TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Потресно сведоштво на поранешна тениска ѕвезда: Татко ми ме тепаше и плукаше по секој пораз

Стандард - 14.11.2017

Поранешната женска тениска ѕвезда, Јелена Докиќ откри шокантни детали за нејзиниот живот. Австралијката била постојано малтретирана нејзиниот татко. Тој ја тепал, удирал, влечел за косата и ја плукал во лицето по секој пораз.

Нови морбидни детали околу Јелена Докиќ: По поразот во полуфиналето на Вимблдон, татко и ја…

Дерби - 14.11.2017

Јелена Докиќ, австралиската тенисерска со српско потекло која имаше највисок пласман како четвртопласирана тенисерка на ВТА листата, по вчерашното отварање за јавноста во врска со малтретирањето од страна на нејзиниот татко, таа откри уште една ...

Славната спортистка призна дека била жртва на нејзиниот татко, најновите детали за насилството се морбидни

Курир - 14.11.2017

Тоа што таа го преживувала од нејзиниот татко е надвор од сите нормалности на родителството. И покрај тоа што на 17 години ја малтретирал, ја тепал, фрлал со се што ќе му дојде при рака, ја кубел за косата, тоа за насилникот не било доволно.