TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ПСЖ го пушта Матуиди во Јувентус

SportMedia - 12.08.2017

Потрагата на Јувентус за уште еден играч за врска во последната линија од тимот е по се изгледа завршена! Утринава францускиот „Лекип" јави дека ПСЖ и дефинитивно го договорил доаѓањето на Фабињо од Монако, а тоа начи само едно – Блез Матуиди може ...

Тотенхем заинтересиран за Санчез од Ајакс

СуперСпорт - 12.08.2017

Како што пренесува „Ска Спортс“ Тотенхем е заинтересиран во своите редови да го донесе стоперот на Ајакс, Давинсон Санчез. 21 годишниот играч кој има два настапи за репрезентацијата на Колумбија минатата сезона постигна шест погодоци на 43 ...

Диего Коста на суд ќе бара „излез“ од Челси

SportMedia - 12.08.2017

Минатата недела, адвокатот на Шпанецот се закани со тужба околу третманот на напаѓачот, посебно одбивањето да се договори неговиот кам-бек во тимот на Атлетико Мадрид. Коста претходно го обвини менаџерот на Челси, Антонио Конте дека преку СМС-порака ...

Тотенхем конечно се разбуди – донесе засилување од 35 милиони

Спортски - 12.08.2017

Тотенхем е единствена екипа од врвот која во летниот преоден рок не донесе ниту едно засилување, но англиските медиуми пренесуваат дека тоа ќе се промени во наредните денови. Имено, „Спарси“ го договориле трансферот на 21-годишниот дефанзивец на ...

Јунајтед, Сити, Арсенал, Ливерпул и Тотенхем го сакаат тронот на Челзи

Идивиди - 12.08.2017

Синоќа стартуваше новата сезона во англиската Премиер лига, за која се очекува да биде возбудлива и неизвесна како никогаш досега Највозбудливото првенство на светот, англиската Премиер лига, започна синоќа.

Тотална војна на Стемфорд Бриџ: Диего Коста против Челси на суд

Спортклуб - 12.08.2017

Напаѓачот на шпанската репрезентација Диего Коста, неговиот агент и адвокатите почнале правна процедура против Челси, објавија денеска англиските медиуми. Причина за тоа е фактот што премиерлигашот не дава дозвола за негов трансфер во Атлетико ...

Конте не верува дека Челзи ќе ја одбрани титулата

Стандард - 12.08.2017

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте смета дека неговиот тим не може да ја одбрани титулата во Премиер лигата. Италијанецот зборуваше пред денешниот судир со Барнли од првиот круг и не го криеше своето разочарување од трансферната политика на клубот.

Диего Коста го тужи Челси

Sport 1 - 12.08.2017

Шпанскиот репрезентативец Диего Коста, сè уште актуелен член на англискиот првак Челси ќе започне судска постапка против својот клуб, најавија англиските медиуми, затоа што лондонските „сини“ го блокираат неговиот трансфер во Атлетико Мадрид.

Матуиди се поблиску до Јувентус

Стандард - 12.08.2017

Фудбалерот на Пари Сен Жермен Блејз Матуиди е многу блиску до трансфер во Јувентус. 30-годишниот фудбалер одамна е во трансферниот список на „бјанконерите“ заедно со играчот за врска на Ливерпул Емре Чан.

Мурињо потврди: Започнавме преговори со Ибрахимовиќ!

Gol.mk - 12.08.2017

Во последниот период сè поголеми се гласините дека Ибрахимовиќ повторно ќе го облече дресот на Манчестер Јунајтед, а дека во овие шпекулации има вистина потврди менаџерот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо.

Конте остана без уште еден првотимец: Педро нема да игра против Барнли

Gol.mk - 11.08.2017

Еден Азар веќе подолг период е повреден, а сега листата на повредени играчи на Челзи ја дополни и шпанското крило, Педро Родригез, денес потврди менаџерот на „сините“, Антонио Конте. Сè уште не е познато колкав период Педро ќе биде надвор од ...

Конте очекува шест екипи да се борат за врвот во Премиерлигата, го вброи и Евертон

24Фудбал - 11.08.2017

Шефот на стручниот штаб на актуенилниот бранител на титулата во Премиерлигата посочи дека оваа сезона нема да биде нималку лесно да се освои титулата во Англија. Антонио Конте во денешната изјава за медиумите во Англија рече дека неговиот тим мора ...

ФОТО: Еве кај кого заврши медалот на Мурињо

Курир - 12.08.2017

Жозе Мурињо во Скопје израдува млад навивач на Манчестер јунајтед, откако добиениот сребрен медал го даде на трибината каде беше ...

На Островот се шпекулира: Пристигнуваат позитивни вести за фановите на Арсенал

24Фудбал - 11.08.2017

Се чини дека францускиот стратег од клупата на Арсенал, Арсен Венгер полека но сигурно успешно завршува половина од мисијата која ја зацрта за ова лето. Арсенал подолг период беше во преговори со Месут Озил и Алексис Санчез околу продолжување на ...

Клоп: Сити е најголем фаворит за титулата, ме интересира како ќе изгледа Челзи без Матиќ и Коста

Gol.mk - 11.08.2017

Овој викенд започнува 27. издание на англиската Премиер лига, а една од фаворитите за највисок пласман, Ливерпул, своето деби ќе го има утре кога ќе му гостува на тимот на Ватфорд (13.00 часот).

Мурињо потврди: Преговараме со Ибра, но не брзаме

МКД - 11.08.2017

Жозе Мурињо потврди дека Манчестер јунајтед е во преговори со Златан Ибрахимовиќ, но не брзаат бидејќи играчот поради повреда е надвор од стројот Златан Ибрахимовиќ во април заработи тешка повреда на коленото па реши да се откаже од опцијата со која ...

Ибрахимовиќ би можел да продолжи со Манчестер јунајтед

24Фудбал - 11.08.2017

Искусниот шведски напаѓач се чини дека се уште не го кажал последниот збор во тимот од „Олд Трафорд“. На денешната пресконференција за медиумите, португалскиот стратег од клупата на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо истакна дека неговиот клуб е во ...

Мурињо потврди: Јунајтед преговара со Златан Ибрахимовиќ

Sport 1 - 11.08.2017

Златан Ибрахимовиќ сè уште не завршил со Манчестер јунајтед. Жозе Мурињо денеска на прес-конференција изјави дека клубот и фудбалерот разговараат за иднината. Швеѓанецот лани во својата дебитантска сезона импресионираше во дресот на „ѓаволите“, но ...

Мурињо: Нема да плачам, ако не се случи ништо до крајот

Спортски - 11.08.2017

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо истакна денес дека клубот е во преговори да го врати Златан Ибрахимовиќ. „Златан мисли дека може да направи уште многу и изминатата сезона не му беше доволна.

Франк Лампард го советува Конте да го ангажира фудбалерот на Евертон

СуперСпорт - 11.08.2017

Легендата на Челзи, Френк Лампард му го препорача на Антонио Конте фудбалерот на Евертон, Рос Баркли. 23- годишниот фудбалер би бил идеален за тимот на Челзи, а откако тој не потпиша нов договор со клубот од Ливерпул, се погласни се шпекулациите ...

Причини кои покажуваат дека титулата во Премиер Лигата оваа сезона ќе заврши во Манчестер

СуперСпорт - 11.08.2017

Во последните три години, вклучувајќи го и оваа лето, клубовите од Манчестер потрошија вртоглави 1.2 милијарди евра на засилување, но и покрај тоа титулата завршуваше во Западен Лондон и во Лестер.

Челси значително ослабен пред стартот на новата сезона

Спортски - 11.08.2017

Еден Азар е повреден од порано, а сега на листата е и Педро Родригез, потврди Антонио Конте. Се уште не е познато кој ќе игра во нападот, не е исклучено покрај Вилијан да играат и Мората и Бачуаи, што Конте имаше предвид да го види на еден од ...

Мурињо и Јунајтед уште бараат крило

SportMedia - 11.08.2017

Јунајтед ги купија напаѓачоит Ромелу Лукаку, играчот од средниот ред Немања Матиќ и дефанзивецот Виктор Линделоф, меѓутоа не можеа да најдат играч на крилото, откако пропадна трансферот на Иван Перишиќ од Интер.

Кој е фаворит за титулата, тоа мора да биде Манчестер Сити!?

SportMedia - 11.08.2017

Новата сезона во Премиер лигата, 26. по ред, стартува вечерва со дуелот Арсенал-Лестер, а менаџерот на Ливерпул како топ-фаворит го наведува синиот тим од Манчестер... Оваа сезона „граѓаните" потполно ја реновираа последната линија со неколку ...

Мурињо: Можно е Ибрахимовиќ да остане

Слободен Печат - 11.08.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо потврди дека Златан Ибрахимовиќ може да заигра за „црвените ѓаволи“, иако Швеѓанецот не го продолжи договорот со клубот. Ибра моментно е слободен играч и се уште се опоравува од повредата која ја заработи ...

Рекордна плата за Санчез

Вечер - 11.08.2017

Сепак, репрезентативецот на Чиле добро знае дека ќе има уште поголема плата доколку ја прифати понудата на Манчестер Сити Лондонскиот премиерлигаш Арсенал сака по секоја цена да ја продолжи соработката со чилеанскиот интернационалец Алексис Санчез.

Вилијан: Мурињо сакаше да ме доведе во Јунајтед

Точка - 11.08.2017

Фудбалерот за врска на Челси, откри дека Жозе Мурињо сакал да го доведе во редовите на Манчестер Јунајтед. Сепак, тој одлучил да остане на „Стемфорд Бриџ“. „Имаше неколку разговори со мојот агент. Работев со Мурињо и ние станавме пријатели.

Ќе има ли Премиер лигата нов шампион? Сити и Јунајтед најголеми фаворити!

Gol.mk - 11.08.2017

Вечерва со мечот помеѓу Арсенал и Лестер Сити започнува новата сезона на најитересното, најскапото, а за многумина и најквалитетното фудбалски првенство – англиската Премиер лига. За разлика од минатата сезона, кога во главната улога беа ...

Тотенхем конечно се разбуди – донесе засилување од 35 милиони

Таратур - 12.08.2017

Тотенхем е единствена екипа од врвот која во летниот преоден рок не донесе ниту едно засилување, но англиските медиуми пренесуваат дека тоа ќе се промени во наредните денови. Имено, „Спарси“ го договориле трансферот на 21-годишниот дефанзивец на ...

Дами и господо, спремете се за фудбалско уживање – започнува Премиер лигата!

Спортски - 11.08.2017

По летната пауза, вечерва почнува новото издание на највозбудливата фудбалска лига, англиската Премиер лига. Фудбалските навивачи чекаа и дочекаа, во 20:45 Арсенал и Лестер на „Емирати“ ја отвараат новата сезона во најелитното натпреварувавње на ...

Мурињо потврди дека Златан може да остане на „Олд Трафорд“

СуперСпорт - 11.08.2017

Жозе Мурињо на денешната прес конференција пред натпреварот со Вест Хем потврди дека од клубот се во преговори со Златан Ибрахимовиќ за да се врати во црвениот дрес. „Тој е повреден и му треба време да заздрави, тој не е подготвен за игра.

Еден проблем помалку за Венгер – Озил ќе потпише, се чека Алексис Санчез

Екипа - 11.08.2017

Месут Озил ги израдува фановите на Арсенал на денот на почеток на новата сезона, прифаќајќи ги условите за да потпише нов долгогодишен договор со „топчиите“ од Лондон. Актуелниот договор на Германецот истекува на крајот од оваа сезона и Венгер би ...

Мурињо откри со кој играч Јунајтед е во отворени преговори

Дерби - 11.08.2017

Португалскиот стратег Жозе Мурињо ја започнува втората сезона во Манчестер Јунајтед, сезона која сигурно сака да му биде поуспешна од првата во која триумфираше во три натпреварувања (Комјунити Шилд, ЕФЛ Купот и Лига Европа), но потфрли во Премиер ...

Арсенал му понудил на Санчез ОГРОМНА плата, дали Чилеанецот ќе остане на „Емирати“?

Спортски - 11.08.2017

Иако ова лето се шпекулираше дека и одличниот напаѓач на Арсенал, Алексис Санчез, како и многу други, би можел во астрономски трансфер да ја промени средината, тој се уште е фудбалер на Арсенал, а управата на лондонскиот клуб е спремна на се, само ...

Клоп: Манчестер сити е главниот фаворит за титулата во Премиер – лигата

Екипа - 11.08.2017

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека прв фаворит за титулата во новата сезона во Премиер лигата е Манчестер сити. „Фаворит мора да биде Манчестер сити. Минатата сезона играа фантастичен фудбал, но имаа неколку ситни проблеми.

Вака би изгледал почетниот состав на Манчестер јунајтед за неделната пресметка со Вест Хем (ФОТО)

24Фудбал - 11.08.2017

Се чини дека португалскиот стратег Жозе Мурињо нема дилеми во однос на тоа со каков почетен состав ќе му се спротистави на првиот противник во новата сезона од Премиерлигата. Одредени медиуми веќе шпекулираат во однос на првиот меч на Манчестер ...

Манчестер Јунајтед со ригорозни инструкции за навивачите на Олд Трафорд

Кајгана - 11.08.2017

Манчестер Јунајтед влегува во новата сезона со многу ригорозни мерки за безбедност и англискиот клуб им порача на навивачите сериозно да ги сфатат инструкциите, објавувајќи и видео преку кое се објаснуваат процедурите низ кои ќе треба да поминат.

Венгер не верува оти Санчез ќе остане на „Емирејтс“

Дерби - 11.08.2017

Премиерлигашот Арсенал и понатаму не успева да го реши прашањето околу Алексис Санчез чиј договор истекува наредното лето. „Топчиите“ сакаат да го задржат во своите редови, подготвени се и да понудат вистинско богатство (се споменуваат и 300.000 ...

Манчестер сити и Манчестер јунајтед први фаворити за титулата...

Н.Македонија - 11.08.2017

Со вечерашниот меч Арсенал - Лестер почнува новата, 26-та сезона во најбогатата европска лига фудбалска лига, англиската Премиер-лига Со вечерашниот натпревар Арсенал - Лестер (20.45 часот) почнува новата сезона во најбогатата европска фудбалска ...

Мурињо потврди: Манчестер Јунајтед води преговори со Ибра

Стандард - 11.08.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо потврди дека клубот води преговори со Златан Ибрахимовиќ, кој може повторно да заигра на „Олд Трафорд“. „Тој во моментов се опоравува од повреда и има потреба од време.

Клоп: Сити се фаворити за титулата

Точка - 11.08.2017

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп изјави дека прв фаворит за освојување на шампионската титула во Премиер лигата е Манчестер Сити. „Фаворит мора да биде Манчестер Сити. Минатата сезона играа фантастичен фудбал, имаа само неколку проблеми.

Јунајтед преговарал со уште еден фудбалер на Челси, но безуспешно

Спортклуб - 11.08.2017

Немања Матиќ ќе остане единствениот поранешен фудбалер на Челси кој во новата сезона ќе го носи дресот на Манчестер Јунајтед. “Црвените ѓаволи” ова лето се обиделе да купат уште еден фудбалер на актуелниот шампион, но не успеале.

Арсенал му нуди на Алексис Санчез да стане најплатен играч во Премиер – лигата

Екипа - 11.08.2017

Англискиот премиерлигаш Арсенал се обидува да го „врзе“ Алексис Санчез со нов договор, со оглед дека по завршувањето на оваа сезона ќе може да го напушти клубот како слободен агент. Менаџерот Арсен Венгер смисли план, да го направи Чилеанецот ...

Супер компјутер го предвиди конечниот распоред во Премиер лигата: Кој ќе биде шампион, кој ќе игра во Европа, кој ќе го ...

Дерби - 11.08.2017

Со денешниот натпревар меѓу Арсенал и Лестер на „Емирејтс“ во Лондон се отвара новата сезона и возбудувањата во Премиер лигата. Сите имаа големи очекувања од истата, очекуваат голема борба, изненадувања, квалитетен фудбал и потези, шоу на трибините… ...

Арсенал го прави Санчез најплатениот играч во Премиер лигата

Стандард - 11.08.2017

Раководството на Арсенал е подготвено со последна понуда до напаѓачот на тимот Алексис Санчез. Чилеанецот и „топџиите“ водат преговори за нов договор, но до овој момент не стигнуваат до разбирање.

Мурињо открива: Сакаме Златан да остане во Јунајтед, преговорите одат полека

Спортклуб - 11.08.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо потврди дека клубот од „Олд Трафорд“ е во преговори со Златан Ибрахимовиќ, но не брзаат со оглед на тоа дека Швеѓанецот е повреден и ќе биде недостапен до втората половина од сезоната.

Куман открива: Баркли останува во Евертон, блиску сме до договор за Сигурдсон

24Фудбал - 10.08.2017

Стратегот од клупата на Евертон открива дека тимот е блиску до новото засилување кое треба да пристигне од Свонси. Холандскиот стратег од клупата на Евертон, Роналд Куман останува на курсот за ангажман на Гилфи Сигурдсон, Исланѓанецот од редовите на ...

Мојс за Фелаини: Тој е измислен за модерниот фудбал

24Фудбал - 10.08.2017

Поранешниот тренер на Манчестер јунајтед со пофалби на сметка на својот миленик, Белгиецот Маруан Фелаини. Дејвид Мојс во интервју за „ЕСПН“ вели дека Фелаини е одличен фудбалер за Манчестер јунајтед, многу корисен, а тоа го потврдува и со фактот ...

Манчестер јунајтед го обелодени среќното дете: Кога Жозе Мурињо ќе ти даде медал... (ФОТО)

24Фудбал - 10.08.2017

Официјалниот фан пејџ на англискиот гигант на Фејсбук го обелодени среќното момче кое засекогаш ќе го памети Суперкупот кој се одржа во главниот град на нашата земја. Манчестер јунајтед го загуби европскиот Суперкуп против Реал Мадрид со 2-1, но ...

Манчестер Јунајтед го бара детето на кое Мурињо му го подари медалот

+инфо - 10.08.2017

Врвен гест од Жозе, што го подари медалот од УЕФА Супер купот на млад навивач, пишува Манчестер Јунајтед. Манчестер Јунајтед го бара детето на кое што тренерот Жозе Мурињо му го подари сребрениот медал по Супер купот на УЕФА во Скопје.