X со сите негови карактеристики

Црнобело - 13.09.2017

Apple го објави официјалното доаѓање на новиот член во семејството – iPhone X, за време на прес настан во Купертино, Калифорнија. Од компанијата велат дека футуристичкиот дизајн е голем чекор нанапред од оригиналниот iPhone на кој навикнавме, па се ...

(ВИДЕО) „ИДНИНАТА СТИГНА“- iPhone X ќе се отклучува со „поглед“

Фактор - 13.09.2017

Епл вчера го претстави новиот iPhone X, својот најнапреден уред досега. Тим Кук на настанот во свечената сала „Стив Џобс“ го најави како „најголем чекор напред уште од оригиналниот iPhonе“ кој ќе го „отвори патот на технологијата во наредната ...

Дојде Ајфон Х (а и 8)

Оff.net - 13.09.2017

На вчерашниот Епл настан одржан во новото седиште на компанијата, само беа потврдени најраспространеите гласини што се вртеа периодов. Епл извади два телефон 8-ца (и 8-ца плус) и Х, кој службено ќе се чита 10.

Споредба на големини: iPhone X vs Galaxy S8 Plus vs LG V30 vs G6..

GSM.mk - 13.09.2017

iPhone X конечно беше претставен на 12 септември. Пред да ги погледнеме официјалните спецификации, да ја споредиме големината на револуционерниот смартфон со останатите популарни телефони на пазарот..

(ВИДЕО) Безжично полнење, отклучување со поглед, виртуелни фотографии: Што нуди новиот iPhone X

Локално - 13.09.2017

10 години подоцна, по повод јубилејот на Ајфонот, сите очекуваа некакво изненадување од Епл. А, тие се одлучија тоа да биде новиот iPhone X. И иако злите јазици нема да признаат, по години “влечење на стара слава“, Ајфонот ја оправда класификацијата ...

ПРИСТИГНА НОВИОТ I PHONE X кој прави чуда! (ВИДЕО)

Exclusive.mk - 13.09.2017

Конечно пристигна долоочекуваниот ајфон. После долгите претпоставки дека ќе има само I PHONE 8, компанијата изненади со I PHONE X. Зачудувачките опции кои ги пружа новиот мобилен уред на Епл се навистина неверојатни. Погледнете..

Погледнете ја првата најава за iPhone X

IT.mk - 12.09.2017

Без желба да ја намалиме важноста на iPhone 8 и iPhone 8 Plus, новиот iPhone X е најажната најава која ја видовме на Keynote. Телефонот по подолго време заслужено ги возбуди љубителите на iPhone. Екран по целата површина.

Apple го претстави најновиот iPhoneX

Нетпрес - 12.09.2017

Новиот смартфон на Apple е опремен со безрамен OLED екран и сензор за 3Д скенирање на лицето на сопственикот за отклучување на уредот - Face ID Американскиот технолошки гигант Apple на презентацијата во вторникот во „подземниот театар на Стив Џобс“ ...

Претставен е новиот iPhone X: Најмоќниот паметен телефон на светот

Точка - 12.09.2017

„Ова е производ кој ќе ги постави темелите на најмодерните паметни телефони во идните 10 години“, изјави Тим Кук, пред да биде претставен новиот, долго очекуваниот iPhone X. iPhone X (се чита како Ајфон Десет, а не икс) доаѓа во Silver и Space Gray ...

Samsung Galaxy Note 8 официјално претставен во Македонија

А1 On - 13.09.2017

Samsung Македонија и официјално го претстави новиот супер моќен таблет Samsung Galaxy Note 8 пред македонската публика. Новиот Note 8 ќе може да се набави од 15 септември кај македонските мобилни оператори, како и низ повеќе дистрибутери на ...

ВИДЕО: Епл го презентираше луксузниот Ајфон

Либертас - 13.09.2017

Нема веќе тајни: Епл (Apple) ги претстави своите нови ајфони – Ајфон 8 (iPhone 8) и Ајфон Десет (iPhone X), пишува Дојче веле . Во предбожиќниот бизнис Епл влегува со најголемата Ајфон-новина во последните три години.

Пристигнаa новитe Apple Watch, Apple TV, iPhone и iPhone X

IT.mk - 12.09.2017

Десет години по првиот iPhone кој што го промени изгледот на телефоните, Apple ја одржи првата конференција во Steve Jobs Theater. Салата е во новата зграда на Apple, популарно наречена вселенски брод.

Претставен новиот Ајфон Икс или Ајфон 10

Глас на Америка - 12.09.2017

Денес за прв пат во театарот „Стив Џобс“ во Калифорнија, Епл претстави најнови модел на паметни телефони Новиот Ајфон 8 и Ајфон 8 плус, во дизајнот речиси и да нема никакви разлики од претходникот Ајфон 7 и Ајфон 7 плус.

Apple ќе доминира со новиот iPhone X со тотална моќ

Телефони.мк - 12.09.2017

Apple како никогаш досега во една година лансираше дури три супер моќни смартфони, но вистинскиот победник е убедливо iPhone X кој е најдобар досега и доаѓа симболично на 10 години од промоцијата на првиот iPhone од страна на Стив Џобс.

Официјално iPhone 8 и iPhone 8 Plus - Подобрување во сите елементи

Телефони.мк - 12.09.2017

Apple со претставувањето на новите iPhone 8 и iPhone 8 Plus прикажа одличен степен на иновативност нудејќи смартфони кои целосно го заслужуваат епитетот „следна генерација“ бидејќи нудат подобрувања во сите елементи.

Новиот Apple Watch ќе има телефонски број како поврзаниот iPhone

Телефони.мк - 12.09.2017

Apple се уште ја загрева сцената на „Стив Џобс“ театарот во Калифорнија и првиот продукт кој го претстави е третата генерација на паметниот часовник Apple Watch Series 3 инаку прв со вградена мобилна антена за прием и пишување на СМС пораки како и ...

Тим Кук го откри „светилиштето“ на Стив Џобс

Телефони.мк - 12.09.2017

Симболично во новиот Стив Џобс театар во Купертино, Калифорнија, Apple ја стартуваше специјалната промоција на која ќе ги открие своите нови смартфони. За почеток се обрати генералниот извршен директор Тим Кук кој ги повика сите да донираат за ...

Претставен новиот iPhone 8: безжично полнење и подобар процесор

Кајгана - 12.09.2017

„Apple“ ги претставите новите модели, iPhone 8 и iPhone 8 Plus, кои се наследници на минатогодишните iPhone 7 и iPhone 7 Plus, но со подобри процесори, камери и различен дисплеј. Директниот скок од iPhone 7 на iPhone 8 е голем потег за компанијата ...

Епл го откри најновиот модел телефон

Канал5 - 12.09.2017

Со оддавање почит кон починатиот основач , Стив Џобс , на спектакуларен собир денеска беше претставен најновиот Iphone X. Телефонот ќе чини 999 долари и ќе биде најскап на пазарот . Извршниот директор на компанијата , Тим Кук последниот производ го ...

А11 процесорот за iPhone 8 „растури“ на тестовите

Телефони.мк - 12.09.2017

На само неколку часа до промоцијата на iPhone 8 се појави првиот неофицијален бенчмарк тест на неговиот нов процесор Apple A11 кој ќе има работен потенцијал од 2,4 GHz со шест-јадра. Apple A11 ги сруши рекордите на Geekbench со 4060 поени во сингл ...

Тим Кук го презентираше iPhone X и рече: Стив Џобс би се гордеел со нас …

Стандард - 12.09.2017

Тим Кук го затвори денешниот настан на неговата компанија, така како што и го отвори – со зборови за Стив Џобс. Оној кој еднаш рече дека начинот да му ја покажеш на светот својата перцепција е да создадеш нешто прекрасно за него.

iPhone 8 и 8 Plus: нови камери, стари дисплеи (ВИДЕО)

Стандард - 12.09.2017

Големата ѕвезда на денешниот настан на Apple е јубилејниот iPhone X, но iPhone 8 и 8 Plus заедно со него имаат доволно подобрувања за да го заслужат своето место. iPhone 8 и 8 Plus имаат нов дизајн, во кој стаклото не е само на грбот, но и од ...

ВИДЕО: Пристигна чудото на технологијата – iPhone X со вртоглаво високи цени

Шеталиште - 13.09.2017

Конечно пристигна долоочекуваниот iPhone. После долгите претпоставки дека ќе има само iPhone 8, компанијата изненади со iPhone X. Зачудувачките опции кои ги пружа новиот мобилен уред на Епл се навистина неверојатни.

Со Apple Watch Series 3, можете да го оставите телефонот дома (ВИДЕО)

Стандард - 12.09.2017

Следната генерација на Apple Watch конечно ќе ви дозволи да ги оставите вашите телефони дома. Компанијата ја објави последната надградба на паметниот часовник, кој овој пат вклучува LTE модем за телефонски повици и интернет пристап, како и помоќен ...

Епл настан за првпат во новиот кампус на компанијата

Слободен Печат - 12.09.2017

Според досегашните најави, ѕвезда на шоуто ќе биде Ајфон Икс (iPhone X), кој ќе има целосен екран и софтвер за препознавање на лице. Заедно со Ајфон Икс, ќе бидат презентирани и Ајфон 8 и Ајфон 8+.

Следете во живо: Apple го претставува iPhone X!

Точка - 12.09.2017

Освен iPhone X, Apple би требало да ги претстави и iPhone 8 и 8 Plus, како и нови модели од паметниот часовник и Apple TV. Сите љубители на брендот и производите под логото на Apple со нетрпение го очекуваа овој ден! Apple на денешната конференција ...

Следете: За прв пат нов iPhone во Стив Џобс театарот

Телефони.мк - 12.09.2017

За неколку часа започнува специјалниот промотивен настан на Apple кој за прв пат ќе се одржи во Стив Џобс театарот во Калифорнија веднаш до самото корпоративно седиште на компанијата. На специјалниот настан ќе бидат претставени новите смартфони на ...

Тим Кук: Имаме големи Ајфон-новости за денес

Слободен Печат - 12.09.2017

„За прв пат вие всушност го допиравте софтверот, а не копчињата“, изјави Кук за првиот Ајфон презентиран пред 10 години. Од виртуелната продавница за апликации, па до суперквалитетна камера, Епл секогаш работеа на најдобрата услуга за корисниците, ...

Потврдена локацијата за одржување на промотивниот настан на Apple

Smartportal - 12.09.2017

Упатените очекуваа промоцијата на најновите производи на Apple да се одржи во втората седмица од месец септември, што се наметнува како традиција во изминатите неколку години, меѓутоа локацијата на настанот остана неизвесна до последниот момент.

Епл ќе го презентира новиот Ајфон на 12 септември

Слободен Печат - 12.09.2017

Настанот за презентација на новиот модел на Ајфон на Епл оваа година е закажан за 12 септември. Исто така, се навршуваат 10 години од реализацијата на првиот Ајфон во светот. Во 2007 никој не ни помислуваше дека токму Ајфонот ќе биде најзначајниот ...