TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сеуште се чека на информација за трагичната несреќа во рудникот Леце во кој загинаа двајца македонски рудари

Канал 77 - 13.09.2017

Сеуште нема нови информации од истрагата која се врши во рудникот за злато, олово и цинк Леце кај Медвеѓа а во која пред скоро два дена несреќно загинаа двајца рудари од Крива Паланка и Пробиштип.

Сеуште се чека на информација за трагичната несреќа во рудникот Леце во кој загинаа двајца македонски рудари

Скопје24 - 13.09.2017

Сеуште нема нови информации од истрагата која се врши во рудникот за злато, олово и цинк Леце кај Медвеѓа а во која пред скоро два дена несреќно загинаа двајца рудари од Крива Паланка и Пробиштип.

Во Србија загинаа двајца македонски рудари

24 Вести - 12.09.2017

Трагедија ја разбуди Македонија, двајца рудари од Пробиштип и Крива Паланка ги загубија животите при минирање во рудникот леце во соседна Србија. Се угушиле од отровите во јамата во рудникот. Дел од рударите сведочеле за несреќата.

Двајца македонски рудари загинаа во рудник во Србија

Телма - 12.09.2017

Во српскиот рудник Лече во околината Медвеѓа синоќа околу 23 часот настрадаа двајца рудари од Пробиштип и Крива Паланка. Колегите на 53 годишниот Т. Н. 48 годишниот З. П. за српските медиуми изјавуваат дека несреќата се случила за време на минирање ...

Загинаа двајца Македонци во Србија, се симнале во рудник да проверат нешто

МКД - 12.09.2017

Во несреќа што се случи вчеравечер во рудникот „Леце", близу Медвеѓа, во Србија, загинаа двајца македонски рудари. Рударите од Македонија Зоран Петковски од Крива Паланка и Тони Нанев од Пробиштип, на возраст од околу 50 години, се задушиле ...

Вучиќ изрази сочувство за загинатите рудари

24 Вести - 12.09.2017

Српскиот премиер Александар Вучиќ изрази сочувство до семејствата на загинатите рудари на денешното јавно обраќање на државната телевизија. Тој потенцираше дека Србија се соочува со недостаток на работна сила и затоа мора да увезува работници ...

Двајца македонски рудари загинаа во рудник во Србија

Канал5 - 12.09.2017

Зоран Петковски од Крива Паланка и Тони Нанев од Пробиштип се рударите, кои синоќа ги загубија животите во рудникот Леце кај Медвеѓа во соседна Србија, јавуваат денеска српските медиуми. Согласно изјавите на нивните колеги, постојат повеќе верзии за ...

Двајца рудари од Македонија загинаа во Србија

Алфа - 12.09.2017

Двајца рудари од Македонија Зоран Петковски (48) од Крива Паланка и Тони Нанев (53) од Пробиштип настрадаа во рудникот Лече во околина на Медвеѓа, на југот од Србија. Двајца рудари од Македонија Зоран Петковски (48) од Крива Паланка и Тони Нанев ...

Двајца Македонци загинаа во рудникот „Леце“ во Србија

А1 On - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Двајца македонски рудари загинаа во рудник во Србија

Макфакс - 12.09.2017

Во несреќа што се случи вчера во рудникот „Леце“, близу Медвеѓа, во јужниот дел на Србија загинаа двајца македонски рудари. Несреќата, како што велат од српската полицијата, се случила во рударското окно. Рударите од Македонија Т.Н. (48) и З.П.

Детали: Загинатите рудари се од Крива Паланка и Пробиштип

Република - 12.09.2017

Двајцата рудари од Македонија, кои загинале синоќа во рудникот „Леце“ кај Медвеѓа, се Зоран Петковски (48) од Крива Паланка и Тони Нанев (50) од Пробиштип, објави „Канал 77“. Според првичните информации несреќата се случила околу 23 часот и 30 ...

Обновено: Двајца македонски рудари загинаа во рудникот Леце во Србија

Канал 77 - 12.09.2017

Двајца македонски рудари загинаа во рудникот Леце во Србија. Според првичните информации несреќата се случила околу 23 30 минути кога најверојатно спрема мислењето на лекарите двајцата рудари се задушиле од отровните гасови во јамата.

Двајца македонски рудари загинаа во рудникот „Леце“ во Србија (ВИДЕО)

Телевизија Нова - 12.09.2017

Двајца македонски рудари загинаа во рудникот „Леце“ во Србија, едниот е од Крива Паланка, а другиот е од Пробиштип. Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца ...

Вучиќ изрази сочувство за загинатите македонски рудари

Press24 - 12.09.2017

Српскиот премиер Александар Вучиќ изрази сочувство до семејствата на загинатите рудари на денешното јавно обраќање на државната телевизија. Тој потенцираше дека Србија се соочува со недостаток на работна сила и затоа мора да увезува работници ...

Вучиќ изрази сочуство до семејствата на македонските рудари

Република - 12.09.2017

Српскиот претседател Александар Вучиќ изрази сочувство до семејствата на загинатите рудари на денешното јавно обраќање на државната телевизија. Тој потенцираше дека Србија се соочува со недостаток на работна сила и затоа мора да увезува работници ...

Двајца Македонци загинаа во рудникот „Леце“ во Србија

Телевизија Нова - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Двајца македонски рудари загинаа во рудник во Србија

Кајгана - 12.09.2017

Во несреќа што се случи вчера загинаа двајца македонски рудари. Несреќата, како што велат од српската полицијата, се случила во рударското окно. Несреќата се случила во рудникот „Леце“, близу Медвеѓа, во јужниот дел на Србија.

Детали: Загинатите рудари се од Крива Паланка и Пробиштип

Курир - 12.09.2017

Двајцата рудари од Македонија, кои загинале синоќа во рудникот „Леце“ кај Медвеѓа, се Зоран Петковски (48) од Крива Паланка и Тони Нанев (50) од Пробиштип, објави „Канал 77“. Според првичните информации несреќата се случила околу 23 часот и 30 ...

Голема трагедија: Македонци загинаа во рудник во Србија

Press24 - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Загинатите рудари кај Медвеѓа се од Крива Паланка и Пробиштип

Нетпрес - 12.09.2017

Двајцата рудари од Македонија, кои загинале синоќа во рудникот „Леце“ кај Медвеѓа, се Зоран Петковски (48) од Крива Паланка и Тони Нанев (50) од Пробиштип, објави „Канал 77“. Според првичните информации несреќата се случила околу 23.30 часот по ...

Двајца Македонци загинаа во рудникот „Леце“ во Србија

Канал 77 - 12.09.2017

Еден од рударите изјавил дека македонските рудари не се повлекле навреме при минирањето и се задушиле од гасовите во јамата. Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца ...

Нови детали: Откриен идентитетот на македонските рудари кои загинаа во Србија

Press24 - 12.09.2017

Двајцата рудари од Македонија, кои загинале синоќа во рудникот „Леце“ кај Медвеѓа, се Зоран Петковски (48) од Крива Паланка и Тони Нанев (50) од Пробиштип, објави „Канал 77“. Според првичните информации несреќата се случила околу 23 часот и 30 ...

Македонци загинаа во рудникот „Леце“ во Србија

Република - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Детали: Загинатите рудари се од Крива Паланка и Пробиштип

Сител - 12.09.2017

Двајцата рудари од Македонија, кои загинале синоќа во рудникот „Леце“ кај Медвеѓа, се Зоран Петковски (48) од Крива Паланка и Тони Нанев (50) од Пробиштип, објави „Канал 77“. Според првичните информации несреќата се случила околу 23 часот и 30 ...

Двајца Македонци загинаа во рудникот „Леце“ во Србија

Вечер - 12.09.2017

Според сведоци, несреќата се случила за време на минирањето не еден дел во рудникот. Во рудникот „Леце" во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле ...

Загинатите рудари кај Медвеѓа се од Крива Паланка и Пробиштип

Точка - 12.09.2017

Двајцата рудари од Македонија, кои загинале синоќа во рудникот „Леце“ кај Медвеѓа, се Зоран Петковски (48) од Крива Паланка и Тони Нанев (50) од Пробиштип, објави „Канал 77“. Според првичните информации несреќата се случила околу 23.30 часот по ...

Двајца Македонци загинаа во рудникот „Леце“ во Србија, се задушиле од гасовите во јамата

ТВ21 - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Детали: Загинатите рудари се од Крива Паланка и Пробиштип

Телевизија Нова - 12.09.2017

Двајцата рудари од Македонија, кои загинале синоќа во рудникот „Леце“ кај Медвеѓа, се Зоран Петковски (48) од Крива Паланка и Тони Нанев (50) од Пробиштип, објави „Канал 77“. Според првичните информации несреќата се случила околу 23 часот и 30 ...

Двајца Македонци загинаа во рудник во Србија

БркајРабота - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Детали: Загинатите рудари се од Крива Паланка и Пробиштип

МК News - 12.09.2017

Двајцата рудари од Македонија, кои загинале синоќа во рудникот „Леце“ кај Медвеѓа, се Зоран Петковски (48) од Крива Паланка и Тони Нанев (50) од Пробиштип, објави „Канал 77“. Според првичните информации несреќата се случила околу 23 часот и 30 ...

Двајца Македонци загинаа во рудникот „Леце“ во Србија

Локално - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Двајца рудари, од Кр.Паланка и Пробиштип загинаа во рудник кај Медвеѓа

iPortal - 12.09.2017

Двајцата рудари од Македонија, кои загинале синоќа во рудникот „Леце“ кај Медвеѓа, се Зоран Петковски (48) од Крива Паланка и Тони Нанев (50) од Пробиштип, објави „Канал 77“. Според првичните информации несреќата се случила околу 23.30 часот по ...

Двајца македонски рудари загинаа во рудникот „Леце“ во Србија

Телма - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Двајца рудари од Пробиштип и Паланка загинаа во рудник во Србија

Фокус - 12.09.2017

Двајцата рудари од Македонија, кои загинале синоќа во рудникот „Леце“ кај Медвеѓа, се Зоран Петковски (48) од Крива Паланка и Тони Нанев (50) од Пробиштип, објави „Канал 77“. Според првичните информации несреќата се случила околу 23 часот и 30 ...

Двајца Македонци загинаа во рудникот „Леце“ во Србија

Слободен Печат - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Двајца македонски рудари загинаа во Србија

МРТ - 12.09.2017

Безживотни тела на двајца македонски рудари пронајдени во рудникот „Леце“ во Србија. Според очевидци, несреќата се случила при минирање- се претпоставува дека се задушиле од гасови во јамата...

Двајца Македонци загинаа во рудникот „Леце“ во Србија

МК News - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Двајца македонски рудари загинаа во српскиот рудник „Леце“

Фактор - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Двајца Македонци загинаа во рудникот „Леце“ во Србија

еМагазин - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Двајца Македонци загинаа во рудникот „Леце“ во Србија

Идивиди - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...

Двајца Македонци загинаа во рудникот „Леце“ во Србија

Скопје24 - 12.09.2017

Во рудникот „Леце“ во околина на Медвеѓа на југот од Србија, синоќа околу 23 часот, се пронајдени беживотните тела на двајца македонски државјани, кои биле вработени во тој рудник. Според српските медиуми, раководството на рудникот потврдило дека ...