TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Американските регулатори го одобрија првото дигитално апче

Стандард - 14.11.2017

Американските регулатори го одобрија првиот дигитален лек во светот – апче со вграден сензор. Сето ова отвора нов хоризонт за фармацевтските компании и т.н. „Интернет на нештата“, пренесе „Фајненшал тајмс“.

Обвинителството започна да го испитува паралелниот увоз на лекови

Нова ТВ - 13.11.2017

Основно јавно обвинителство започна да ги испитува наводите во истражувањето на НОВА за паралелниот увоз на лекови , потврдија за НОВА од Обвинителството. Од ОЈО потенцираат дека започнале да го испитуваат случајот по допрен глас и во моментот се ...