TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Со Ибра никогаш не е досадно: Тој си додели нов интересен прекар

Спортклуб - 17.02.2017

Шведскиот интернационалец Златан Ибрахимовиќ, е познат по честите и специфични изјави кои ги дава за медиумите, тој во минатото се прогласуваше за принц во Париз, а сега во Јунајтед си даде нов прекар.

Сколс: Ибрахимовиќ има 35 години, а игра како…

Дерби - 17.02.2017

Ветеранот Златан Ибрахимовиќ со хет-трик му донесе победа на Манчестер Јуанајтед во дуелот со Сент Етјен во Лига Европа, три гола со кои дојде до бројката од 23 погодоци во оваа сезона. Со ова тој го натера легендарниот Пол Сколс да му аплаудира, ...

Ибрахимовиќ: Јас сум фудбалскиот Индијана Џонс

Gol.mk - 17.02.2017

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ направи интересна споредба со Индијана Џонс, поради сите успеси кои ги има остварено низ неговата кариера. Популарниот Ибракадабра во синоќешниот триумф на Манчестер Јунајтед против Сент Етјен беше ...

Мурињо незадоволен по опуштеноста во соблекувалната

Спортклуб - 17.02.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо не е задоволен и покрај убедливата победа над Сент Етјен во првиот меч од 1/16 финалето од Лига Европа. „Црвените ѓаволи“ ги совладаа гостите од Франција со 3:0 на „Олд Трафорд“, но Португалецот е ...

УЕФА ги казнува фановите на Сент Етјен, а за фановите на ПАОК ниту трага ниту глас

Спортклуб - 17.02.2017

Европската фудбалска унија отвори дисциплинска постапка против Сент Етјен поради недолично однесување на навивачите на дуелот против Манчестер Јунајтед во рамките на ЛЕ. Сент Етјен е обвинет бидејќи приврзаниците на францускиот клуб палеле бакли и ...

Мурињо ги прекори своите: Во соблекувалната беше премногу гласно, премногу весело

Стандард - 17.02.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо направи забелешка кон играчите за нивното однесување пред натпреварот со Сент Етјен. Англичаните победија со 3:0 со три гола на Златан Ибрахимовиќ и направија голем чекор кон осминафиналето во Лига Европа.

Ибрахимовиќ: Јас сум како Индијана Џонс

SportMedia - 17.02.2017

Златан Ибрахимовиќ и со своите 35 години продолжува да го импресионира фудбалскиот свет. Швеѓанецот, овој пат тоа го стори постигнувајќи хет три против Сент Етијен во победата на Манчестер јунајтед од 3:0.

Ибрахимовиќ се пронајде во еден лик: Јас сум како Индијана Џонс (Видео)

Дерби - 17.02.2017

Погодоците отсекогаш биле одлика за неверојатниот голгетер Златан Ибрахимовиќ, а дека феноменалниот шведски напаѓач и натаму игра во врвна форма и на 35 години најдобри ни отсликуваат бројките кои се поврзани за него.

Ибра постигна 3 гола на Сент Етјен, Џеко исто толку на Виљареал

Локално - 17.02.2017

Манчестер Јунајтед се постави над Сент Етјен со 3: 0 на “Олд Трафорд” и е речиси сигурен учесник во 1/8 финалето на Лига Европа. Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ се истакна со три гола на средбата.

Кошмарот на Сент Етјен продолжува: Ибрахимовиќ ги тресе каде ќе стигне

Спортклуб - 17.02.2017

Во својата кариера, Златан Ибрахимовиќ играл против 156 различни клубови, но омилен му е Сент Етјен. Французите имаа несреќа да се сретнат со него и оваа сезона откако претходно четири години мака мачеа со него и имаа невидени кошмари.

Ибрахимовиќ: Јас сум како Индијана Џонс!

Спортски - 17.02.2017

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ изјави дека се чувствува како филмскиот херој Индијана Џонс, поради трофеите кои ги освоил во кариерата. Јунајтед синоќа на „Олд Трафорд“ го победи Сент Етјен и тоа со трите гола на Златан ...

Мурињо: Не сум задоволен!

Спортски - 17.02.2017

После победата од 3:0 против Сент Етјен во Лига Европа, менаџерот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо ги изненади сите и изјави дека не е задоволен. Јунајтед победи благодарение на хет-трикот на Златан Ибрахимовиќ , а после мечот Мурињо истакна дека е ...

Мурињо: Тоа што го видов во соблекувалната воопшто не ми се допадна

Дерби - 17.02.2017

Манчестер Јунајтед славеше со сигурни 3:0 во првиот дуел со Сент Етјен во Лига Европа, но ако во најголем дел од случаите тоа би значело дека тренерот треба да биде задоволен по еден ваков резултат, таков не е примерот со Жозе Мурињо кој испрати ...

Златан е како Индијана Џонс?!

Слободен Печат - 17.02.2017

Златан Ибрахимовиќ повторно ја воодушевува фудбалската јавност со прикажаното на теренот, но и со своите изјави. На првиот натпревар од стартот на елиминациската фаза од Лига Европа, Ибрахимовиќ постигна хет-трик за Манчестер јунајтед, во ...

Мурињо незадоволен и покрај победата со три голови разлика

А1 On - 17.02.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, рече дека не е задоволен од прикажаната игра на неговите избраници и покрај синоќешната победа над Сент Етиен со три голови разлика. Незадоволството на Мурињо посебно се однесува на играта во првото ...

Ибрахимовиќ: Јас сум како Индијана Џонс

Кајгана - 17.02.2017

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ се спореди со Индијана Џонс. Причината за тоа се сите успеси што ги остварил во кариерата. Тој беше најзаслужен за триумфот над Сент Етјен во нокаут фазата на Лига Европа со 3-0. „Давам се од себе.

Ѓаволска серија на Манчестер јунајтед

SportMedia - 17.02.2017

Манчестер јунајтед има импресивна серија без пораз на „Олд Трафорд", а по триумфот против Сент Етјен од 3:0, по дваесетти пат сезонава непоразени го нашуштија храмот на англискиот фудбал. Златан Ибрахимовиќ со хет-трик се погрижи „ѓаволската серија“ ...

Импресивна серија на Манчестер Јунајтед: Мурињо ги разбуди сеќавањата на Фергусон

Спортклуб - 17.02.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед синоќа остварија нов триумф на домашен терен. Овојпат на „Олд Трафорд“ поразен беше Сент Етјен во рамките на 1/16-финалето од Лигата на Европа. Овој дуел воедно беше и 20-тиот во низа во кој „Црвените Ѓаволи“ не ...

Лига Европа: Хет-трик на Џеко и Ибрахимовиќ

Макфакс - 17.02.2017

Фаворитите успешно ја завршија работата уште во првите натпревари од шеснаесетина финалето во фудбалската Лига Европа. На осминафиналето веќе можат да се насочат Рома, Ростов, Манчестер Јунајтед, Лион, Шалке, Копенхаген, Бешикташ, Шахтјор.

Гостите од Сент Етјен со свое шоу во Манчестер

Оff.net - 17.02.2017

Лига Европа можеби го нема истиот квалитет за гледање фудбал како Лига на шампиони, ама секогаш нудел квалитетни навивачки претстави за гледање. Синоќа во преден план беа навивачите на Сент Етјен на Олд ...

Импресивна серија на Јунајтед на домашен терен!

СуперСпорт - 17.02.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед остварија нов триумф на својот стадион. Овој пат на Олд Трафорд е поразен Сент Ејтен, во рамките на 1/16 финалето на Лига Европа. Овој дуел воедно и 20-ти во серија каде што Ѓаволите не доживееја пораз на свој терен ...

„Имам среќа секогаш кога играм против нив“

СуперСпорт - 17.02.2017

Ибрахимовиќ постигна три погодоци на домашен терен против Сент Етјен, а после мечот беше многу задоволен од својот учинок. „Мислам дека секогаш кога играм против нив имам среќа. Со добриот натпревар, имаше тука и неколку голови за мене.

Ибрахимовиќ го реши братскиот дуел

Вечер - 17.02.2017

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед го совладаа Сент Етиен на „Олд Трафорд" со 3:0, во рамки на 1/16 финалето од Лига Европа Со оваа убедлива победа, „црвените ѓаволи“ делумно го решија патникот во 1/8 финалето, а најрасполошен во првиот меч беше ...

УЕФА ги казнува навивачите на Сент Етјен: Тоа што се случи на Олд Трафорд е недозволиво

Курир - 17.02.2017

Европската фудбалска унија отвори дисциплинска постапка против Сент Етјен поради недолично однесување на навивачите на дуелот против Манчестер Јунајтед во рамките на ЛЕ. Сент Етјен е обвинет бидејќи приврзаниците на францускиот клуб палеле бакли и ...

Ибрахимовиќ се пронајде во еден лик: Јас сум како Индијана Џонс

Точка - 17.02.2017

Погодоците отсекогаш биле одлика за неверојатниот голгетер Златан Ибрахимовиќ, а дека феноменалниот шведски напаѓач и натаму игра во врвна форма и на 35 години најдобри ни отсликуваат бројките кои се поврзани за него.

Ибрахимовиќ сам го победи Ст.Етиен, Рома ја потона жолтата подморница на Мадригал, три парчиња за Апоел од Билбао ...

СуперСпорт - 16.02.2017

Се одиграа и преостанатите седум натпревари од 1/16 финалето во ЛЕ. Атлетик Билбао на Сан Мамеш го победи Апоел со 3:1. Ефрем ги шокира домашните навивачи во 36-та минута. Само две минути подоцна истиот фудбалер постигна автогол за израмнување.

Ибра и Џеко во елемент, победи за Јунајтед и Рома (ВИДЕО)

24Фудбал - 16.02.2017

Златан Ибрахимовиќ постигна хет-трик во победата на Манчестер јунајтед од 3-0 против Сент Етјен, Един Џеко со три погодоци ја предводеше Рома до триумф од 0-4 на гостувањето кај Виљареал Златан Ибрахимовиќ и Един Џеко ја одбележаа вечерта во Лига ...

Јунајтед и Рома убедливи, Шалке го освои Солун

Екипа - 16.02.2017

Манчестер јунајтед оствари убедлива победа (3-0) над Сент Етјен на „Олд трафорд“ и со едната нога веќе е во осминафиналето на Лигата на Европа, иако ќе следи и реванш во Франција. Швеѓанецот Златан Ибрахимовиќ постигна хет – трик на овој меч и ги ...

Ибрахимовиќ: Јас сум како Индијана Џонс!

Таратур - 17.02.2017

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ изјави дека се чувствува како филмскиот херој Индијана Џонс, поради трофеите кои ги освоил во кариерата. Јунајтед синоќа на „Олд Трафорд“ го победи Сент Етјен и тоа со трите гола на Златан ...

Ибра ги засени браќата Погба, прв хет-трик за Швеѓанецот во Јунајтед (ВИДЕО)

МКД - 16.02.2017

Златан Ибрахимовиќ го украде шоуто на браќата Погба и со својот прв хет-трик во дресот на „Црвените Ѓаволи" го реши Сент Етјен Во пресрет на средбата, вниманието беше кон Пол и Флорентин Погба, кои за прв пат играа еден против друг како ...

ВИДЕО: „ХЕТ-ТРИК“ на Ибра за „ѓаволска“ победа над Сент-Етјен!

Gol.mk - 16.02.2017

Во рамките од првиот дуел од шеснаесетинафиналето од Лигата на Еврола англискиот гигант, Манчестер Јунајтед, одигра меч под своите квалитетни, но сепак на гостувањето во Франција ќе отпатува со вискоа предност од 3-0.

Ибра со хет-трик донесе голема победа на Јунајтед, Рома го „отвори“ Вилјареал (Видео)

Дерби - 16.02.2017

Манчестер Јунајтед и Рома веќе со едната нога се во осминафиналето во Лига Европа, откако вечерва остварија убедливи и чисти победи во пресметиките со Сент Етјен и Вилјареал. „Црвените ѓаволи“ на својот „Олд Трафорд“ победија со 3-0 со трите гола на ...

Мурињо: Тоа што го видов во соблекувалната воопшто не ми се допадна

Точка - 17.02.2017

Манчестер Јунајтед славеше со сигурни 3:0 во првиот дуел со Сент Етјен во Лига Европа, но ако во најголем дел од случаите тоа би значело дека тренерот треба да биде задоволен по еден ваков резултат, таков не е примерот со Жозе Мурињо кој испрати ...

Ибрахимовиќ го доби Сент Етјен: Пол преку својот колега поуспешен од својот брат во меѓусебната пресметка

Спортклуб - 16.02.2017

Манчестер Јунајтед го совлада Сент Етјен на „Олд Трафорд“ со 3:0. Во рамките на Лига Европа, Манчестер Јунајтед го имаше расположението Ибра кој со хет трик го реши делумно прашањето за тоа кој ќе се пласира во понатамошната фаза.

Ибрахимовиќ покажа дека Сент Етјен е негова омилена „жртва“...

Н.Македонија - 16.02.2017

Ибрахимовиќ покажа дека Сент Етјен е негова омилена „жртва“ Златан Ибрахимовиќ е најзаслужен за убедливата победа на Манчестер јунајтед над Сент Етјен од 3-0, постигнувајќи хет-трик во мечот од шеснаесеттинафиналето на фудбалската Лига Европа, ...

Мурињо незадоволен и покрај победата

Курир - 17.02.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, рече дека не е задоволен од прикажаната игра на неговите избраници и покрај синоќешната победа над Сент Етиен со три голови разлика. Незадоволството на Мурињо посебно се однесува на играта во првото ...

Ибра го постигна најсреќниот гол во кариерата! (Видео)

СуперСпорт - 16.02.2017

Златан Ибрахимовиќ со многу среќа ја затресе мрежата на Сент Етјен во првиот дуел од 1/16 финалето во Лига Европа. Погледнете како тоа ...

Ибра со многу среќа прецизен за водство на Јунајтед (Видео)

Спортклуб - 16.02.2017

Златан Ибрахимовиќ со многу среќа ја погоди мрежата на Сент Етјен во првиот меч од 1/16 финалето од Лига Европа. Тој лошо го изведе слободниот удар под живиот ѕид, а топката на патот до голот закачи еден играч, го измами голманот и се смести во ...

Ибра и Џеко имаа своја вечер во Лига Европа

Стандард - 16.02.2017

Манчестер Јунајтед постигна победа од 3:0 дома проитв Сент Етјен во првата средба од 1/16-финалето на Лига Европа. И трите погодоци беа дело на Ибра, кој се запиша во 15-тата, 75-тата и 88-тата минута, откако третиот погодок беше од пенал.

Златан го сруши Сент Етјен, Шалке убедлив во Солун (Видео)

Слободен Печат - 16.02.2017

Манчестер Јунајтед триумфира со 3:0 на Олд Трафорд над Сент Етјен и се наоѓа на чекор до пласман во осминафиналето на Лигата на Европа. Ѕвезда на вечерта беше Златан Ибрахимовиќ кој постигна хет-трик, продолжувајќи ја серијата погодоци против овој ...

Ибра сам го победи Сент Етјен, Рома страшна во Виљареал

Оff.net - 16.02.2017

Фудбалерите на Манчестер, Рома, Шалке и Бешикташ со една нога веќе се во осмина-финалето на Лига Европа откако вечерва убедливо ги совладаа своите ривали. Тотенхем поразен во Белгија, Ајакс ремизираше со Легија во ...

Лига Европа: Хет-трик на Џеко и Ибрахимовиќ

Кајгана - 17.02.2017

Фаворитите успешно ја завршија работата уште во првите натпревари од шеснаесетина финалето во фудбалската Лига Европа. На осминафиналето веќе можат да се насочат Рома, Ростов, Манчестер Јунајтед, Лион, Шалке, Копенхаген, Бешикташ, Шахтјор.

Јунајтед се откажува од Лигата на Европа!? Мурињо алудира на такво нешто

Спортклуб - 16.02.2017

Менаџерот на клубот од „Олд Трафорд“ смета дека Лигата на Европа може да му донесе проблеми на неговиот тим. Лигата на Европа е специфично натпреварување. Никогаш не се знае кој од фаворитите ќе се откажат предвреме, кој аутсајдер ќе направи ...

Ибрахимовиќ го продолжува договорот со Јунајтед

Стандард - 16.02.2017

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ ќе започне преговори за продолжување на договорот со тимот. Швеѓанецот веќе имал прелиминарни разговори со менаџерот Жозе Мурињо, кој исто така сака напаѓачот да остане на „Олд Трафорд“.

Ибрахимовиќ започна преговори за продолжување на договорот

Локално - 16.02.2017

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ ќе стартува кон крајот на седмицата со разговори со менаџерот на тимот Жозе Мурињо за својата иднина во клубот “, тврдат британските медиуми.

Мурињо ја отпиша Лига Европа?

СуперСпорт - 16.02.2017

Тренерот на фудбалерите на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо рече дека е загрижен поради можниот распоред на неговата екипа во последните неколку месеци и додаде дека тоа може да претставува голем проблем.

Сопругата на Ибрахимовиќ го најави новиот трансфер: Златан секогаш ги слуша моите совети, сакам да се вратиме во ...

Курир - 16.02.2017

До сега речиси секогаш нејзиниот збор бил пресуден, но дали и овој пат ќе се случи истото? Странските медиуми на големо пишуваат дека Златан Ибрахимовиќ би можел да си замине од Манчестер Јунајтед на крајот на оваа сезона.

Лига Европа: Браќата Погба еден против друг

Макфакс - 16.02.2017

По четирите натпревари во Лигата на шампионите, останатите четири се играат наредната недела, в четврток на програмата се дуелите во Лига Европа. Шеснаесетфиналната програма во Лига Европа ќе ја отворат Краснодар и Фенербахче.

УЕФА подготвува казна за Сент Етјен: Такво однесување е недолично

Република - 17.02.2017

Европската фудбалска унија отвори дисциплинска постапка против Сент Етјен поради недолично однесување на навивачите на дуелот против Манчестер Јунајтед во рамките на ЛЕ. Сент Етјен е обвинет бидејќи приврзаниците на францускиот клуб палеле бакли и ...

Ибрахимовиќ повторно во свој стил: Јас сум како Индијана Џонс (видео)

Република - 17.02.2017

Погодоците отсекогаш биле одлика за неверојатниот голгетер Златан Ибрахимовиќ, а дека феноменалниот шведски напаѓач и натаму игра во врвна форма и на 35 години најдобри ни отсликуваат бројките кои се поврзани за него.